Hyundai Lantra 1.5 slx r.v.1998

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivo1471
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.03.2017 14:35
Zdieľať na Facebook

Hyundai Lantra 1.5 slx r.v.1998

Príspevok od používateľa ivo1471 »

Kamoska mi predava hyundai lantru.Je v celkom dobrom stave ma najazdenych iba 165000km.Dnes som si ju bol obhliadnut a pod vekom oleja som nasiel bielu emulziu a je jej fakt dost.veko zapachalo benzinom a neni som si isty ale znacny unik oleja razí z tesnenia ale neviem ci z pod hlavy alebo toho krytu.viete mi poradit ci je to vazny problem ci mam to auto kupovat.dakujem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

bežná vec u 20 ročného auta . .

za tú cenu by si nemal váhať . .

Peknú nedeľu prajem.
ivo1471
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.03.2017 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivo1471 »

Dakujem.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak on ten príspevok je asi trošku ironický že... žiadna emulzia nieje normálna u žiadneho auta.... a že také stariny doma mám.... takže hlavne si over či nieje zlé tesnenie pod hlavou alebo prasknutý blok.... nikde nepíšeš cenu.... ak ti to dávajú skorozadarmo a toto je jediná chyba a máš rezervu na opravu... kľudne ale najprv by som si to nechal overiť čo to je a koľko by stála oprava...
ivo1471
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.03.2017 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivo1471 »

Cena je dobra podla mna 350€
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Cena je primerana.... Ukaz to nejakemu sikovnemu mechanikovi ci je motor ok.... Ale je to tvoja vec samozrejme....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je auto určené takému čo si vie urobiť základné veci sám.Kúpa prinesie majiteľovi aj autu katastrofu.Majiteľ by bol odkázaný na dielńu,ale...dieľňa neberie ohľad na cenu auta a tak aj maličkosti presiahnu cenu celého auta.Alebo budú minimálne neustále voči nej posudzované.Do kolien ma neraz dostala otázka majiteľa ...a čo mám z autom robiť ?! akoby bolo na mojej hlave to riešiť že auto je 300 e.- celé a vymeniť prahy a lemy je viac.Auto ktorému klesne trhová hodnota na cenu troch výmen oleja by si nemal nikto kupovať ak nie je manuálne zručný a od A po Z nebude sebestačný pri údržbe.
Resp.prijať že aj nenápadné opravy majú cenu ako na inom aute z vyžšou cenou.Deň môjho života sa nemení cenou auta
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

pokial je auto pojazdne, ma 2 roky STK, EK a cenu 350 €...
Tak jazdit a jazdit do rozpadnutia.
Potom predat na diely/srot.
:4012:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Základný problém je v tom že takéto autá sa predávajú buď s nejakou vážnou závadou do ktorej už majiteľ nechce ísť, alebo mesiac-dva pred termínom STK.
Konečne ja som zväčša autá tiež takto predával, aj keď obvykle sa teda nejednalo o žiadne šroty, ale skrátka som jazdil do poslednej chvíle a už som nechcel riešiť prípadné potrebné opravy a údržbu pred stk.
Naposledy upravil/-a wilz v 06.03.2017 14:13, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Len je otazka kolko bude jazdit. Ak je motor pred smrtou a zastavi sa za mesiac ci skor tak aj tych 350e bude zrazu velmi zla investicia. Su auta za babku v dobrom stave ale nie za kazdym rohom.... Kto vie ze bude predavat neinvestuje a nici.... Kto investuje a setri radsej dojazdi akoby mal podarovat. Ja mam 17 rocne punto vo velmi dobrom stave ale za 500 ho nedam a 1500 nedostanem...takze kym sa bude kotulat ostane a potom srotovisko....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

S tou emulziou by sa dalo polemizovať. Ono dosť záleží od toho ako je aj umiestnený nalievací otvor na olej . Ak je to nejaká zahnutá trubka s nejakým ohybom tak kľudne sa stáva pri krátkych jazdách po meste nastudeno že tam skrátka na zátke ten kondenzát je a drží sa . Mám s tým osobnú skúsenosť na mojom CLIO-vi.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Polemizovat sa da...mozno to bude kondenzat a mozno nie.... ale napisat ze je to iste OK u 20 rocneho auta a smelo do kupy je cista ironia ktoru moze niekto aj nepochopit....
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ak to auto jazdilo len po meste tak to je bežná vec. Olej sa nestihol vždy dobre zohriať a tak sa nemala kam ta voda vyparit. Vždy sa na zrazila na tom viecku až to môže vyzerať ako hustá pavučina alebo pliesen. Je to na tebe... kupovať staršie auto je vždy mačka vo vreci. Bud vylezie a bude v pohode. Alebo bude skapata... lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní