Hyundai ix35 - zadné náboje a kontrolky ABS, ESP

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Hyundai fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
zsvatos
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 12 november 2019
Nabehané: 1 dní 3 hod 11 min
Predmet: Hyundai ix35 - zadné náboje a kontrolky ABS, ESP PríspevokZaslal: 30.06.2020 11:58   
zdravím kolegovia. Chcem sa podeliť o skusenost s problemom svietiacich kontroliek brzdoveho systemu, asistanta zjazdu z kopca a este nejaka svietila.
Diagnostika "povedala" ze cidlo ABS laveho zadného kolesa dava nezmyselny signal. Tak som cidlo premeral, 51 kiloohmov bolo, signál žiadny. Objednal som nové, s problémami vymenil.Stáré, 6 ročné, nešlo ani za svet vybrať.
A signál znovu žiadny.
Nasledovala demontáž náboja, a celkom slušné prekvapenie. Celý priestor kde sa točí ABS krúžok plný hrdze, plastová časť krúžku roztopená a nalepená po obvode náboja, ostatné zomleté na prach.
Samozrejme bola potrebná výmena celého náboja. Trvalo mi asi hodinu, kým som priestor kam sa náboj zasúva zbavil hrdze a pripečeného plastu tak, abý sa nový náboj točil bez zadierania krúžku ABS o vonkajsie steny.
Po výmene náboja kontrolky zhasli a vsetko zas fungovalo ako má. Z preventívnych dôvodov som rozobral aj druhú stranu nápravy, ale ani tam sa už nepodarilo nič zachrániť. Priestor za nábojom bol uz plný hrdze, a bola by otázka kratkeho casu, kedy by aj tam ABS zlyhalo. Ale aspon cidlo ABS zostalo nepoškodené.

Prízvukujem, ze auto ma niečo cez 6 rokov a 150 000 km. Nikdy sa nebrodilo cez vodu ani nejazdilo v terene. Je to dvojkolka.

Píšem to viacmenej preto, že ak sa niekto stará o takéto autá, alebo je ich majitelom, bude rozumné, po 5 rokoch alebo 100 000 km rozobrať zadné náboje, a priestor okolo krúžku ABS dôkladne vyčistiť. Ja som ešte obe strany vystriekal voskom na dutiny.
Citovať
hjundai
VIP člen - Veyron (277)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 8 dní 22 hod 37 min
PríspevokZaslal: 30.06.2020 19:50   
setri sa a aj sa bude. co oko nevidi.... a to si iste neprezrel cele auto. Nastrek podvozka je priam nutnostou.....
Citovať
qubo
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 16 október 2017
Nabehané: 6 hod 53 min
PríspevokZaslal: 01.07.2020 17:04   
...nie v zlom, ale nabudúce kúp AUTO, nie reklamu (5 ročná záruka ) chlapci z Hondy a Toyoty sa len usmievajú..
Citovať
hjundai
VIP člen - Veyron (277)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 8 dní 22 hod 37 min
PríspevokZaslal: 01.07.2020 19:16   
To by som netvrdil, mam aj toyotu a tiez si hrdzavie... vcera som kukal na hondu frv a zhnite zadne lemy ala mazda 6
Citovať
scendo
Známa tvár - Feldo (57)
Založený: 04 november 2017
Nabehané: 8 dní 4 hod 44 min
PríspevokZaslal: 01.07.2020 19:27   
...nie v zlom, ale je naivne si mysliet ze zavady sa pri niektorych znackach nevyskytuju, resp ze su tieto auta z ineho "cesta". Auta sa skladaju z dodavatelskych dielov, ktore su konstruovane a vyrabane v jednej fabrike ktora zasobuje niekolko automobiliek. Si myslis ze honda a toyota si vyrabaju vlastne loziska, abs kruzky, alebo snimace? Mozno tak agregaty, ale spotrebaky kupuju tak ako vsetky automobilky. Staci ak ti odchadza lozisko, naboj sa zacne hriat a plastove diely to odnasaju prve (len priklad) Nic co sa nemoze stat hocikomu, hocikde...
Zadavatel sa chcel podelit o skusenost a mozno do buducna niekomu poradit s rovnakym problemom, nemal zaujem porovnovat si pipiky ci zhadzovat ine znacky. Maj si hondu, niekto radsej zoderie tri dacie, co je na tom?
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 12 november 2019
Nabehané: 1 dní 3 hod 11 min
PríspevokZaslal: 08.07.2020 20:31   
Scendo, presne si to vystihol. Mne rôzne fora a debaty uz vela krat pomohli pri rieseni rôznych zaludnosti. A preto pocitujem potrebu akehosi pozitivneho revansizmu.
Presne preto som to sem zavesil....
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Hyundai fórum