Hyundai I30 r.v 2013 šuchanie predneho kolesa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pingu76
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2009 14:18
Zdieľať na Facebook

Hyundai I30 r.v 2013 šuchanie predneho kolesa

Príspevok od používateľa pingu76 »

ahojte mam problem cca 1.2 som bol na garancke kde mi menili platnicky brzdovu kvapalinu a pod. odporucali mi vymenit aj brzdovy kotuc tak som o par tyzdnov nabehol na vymenu kotuca na predných kolesach ....
presiel som cca 1500-2500km a predne koleso zacalo suchat
myslel som ze spina v platnickach tak som nasiel postup brzdit a potom vystriekat spravil som a intenzita sa zosilnila ... demontoval som kolesa a zhodil platnicky a tocil naprazno a suchanie sa zmenilo na dost sily praskavy zvuk ktory vychadzal z tyce ktora je napojena na kolese ... nie som automechanik tak neviem popisat vsetky suciastky ...
nahodil som platnicky a tocil naprazno s kolesom a bolo pocut slabe suchanie
nahodil som koleso a isiel sa odviest a suchanie bolo pocas celej jazdy skocil som na brzdu a zvuk prestal
potom som pomaly dobrzdoval a zvuk opat zacal ...
netusim kde je problem a co mam spravit
ci vymenit opat platnicky ked maju cca 2 mesiace
dakujem za kazdu rozumnu radu ...
chcem to zaniest do servisu ale najskôr si to chcem spravit sam ... demontaz a montaz veci mi nerobi problem ...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nikto tuná nevie, kto a ako tie brzdy robil, ale je dosť pravdepodobné, že neodviedol dobrú robotu.
Totiž je možné že nemáš v regulérnom stave vedenia strmeňa (strmeňov), alebo ešte skôr sú pridreté piesty v strmeňoch, keď sa u nových hrubších platničiek piesty zasunuli hlbšie a korodované miesta na nich sa tak dostali dovnútra do valca, v dôsledku toho sa piesty vo valcoch nepohybujú hladko, ale drhnú. Z toho dôvodu pri povolení tlaku na brzdový pedál sa piesty nevrátia dovnútra, takže platničky sú stále v jemnom kontakte s kotúčom. Pri výmene platničiek aj kotúča je samozrejmosťou skontrolovať a dať do poriadku všetky veci okolo.
A čo sa týka toho praskavého zvuku pri vybratých platničkách, podľa toho čo píšeš, tak to môže robiť homokinetický kĺb hnacej poloosi (to je tá tyč od kolesa), príčin môže byť viac, od nedostatku maziva v kĺbe až po jeho poškodenie. Keď zájdeš za solídnym automechanikom, mal by vedieť zistiť že čo spôsobuje ten praskavý zvuk.
pingu76
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2009 14:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pingu76 »

kotuce aj platnicky menili v autorizovanom servise Karireal pri Avione ako to opravili netusim len po vymene zacalo predne lave koleso suchat
dnes do prace prsalo a cakal som ze to prestane ale naopak
suchavy zvuk bolo dnes pocut uz aj v aute pri zavretom okne.
najskor to vydavalo zvuk ako ked pliesok sa sucha o kus plechu
potom pri rychlosti 55-60km/h to bolo uz dost intenzivne a zvuk pliesku sa zmenil na trenie kov - kov...

dovod preco som este nesiel do servisu je ze si musim zobrat dovolenku lebo auto budu mat min den na pozorovani a zabezpecit opatrovatelku pre syna ..atd..
preto by bolo pre mna jednoduchsie si diel objednat cez internet a s kamaratom to v garazi vymenit...

pisal som sem preto ci niekto nemal podobny problem ...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Určite už malo kopu ľudí podobný problém, veď veľa možností možných príčin tam nie je.
Jednoducho keď sa robí niečo na brzdách, tak treba skontrolovať a dať do poriadku všetko čo sa dá.

By som sa vybodol na taký servis, keď si chcú na reklamáciu vlastnej roboty nechať deň na pozorovanie auta a ty aby si si bral dovolenku a vybavoval opatrovateľku pre dieťa.
To je pre nich taký problém dohodnúť telefonicky čas skúšobnej jazdy a vtedy tam dôjsť a predviesť čo to auto robí ?

Ešte k tým autorizovaným servisom. Po prevrate nejaké dva roky som stretol v Kia servise jedneho človeka z firmy kde som predtým robil. Pracoval u nás ako automechanik ale bol dosť gramblavý, preto ho v dielni nepustili k odborným prácam, zväčša prevážal veci na vysokozdvižnom vozíku a pridržal keď bolo niečo treba. No a dozvedel som sa že v tej kii robí vedúceho odborného pracovníka v dielni. Je to samozrejme už dávno, ale mám dojem že odvtedy ak sa situácia nezhoršila, určite sa nezlepšila. A potom nech si dá človek auto robiť do autorizovaného servisu. Šikovných mechanikov aby tam človek hľadal.
pingu76
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2009 14:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pingu76 »

tak sme to cele este rozobrali a neuverite v com bol problem ....

pliesok v ktorom je uchytena platnicka ked sme to rozoberali vsimli sme si lesk a pozrieme lepsie obvod kotuca mal na 2 miestach tiez osuch ...
trosku sme ten pliesok ohli a nic nie je pocut
jazdili sme flekovali a nic ....

neuveritelne ze preco az po tolkych kilometroch ...
jedine ze by sa to postupne teplotou ohlo ....

prihodim linku na fotku ak to bude fungovat ...

dakujem vam

http://fastshare.cz/7252919/20170414-074939.jpg
http://fastshare.cz/7252920/20170414-075745.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní