Hyundai i30 - interval výmeny rozvodov 1.6 CRDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

emil
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.03.2009 09:17
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 - interval výmeny rozvodov 1.6 CRDi

Príspevok od používateľa emil »

Zdravim,
vie mi niekto poradit kedy sa maju menit rozvody 1.6 16v crdi? V servise mi povedali ze je tam zelezna retaz tak ze pri 200.000. Nabehane mam 79.685 km.
Auto som nedavno kupil tak sa chcem poradit.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ano je tam retazovy rozvod

tie sa zvyknu menit podla odporucania vyrobcu .. interval zvykne byt 200t a viac
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ked uz tu je tema o CRDi motoroch, ako su vo vseobecnosti na tom tieto motory so spolahlivostou, ci trvacnostou?
Myslim nielen tieto 1,6 CRDi ale aj 1,5 CRDi (81 Kw/110k) montovane do Hyundai Accent ci Kia Rio.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No tiež som sa minule tak nad tým zamyslel, že málo ľudí píše poraďte mám problém s CRDi od Kii, alebo od Hyundai. Žeby to bolo také spoľahlivé ???
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Asi chodia len na KIA A HYUNDAI fórum...Ja neviem tiež nič zlé povedať pretože , v rodine máme ten motor necelé dva roky. Ale myslím že to bude kvalitatívne taký priemer a že tieto autá si kupujú ľudia čo s nimi moc nenajazdia, že by mali nalietané pár 100 000km. lol
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

no ja som minule išiel taxikom KIA CEED a mala cca 400.000 km na budiku :d :D :d :D aj som sa chcel niečo popytat ako mu to beha . .len som mal rečovu vadu :40bd: :40bd:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ved prave, ono tie drobne zavady zacinaju po nejakych cca 4-5-tich rokoch, alebo cca 200.000 km. Potom ked sa to pomaly zacne sypat a auto ma napr. uz tretieho majitela a pod...To je potom sranda...
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tu je dlhodoby test kie ceed 1.6 CRDi po 100t km

http://www.araver.cz/akce/ibase.php?_se ... tem&id=199

ci je to objektivny test to neviem ale v dnesnej dobe je to uz takmer jedno .. znamy co robi pre nemenovanu firmu vyrabajucu autodiely pre prvovyrobu aj druhovyrobu snad pre cely svet mi povedal, ze diely su dimenzovane na cca 70 tisic km, to musia bez debaty vydrzat, dalej to uz nikoho vacsinou netrapi .. a takmer kazda automobilka si vraj vyzaduje co najlacnejsie diely takze vychadzaju casto z jedneho pasu z jednej fabriky velmi casto aj v cine

dolezitejsia je dnes asi konstrukcna stranka aut, ci nemaju nejake konstrukcne riesenia, ktore budu robit problem a kontrola kvality vyroby pri skladani auta
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

tak som tu - ja, megaodbornik na korejcov :-)

1. ano, je tam retaz
2. CRDI stvorvalce (okrem 2,9 a 2,5) su totalna naftova spicka - predovsetkym v spolahlivosti.

Vseobecne, nie je problem tocit pol miliona km bez akehokolvek nadstandardneho servisu/opravy

ak mas takyto novsi CRDi.. nuz, vychutnaj si zavist okolia :-)

su to viac ako dobre stroje

PS: samozrejme, nejazdi na nekvalitnu naftu a dodrzuj intervaly vymeny oleja a filtrov. a nebudes mat nikdy ziaden problem
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

a čo iné veci, ako nápravy a podobné srandy, napr.u kia Sportage-u II ???

Hovorí sa, že sa dávajú tam sračky len aby výsledná cena bola lacná :-(
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

co je s napravami?

a cena uz zial davno nie je najnizsia.

Zostatkova cena prevysuje Opel, Ford, Citroen i Peugeot...

Cena noveho sa im vyrovna
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som dnes zakupil fotrovi Kiu Ceed 1.6crdi. Ma nalietanych 200 000km ale mam z toho auta velmi dobry pocit. Tiez som zistoval nieco okolo tych motorov a same chvaly som pocul. Predtym mal Octaviu 2.0tdi ktora uz uz smrdela pruserom (motor zacal vynechavat bavil ho casto nudzovy rezim a podobne) tak som ju strelil (zobrali ju mladi fagani len tak slintali ze ako mocne ide) a zakupil som mu KIU a este mu ostalo 3000e vo vačku. Krasny kšeft. Povedal by som ze KIA zabije pomaly ale isto ostatne znacky, samozrejme na BMW a ine spickove znacky sa nechyta, ale ked mam pravdu povedat vycalovat za nejake jazdene BMW1 raz tolko penazi ako za napriklad Ceed je totalne blaznovstvo snobizmus a uchylka. No a na zaver, kamos mi po mojej otazke ze co vravi na ceeda 1.6crdi ukazal v garazi tento motor a ze ho uz ma na nete 2 roky a nikto z neho nic nechce, kdezto keby to bolo tdi,hdi,tdci,jtd alebo hocico ine tak je to uz davno roztrhane, ano samozrejme vsetko zalezi aj od majitela ako sa o motor stara ale to tu uz bolo rozoberane stokrat
pavol.poncik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 08.11.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol.poncik »

ja ak dobre pocitam tak vlastnim uz deviateho Hyundaia.Od staruckeho Excela,Ponyho,S-coupe az po niekolko Accentov.Momentalne uz 6 rokov mam 1,5 crdi este ten trojvalcovy a jedine na celom aute som menil jednu trysku.Motor ide krasne,startuje bez problemov.je pravda ze tie auta striedam dost casto,ale veru moc penazi som do nahradnych dielov nedal.
V praci mam druhy rok 1,6 crdi ceeda sw,po 50000 km absolutne ziaden problem.Dnes uzatvaram knihu jazd a spotreba mi vysla 5,3l.
Hyundai a Kiu mozem len odporucat.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak ale 50.000km od novoty skoro vzdy vydrzi aj passat 2.0tdi...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pavol.poncik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 08.11.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol.poncik »

To je jasne.
len som chcel prispiet svojou troskou do mlyna.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných