Hyundai i30 fastback TPMS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 fastback TPMS

Príspevok od používateľa matiisek »

Zdravím, pred pár mesiacmi som kúpil i30 Fastback 1.4 t-gdi 7dct. Letné sú 18 palcové disky so striebornými ventilmi, zrejme tam sú senzory na kontrolu tlaku v pneu. Ale v interiéri nemám tlačítko na reset tlaku a ani v palubnom PC nevidím žiadne nastavenie. Viem, že sú tam 2 možnosti. Buď berie informácie z tých senzorov (vtedy by malo byť v PC nastavenie) alebo od abs. Potrebujem teraz kúpiť zimné kolesá, pneu som už kúpil len disky ešte nie. Potrebujem v mojom prípade tpms ventily? Díky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V Kii nevedia? Keď ti nechýbali na letných tak na zimných ti tiež nebudú...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak strieborné ventilky určite nie sú podmienkou prítomnosti snímačov tlaku, vyrábajú sa aj také pogumované so snímačmi.
Asi bude najlepšie tak ako píše cicmanec zájsť ku predajcovi auta.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Veď to vyskúšaj . Vyber von vnútro ventilku a ak sa bude dať dnu strčiť kus napríklad drátu tak cca 8cm dlhý tam žiaden snímač tlaku nebude. Snímač tlaku býva nakrútený na konci a ak tam je tak drát do neho nestrčíš v takej dlžke .
sef59
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.09.2010 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sef59 »

VW grupa berie z ABS (aj ine) ale KIA a HYUNDAI berie zo snimacov TPMS. V menu nikde neni "SET" ako na VW. Robi sa to cez diagnostiku v servise. Takze treba kupit snimace TPMS alebo ignorovat kontorlku na budikoch.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

cicmanec napísal:V Kii nevedia? Keď ti nechýbali na letných tak na zimných ti tiež nebudú...
v Kii určite vedia,ale on ma Hyundai
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď v Hyundai nevedia stačí aj Kia keďže Ceed je to isté...
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Na 100% mas TMPS. Takze bud pouzijes tie ventilky alebo otvoris penazenku a kupis nove do zimnych. Robi sa to cez diagnostiku. (dlasi cash pre automobilku)

Navod pre nerozhodných

Jednoducho vypusti v jednej gume tlak na 1, 1 nastartuj a pockaj. Pokial nic, prejdi tak 300m podla toho vies ci je to v kolese alebo otackami kolies.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Kia ceed 2014 fungovala cez "ventilky" a nestacilo mat odpustene a stat...koleso muselo byt v pohybe, ale 100m,mozno aj viac (vlastna skusenost pri defekte,poloprazdnej pneu)
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

sef59 napísal:VW grupa berie z ABS (aj ine) ale KIA a HYUNDAI berie zo snimacov TPMS. V menu nikde neni "SET" ako na VW. Robi sa to cez diagnostiku v servise. Takze treba kupit snimace TPMS alebo ignorovat kontorlku na budikoch.
nepíš bludy, už som zažil aj VW grupu so snímačmi, a hyundai I30 čo som teraz kúpil žene od tohto roku tiež nemá snímače a berie to z ABS, samozrejme je tam tlačítko na reset, počítam že časom bude stále viac korejcov bez TPMS

pre zadávateľa: ak nemáš tlačítko na reset, určite to bude v palubáku, len treba otvoriť knihu... je dosť možné že sa doňho dostaneš len keď auto stojí so zatiahnutou ručnou... aspoň takto to je na mojom MY2019
Naposledy upravil/-a koumi v 30.10.2019 19:30, upravené celkom 1 krát.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

sef59 napísal:VW grupa berie z ABS (aj ine) ale KIA a HYUNDAI berie zo snimacov TPMS. V menu nikde neni "SET" ako na VW. Robi sa to cez diagnostiku v servise. Takze treba kupit snimace TPMS alebo ignorovat kontorlku na budikoch.
Narazil som na toto vlákno, kde je na obrázku tlačidlo na kalibráciu(?)

Kód: Vybrať všetko

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=196&t=38982&p=566114&hilit=Tpms#p566114
Každopádne, som sa dnes preklikal o tomuto
Obrázok

Ja to mám v jednom PODmenu, na youtube to týpek inde naklikal tak som myslel, že to tam vôbec nemám. No nevadí, kúpim tie senzory. Síce to považujem za zbytočnosť ale nechcem dávať pri prípadnej nehode poisťovni zámienku na špekulácie.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

ešte pre istotu raz, pozri môj príspevok predchádzajúci, lebo kým som ho upravoval tak si napísal post
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

No ten obrázok je môj, tlak v pneu mi ukáže až po prejdení pár desiatok metrov. A žiadny spôsob resetu som tam nenašiel.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Ahááá, tak to je potom tak že neresetuješ ale chvíľu mu trvá kým načíta, a keď ukazuje tlaky tak určite sú tam snímače... ale mám skúsenosti že nemusiš kupovať origo za drahé peniaze, na tom fóre čo si dal link sa píše aj o niekom kto ich predáva na bazoši, alebo dajú sa kúpiť aj také predprogramované, majú určite aj v nejakom eshope kde predávajú disky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Alebo ešte lacnejšie z AliExpressu.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných