Hyundai i10 - senzor natáčania kolies

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

elvita napísal:ja neriešim reklamáciu, ale potrebujem urýchlene zohnať súčiastku senzor natáčania kolies, lebo servis ju nemá na sklade a môže mi ju poskytnúť až za dva mesiace, tak prosím kto mal takýto problém ozvite sa mi, ale ak by niekto vedel kde by som skorej takúto súčiastku zohnala pomôžte mi, lebo auto potrebujem, mala som naplánovanú dovolenku, nakoľko servis mi nedokáže závadu odstrániť tak hľadám si pomoc sama ak niekto mi vie pomôcť prosím ozvite sa.
Ďakujem
presunuté zo samostatne založenej témy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pripomenulo mi to problem svagra v Novej Dubnici s i10 po 5000 km mu odisiel starter a nakolko garazuje pod barakom tak nevedel ani z baraku.Ale tam chlapi promptne prisli a vymenili na mieste,co som teda dost ziral.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

asi tak ako ja ziram co tu pise elvita. Neexistuje napisem to este raz NEEXISTUJE aby autorizak nebol schopny do tyzdna a nie do dvoch mesiacov zohnat akukolvek suciastku na chundaj i10, je to model ktory sa aktualne vyraba a z niecoho ho skladat musia takze musia mat aj prislusny pocet ND na to auto.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

cas dodania dielov....

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Ahojte.
Sorry ze ozivujem temu po mesiaci ale.... K tomu casu dodania ND HYUNDAI/KIA - velmi zalezi ci diely maju na centralnom sklade v DE, to je jediny centralny sklad ND pre celu EU. Ak to tam nemaju v pripade nejakeho malo kaziveho dielu tak bohuzial mailom objednavka do Koree, potom cakacka na naplnenie minimalne Hanjin 20Ton kontajnera do plna, potom pri dobrom pocasi cca 30-35 dni morom do Hamburgu. Dalej v EU je uz cesta rychla do servisu. Z toho vyplyva ze naozaj dodanie moze byt ked sa vsetko zle sklbi dohromady aj 2 mesiace.
Alebo druha varianta je objednat to z Koree, zaplatit si dodanie EMS letecky a mas to na colnici v BA za 3 dni. Avsak cena za dodanie byva zvacsa vacsia ako cena dielu.
Ja osobne som na dodanie olejovej vane cakal asi 3tyzdne, medzitym som priebezne dolieval olej do motora aby bolo stale dobre :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lenze ty pravdepodobne asi pises o starsom voze a my sa bavime o pomerne novom na ktore musia vediet zohnat suciastky dost rychlo. Ci keby sa to pokazi na aute ktore je v zaruke tak tiez oni budu cakat na suciastku 2 mesiace?
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Nepisem len o starsom voze..... osobnne sice servisujem moj povoz co je sice uz rocnik 2003 ale moj dobry znamy servisuje autopark:
Kia Sportage, Hyundai iX 35, i30 ky, uzitkove H1
takisto v minulosti aj starsie modely Ceed, Sonata, Opirus, Sportage ....
Vsetko su a aj boli to auta od novoty a verte tomu ze nie je pravidlom ze diely mali na ne po servisoch skladom, to si z financnych dovodov ani autorizak nedovoli nechat lezat peniaze na sklade. Na vacsinu dielov ktore nepodliehaju normalnemu opotrebovaniu a ich poskodenie byva skoro nezvykle je doba dodania plus minus tyzden a nahoda.
A uz len z principu - myslite si ze aj ked mam starsie auto tak to automaticky znamena ze dostupnost dielov je horsia ako na novoty?
Viete o tom ze automobilka najprv zacne vyrabat vozidlo a niektore typy ND na centralny sklad sa zacinaju objednavat od subdodavatelov az pocas masovej vyroby??
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pisal tu niekto o tom ze by mal mat autorizak vsetky diely na sklade??????

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných