Hyundai i30 - skúsenosti s LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1robco1
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.01.2010 14:11
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 - skúsenosti s LPG

Príspevok od používateľa 1robco1 »

Ma niekto prerobenu i30tku 1,4 80kw na LPG. Ake s tym mate skusenosti?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

s LPG vyborne aj ked na inych autach

dolezita je odborna montaz a kvalitny splynovac, na tvoj motor je schvalenych vela znaciek splynovacov takze zapis do TP je otazka par eur, osobne z toho co je schvalene pre tvoj motor odporucam BRC

no a potom si uzivaj ceny plynu a nezabudni obcas tanknut aj cerstvy benzin aby si nejazdil na rezerve a netrpelo tym cerpadlo :2f93:
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

a čo tak do opel astra 1,6 85kw ? 2012? značka, prip. montažna dielna západ + stred sk. Dik.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

nepises ci astra J alebo H

ale motor Z16XER je schvaleny na landi renzo, gastech, zavoli, teleflex, elpigaz a brc (u H urcite, u J by som si to najprv overil radsej)

osobne by som siel do BRC, pripadne elpigaz alebo mozno teleflex

dielne ti osobne neporadim nakolko som z vychodu ale ked si pozries zopar tem o lpg pise sa tam o viacerych dielnach a tam to urcite najdes
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

je to H, a z tých vymenovaných je aké poradie podla kvality?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

moj nazor je tak ako som pisal, z tych co mas schvalene tak: BRC, potom elpigaz alebo teleflex v zavislosti od znacky auta a skusenosti montaznej dielne, no a za nich by som dal zvysok

ten motor v astre je vsak dost jednoduchy takze tam by malo fungovat prakticky cokolvek, rozdiel bude skor vo vydrzi systemu ako takeho (vstrekovace atd) a par deci na spotrebe pripadne mozno konik dva vo vykone .. urcite vsak na splynovaci neodporucam setrit, rozdiel medzi najlacnejsim a najdrahsim je obvykle 100-300 eur a aj ked sa to zda byt v tej chvili vela, kvalita a spolahlivost systemu to vynahradi
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
spigy11
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 28.06.2010 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spigy11 »

suhlasim s andym,
checkni
http://www.doauta.sk/index.php?option=c ... 41&lang=sk

podla motora,

ohladom vyberu splynovaca, ide o to hlavne zvolit firmu, ktora ma so splynovacom dost skusenosti.

Ja mam astru g Z14XEP 66kW Zavoli splynovac a spokojnost, cuduj sa svetu este aj pri natankovani 1.SPS nemam problemy, len ta spotreba je vyssia, inac spokojnost, dal som si vsak pre istotu aj JLM, z nemecka som obejdnal 5L za 75E aj s postovnym
Fiat Croma 1.9 M-Jet 2007, 88kW DPF/EGR Off, 150HP/370Nm
Ex Opel Astra G 1.4 16V+LPG 2005
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Roadrunner napísal:a čo tak do opel astra 1,6 85kw ? 2012? značka, prip. montažna dielna západ + stred sk. Dik.
Keď pohľadáš staršie témy, tak ak nerobí problém stredné slovensko. Tak určite sa oplatí ísť do Zvolena. www.brc.sk

Po mojích skúsenostiach s celým slovenskom. Ti chlapíka vrelo odporúčam :-) Vyzná sa a pomôže aj ľuďom čo nemali splyňovač montovaný u neho. T.j. je ochotný riešiť aj problémy, ktoré narobili druhý, čo málo ktorá dieľa je ochotná robiť. Ak nemáš u nich montovaný plyn, tak nepochodíš. U neho nie je problém sa dohodnúť.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Ďakujem za hodnotné rady. Je to ocove auto, aj predtým mal auto na plyn. Na tomto sa spravilo prvých cca 20tis. (za 10 mesiacov) na benz, a teraz chce na plyn. Spravíme I. garančku a hneď prestavba. Bude to drať niekoľko rokov, takže chceme sa vyhnúť zbytočným problémom v budúcnosti radšej vyššou kvalitou systému a aj výberom dobrej, prípadne najlepšej montážnej dielni. Takže cena a vzdialenosť nieje najdôležitejší parameter. Asi budem musieť začať zháňat dojazdovku :d :D
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

ahoj, skus montaznu dielnu v hlohovci mp gas ,su sikovny ,mam u nich montovany system elpigas a som spokojny...
vw touran 1,6mpi, LPG Fun :-)
1robco1
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.01.2010 14:11
Zdieľať na Facebook

Dakujem.

Príspevok od používateľa 1robco1 »

Zajtra mi montuju do mojej i30tky Teleflex. Potom sa podelim o svoje skusenosti
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

A kde si to nakoniec dal montovať a koľko ťa to bude stáť ??
1robco1
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.01.2010 14:11
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30

Príspevok od používateľa 1robco1 »

V košiciach Krasnej. Cena ako pre mna 1250 eur komplet aj s flash tube a plnou nadrzou plynu.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

V Košiciach Krasnej ?? Tam vedia robiť teleflex ?? Hoď mi do SS nejaké info a telefon na nich. Dik.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

pocuj radsej chod do korejoviec (okres svidnik) nech ti tam hodi brc, to budes mat do cca 1100 eur pokial viem aj s JLM (flashlube) + zapis do TP je otazkou cca 70-100 eur

jednak ta to vyjde lacnejsie a do BRC sa vyznaju takze tam budes mat namontovany kvalitny system a namontuju a odladia ho spravne

v krasnej montuju kadeco ale az take skusenosti ako v korejovciach urcite nemaju
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných