Hyundai i 30 cw 1,6 benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martin17689
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.08.2011 18:41
Zdieľať na Facebook

Hyundai i 30 cw 1,6 benzin

Príspevok od používateľa Martin17689 »

Čaute. Chceme kúpiť auto Hyundai i30 cw r.v 2014 1,6 benzín v automate. Auto ma najazdenych 110 000 km. Keďže sme hyundai nikdy nemali, chcem sa spýtať ci je to dobre auto a ci ten motor vydrží dačo... Som amatér tak sa bojím trosku keďže benzíny nevydržia to co diezel... Chceme iba 1,6 benzín a tých je malo... Tento kúsok nás zaujal aj keď je to automat... Dik za odpovede a rady
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je uplna blbost ze benziny nevydrzia tolko kolko diesle - snad by ti mohol stacit milion kilometrov a motor s toleranciami noveho ako ked opusta vyrobu.

Vymienaj olej daleko-predaleko pred 30.000km, idealne 10.000km ak jazdis v zime v meste kratke jazdy, nevytacaj studene, na dialnici nelietaj 150 ale 115 a v principe nemas co na tom motore dokazit. Priamovstrekove GDI Hjundaju mali znamy problem s cerpadlami, inak hladke atmosfericke motory nemaju chybu - tento model som nesledoval, myslim ze i30 nemalo tie problematicke cerpadla ale to si overis.

Klasicka konstrukcia s nepriamovstrekom je este spolahlivejsia.

Generalne Hjundaj ako znacka sialene tvrdo stoji za svojimi produktami - dost jasne o tom vypoveda jej 5rocna zaruka NELIMITOVANA kilometrami. Mozes najazdit 657.301km za 4 roky 9 mesiacov, a auto bude stale v zaruke - jasne musis ku nim chodit na servis, oleje atd, ale poznas akukolvek inu znacku ktora by vobec VZDIALENE nieco podobne ponukala ?

Ak sa ti masinka paci, ak ti vyhovuje vybava a cenovka, veselo do toho. Klasicke predmanzelske preverovačky - ci nebola burana, vytopena, ukradnuta, stocena, atd, inak v pohode.

Najvacsi zradnik v tom aute bude prave automaticka prevodovka, dovod preco k nemu vzhliadas. Automaty vseobecne su citlive na zaobchadzanie, vymeny oleja, nevyradovanie pocas jazdy a nezaradovanie pocas jazdy, neprehrievanie - ked je majitel uponahlany blbec a tlaci to 160 po dialnici, olej v automate sa trosicku viacej "varí" nez keby isiel 115 pricom by prisiel len o 15 minut neskor v ramci Slovenska atd, atd. Proste majitelia su suverenne najvacsi problem automatov. A hned za nimi cenovka oprav - manual prevodovku prakticky nemas ako znicit, cize na servis zostava spojka/dvojhmota (ked si vyberies normalne auto, dvojhmotu nema) takze 700 eur potazmo 200 eur a opravi to pomaly kazdy kto ma garaz... ked sa pokazi automat, lietaju tisice za opravy, zhruba na dvojke sa zacina so serioznou opravou, nie takym povrchnym šlendriánstvom...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

gdi nebrat, atmo motor z retazou som uz videl na vlastne oci stretnuty kia 1,4 :b:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

bajo, S reťazou mali problém jednotkové ceedy/I30-ky s atmo motorom, aj to len z prvých rokov, tak tu nestraš! :3c90:

Martin, ideš kupovať auto so sto tisíc km a bojíš sa životnosti? Vážne?! :::

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=2&t=8479
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len ako perličku uvediem, že som kúpil auto ktoré malo hodne vyše miliona a neumrelo na poruchu. Motor z neho mám dolu v garáži a stále funguje. Ale to nie je Hjundai. lol
100T km by som bral ako predvádzačku zo salonu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cico nestrasim, iba hovorim co je fakt, gdi ma +-tie iste problemy a bude mat, co kazdy iny priamovstrek benzin a ze malorazkove retazkove motory padaju na rozvodoch napriec vyrobcami je fakt cislo dva, neni to nic prekvapive, iste z obidvoma vecami sa da zit, pokial o nich sa vie a nalezite sa pristupuje, ci uz potrebou castej vymeny oleja, ci uz potreba ocistit sacie ventily, ci uz mozno aditivaciou paliva kvoli vstrekom u gdi, alebo u retazky zvazenia vymeny dozivotnych rozvodov, co sa asi nebude u kazdeho vyrobcu pacit kazdej penazenke, az dojde na radu komplet vsetky zubate kola, niekde aj variabilita, lebo menit natiahnutu retaz je ciganska robota, akurat tak dobra, nez to predas :4012:

apropo ten stretnuty motor bol naozaj jednickovy ceed, jak si vedel ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
fefe30
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.05.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe30 »

Zaruka hyundai je draho zaplatená garackami. Ked chces kvalitne spoľahlivé benzínové auto tak toyotu. Hyundai ee.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ktorá značka má lacné garančky? :41c2:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ak automat vyslovene nevyžaduješ tak ho neber, hľadaj manuál.
Je to jazdenka, model -motor nemá chronický problém to ale neznamená že daný kus bude tiptop. Chce to mechanika na obhliadku, pozrieť aj ako je to s koroziou hlavne odspodu.
100 000km to je čas prvých investícií na to treba myslieť.
Všeobecne benzín vydrží bežnému smrtelníkovi až kým auto nebude zošrotované, bežný občan nepotrebuje motor na 600 000km a aj keby tak za pár šupov kúpi iný. Nad tým sa netreba zamýšľať "či motor vydrží". Len keď žerie olej a smrdí celá dedina cena musí byť inde.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Je to v pohode ato. Kludne sa pozri na auris kombi 1.6 benzin alebo verso s 1.8 benzin.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 08.05.2020 22:23, upravené celkom 1 krát.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pokiaľ auto chodilo na servis do kríkov servisu,xtak bolo donedávna v záruke - bude plne v pohode.
Okrem toho, myslím, že tieto modely mali servisný interval 1 rok alebo 20 000 km.
Čo je len dobre.

Máme doma ix20 z 2013 a ide ako hodinky. A to jazdí zásadne v meste.

Tieto cvvt motory sú skutočne odolné.
Žiaden karbón, žiadne turbo, žiadny priamovstrek.

Áno, nejde tak ako turbo, ale pokiaľ jazdia mesto a medzimesto, budeš spokojný.

Dôležité je nekupovať od autickara, tieto vozy išli aj privátnymi majiteľom. Radšej chvíľu sleduj a kúpiš aj od prvého majiteľa.

Btw, vyskúšaj aj ix20- je to ešte priestrannejší ako i30
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V ktorom rozmere konkrétne? Lebo všetky čo mne napadajú má ix20 menšie. A koľko miesta mám nad hlavou je mne osobne jedno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní