Hyundai Coupe - predne tlmice

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Hyundai Coupe - predne tlmice

Príspevok od používateľa mayhem »

2005 Hyundai Coupe 2.7

Pri poslednom prehadzovani kolies som si vsimol na spodnej casti PP tlmica mastnu vrstvu po celom obvode, coz predpokladam ze je dosledok vyteceho oleja z piestu a teda dovod na vymenu prednych tlmicov.

Zatial nepozorujem ziadne neobvykle zvuky alebo ine rusive prejavy okrem mierneho tahania auta doprava ked pustim volant (je mozne ze je to sposobene prave vytecenym tlmicom? na geometrii som uz bol).

Chcem sa opytat ci je v tomto pripade nutne menit len samotne tlmice, alebo aj horne ulozenia (resp. ci nestaci v ulozeniach len vymenit loziska) a prachovky s tym dalsim montaznym dielom (neviem ako sa vola po slovensky - spring damper).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24981
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťah do strany nespôsobujú tlmiče ale geometria alebo nesúmerný tvar zjazdeného buhúňa preu. v mnohých prípadoch ho spôsobuje problém z geometriou zadných kolies.
Lôžko tlmiča sa mení pri velkom nájazde alebo po viac rokoch užívania,nedá sa spoliehať na optický dojem.Proste sa to uloženie unaví a je príčinou často hlučnosti podvozka ktorú "nevedia" objaviť a povymieňajú aj Árona svätého,treba sa držať a rozhodovať podľa aktuálneho stavu
Ložisko tlmiča sa mení automaticky lebo po otlačení axiálneho ložiska vie tiež narobiť problémov viac než dosť.
Lukas188
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.10.2011 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas188 »

Pán Hlavatý chcel by som sa vás spýtať mám taký problém, že pri zatáčaní občas ťukne taký kovový zvuk alebo aj pri prejazde po určitých nerovnostiach na ceste čo to podľa Vás môže byť?
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Ok takze preventivne je lepsie hned nahodit aj nove horne ulozenie.
Snad nebude prekazat ked bude kazdy komponent ineho vyrobcu (napr. ulozenie SKF, tlmice Kayaba, ...), ci?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Preco by to malo vadit? Su sady rozvodov, akoze od jednej znacky a vnutri vlastne mix a nevadi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24981
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lukas188 napísal:Pán Hlavatý chcel by som sa vás spýtať mám taký problém, že pri zatáčaní občas ťukne taký kovový zvuk alebo aj pri prejazde po určitých nerovnostiach na ceste čo to podľa Vás môže byť?

Ak by sa to dialo iba pri pohybe volantu teda točení,povedal by som že môže byť dôvod v axiálnom ložisku tlmiča.Pokiaľ ale to robí aj bez pohybu volantu,tak to už neplatí.Tu je ale potom viac možností od vôle v čapoch po uloženie stabilizátora atd,tu už by sme iba zbytočne triafali
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Lukas188 napísal:Pán Hlavatý chcel by som sa vás spýtať mám taký problém, že pri zatáčaní občas ťukne taký kovový zvuk alebo aj pri prejazde po určitých nerovnostiach na ceste čo to podľa Vás môže byť?
:28b7: :2f93:

A co tak napisat presne o ake AUTO SA JEDNA!!! :41c2: :41c2:

VESTECKA GULA sa mi prave pokazila!!!
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

A nemas prasknutu manzetu homokinetickeho klbu?
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Tah do strany mozu sposobovat aj tlmice, ktore su usadene v puzdre, kde horny kryt nie je poriadne dotiahnuty.. Skusenost pri audinach.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

PROCHY603 napísal:
Lukas188 napísal:Pán Hlavatý chcel by som sa vás spýtať mám taký problém, že pri zatáčaní občas ťukne taký kovový zvuk alebo aj pri prejazde po určitých nerovnostiach na ceste čo to podľa Vás môže byť?
:28b7: :2f93:

A co tak napisat presne o ake AUTO SA JEDNA!!! :41c2: :41c2:

VESTECKA GULA sa mi prave pokazila!!!
ta otazka bola smerovana panovi Hlavatemu - nie tebe, takze si v pohode, mas cas si dat gulu zatial do servisu, kedze teba sa nikto na nic nepytal.
Lukas188
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.10.2011 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas188 »

PROCHY603 jedná sa o Opel Zafira 1.6 16v 77kw ročník 2007 najazdené 75 000, ešte niečo chceš vedieť :d :D
zabudol som napísať, že to robí na prednej náprave na ľavej strane skôr keď je v zatáčke..
boli menené minulý rok tyčky riadenia na prednej náprave a bola robená aj geometria...
nedá sa to nejako laicky zistiť či je chyba v tlmiči alebo v axiálnom ložisku tlmiča alebo v niečom inom?
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných