Hyundai Coupé - dobrá kúpa?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pejp
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15.04.2012 10:09
Zdieľať na Facebook

Hyundai Coupé - dobrá kúpa?

Príspevok od používateľa pejp »

Dobrý deň,

mám 19 rokov, som študent VŠ a mám nejaký ten aký-taký príjem. Týždenne (počas školy), najazdím okolo 350 km po dialniciach.
Vždy som chcel dobré "športové vozítko" s dobrým dynamickým vzhľadom a silným motorom. Uvažujem teda nad kúpou Hyundai Coupé, po facelifte, r.v. 2007-2008, motor 2.0i 105 kW. Je to krásne športové auto, s celkom pekným motorem a hlavne sa dá zohnať za príjemné ceny. Chcem sa spýtať na názory, vaše názory, názory skúsených ľudí a mechanikov. Je ten motor spoľahlivý? Je niečo, načo by som si mal dávať pozor pri tomto aute? Ďakujem
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

O Coupe koluje informácia že je to prezlečená Lantra, len neviem či to platí aj pre tieto ročníky, a v podstate do toho nemontovali žiaden motor, ktorý by vyhovel ludom ktorý si tento typ áut kupujú, a to platí aj pre 2.7V6. Auto na pohlad inak celkom újde...
Ak chceš len auto ktoré dobre vyzerá, tak budeš vcelku spokojný, ale ak očakávaš aj trochu športového ducha tak príde sklamanie.

Najhoršie že u nás nejak neexistuje alternatíva takéhoto kupé, ostávajú Mustangy, P407 kupé (to je asi jediný typ karoserie 407 ktorý vyzerá k svetu), ešte by som zvážil Alfu Romeo GT, len mne sú vozy AR proti srsti, GT-čku by som ešte nejak rozdýchal
pejp
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15.04.2012 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pejp »

Akože...práve presne hento, že nemá konkurenta. Mám rozpočet na 8 000 €, a je pár krásnych kúskov, ktoré sa dajú do tej cenovej hranice. Nejsom nejaký milovník rýchlej jazdy, ale mám rád, keď pri predbiehaní alebo pri akcelerácii v meste má auto rezervy (to sa o "mojej" 77 kW Octavii povedať nedá). Ide mi ale aj o motor, keďže určite nemám financie na prípadné opravy a investície (ak nepočítam rozvody a tie samozrejmosti). Takže aj vyžadujem kvalitný motor a nenašiel som nikde nejaké hodnotenia konkrétne toho motoru 2.0 105 kW.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V tom prípade by som ti asi odporičiť tú AR GT, neviem kolko je u teba znesitelná spotreba, ale ak by nevyhovoval benzín tak 1.9JTD 110kW by ťa mohlo uspokojiť, ale berieš zo sebou všetky riziká ktoré zo sebou prináša technologia CR, pre šporťák tak nejak patrí benzín, ale ak by nebola pre teba akceptovatelná spotreba tak JTS sa nedá prerobiť na LPG teda dá , len to nie je tak výhodné a drahá prerábka (teda ak si o tom uvažoval)...
pejp
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15.04.2012 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pejp »

Tak určite nechcem spotrebu 12 litrov v priemere. Viem, podľa spritmonitoru, že to Coupé sa dostane na 7-8 litrov v pohode relatívne a to mi vyhovuje. A čo sa týka AR, tak k ním mám nejaký taký odpor - viacmenej osobný postoj.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som na tom pri AR podobne ale zasa AR je rozhodne lahšie servisovatelná voči Hyundai, postačí ti k nej aj kábel za pár €€€ a notebook, viacej ludí sa v tom vyzná, ten JTD motor je trebárs aj v Oploch + Fiatoch + Lanciach tak že myslím že by to nebola zlá volba, na JTS ti povedať neviem nič ani ohladom spotreby ani spolahlivosti...

Ja pri AR mám hlavne averziu na lacné autá, teda staršie kde sa cena údržby lahko vyšplhá k hodnote auta, ale ked vyberáš auto za 8000€ tak ten pomer zasa tak lahko nedoženieš

Ak by som mal vyberať z tých dvoch tak sko AR GT, ten P407 je taká alternatíva že človek vlasne nevie čo si o tom má myslieť ale na pohlad ujde tiež a z hladiska servisovania je to možno tiež lepšia alternatíva ako Hyundai Coupe, servisáci sa predsa častejšie stretnú s Pežotom ako s Hyundai-om
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Zviezol som sa v tom a myslím, že je to podceňované auto. Raketa to nebude, ale ten 2oj liter vie ísť pekne za plynom s príjemnou zvukovou kulisou. Jazdné vlasnosti sú viac ako len uspokojivé pre nízke ťažisko. Ja by som sa toho nebál a ak sa Ti páči, choď do toho. Život máš pred sebov a toto bude len jedna z mnohých skúseností. Pri súčasných cenách nie je problém meniť autá bez straty na cene každého 1/2roka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z autom budeš spokojný,rozhodne to neprehlúpiš.Ale kúp si aj kilo kľudu a pohody za volant,si mladučký,neponáhlaj sa nikdy a nikam,potom sa budeš tešiť dlho
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Acon napísal:Pri súčasných cenách nie je problém meniť autá bez straty na cene každého 1/2roka.
Tak toto je výplod roka, blahoželám... :300f:

Nie bože chrán, prepis 60€ ak v okrese 30€ , nejaká tá základá údržba ako olej a filtre 50€, neviem či by som sa odvážil jazdiť pol roka a nevymeniť rozvody 200-300€, možno bude musieť kúpiť pneu 400€... Takú debilinu môže napísať ozaj iba človek ktorý má nafasovaný firemnáč a absolutne nemá prehlad čo kolko stálo, či tebe tých 300tkm vydražali aj pneu

Acon preboha živého ty sa konečne daj do kopy, kludne napíš tomuto študentovi kolko mesačne zarobí či si môže dovoliť kupovať a predávať auto každého pol roka, ver že nezarába každý tolko ako ty, a ber bežný slovenský priemer 500-700€ a ten čo peče obyčajný chlieb či sedí za pokladnou v Tescu nesníva ani o tých 500€

Alebo si myslíš že ludom rastú euráče na strome, na ojazdené auto za ani nie 10000€ sa šetrí nejaký ten rok, alebo úver, takto to chodí
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Obrázok
pejp
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15.04.2012 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pejp »

Tak akože nejaký ten príjem, aj keď menší tam je. Autko by som chcel na tých 5 rokov, čo je vlastne štúdium na VŠ...potom sa to vymení za väčšie, priestranejšie a určite 5 dverové. Každopádne ďakujem za odpovede, ešte nájsť nejaký pekný kus, keďže sa nebránim ani dovozu z Nemecka. Verím, že motor dačo vydrží, autko je spoľahlivé a nebudú nejaké obrovské ďalšie investície.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Coupe

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Ahoj.
To coupe je dizajnovo pekne auticko. Pri vybere ak pojdes do toho tak si davaj pozor na motoricky vyhonene kusy pokial budes brat auto od samozvaneho sportovca. Nie je problem najst 2007-2008 s utrapenym motorom aj ked ma len 100t km. Staci k tomu iba jeden extra blazom za volantom. Inak pre dvoch ludi dobra volba, do zadu napchas potom tak max.dve dievcata do 160cm vysky, aj ked pri hodnom sebezapreti a gymnastickom vykone by som sa tam naskladal aj ja so 193cm :40bd:
Motor 2.0 je na to auto v pohode co sa tyka normalnej a aj dynamickej jazdy, necakaj vsak ze to ide ako raketa, je to skor take dobre zvolene optimum na nase cesty. Sranda prichadza az s V6 2.7, tam je to uplne o niecom inom. 2 valceky naviac ale raz tak vacsia zabava. O inom vsak je uz aj ta spotreba, hlavne mestska.
Inak 7l spotrebu s tym 2.0 motorom cakaj ak dokazes jazdit so sebezaprenim iba pri jazdach mimo mesta alebo po dialnici max.100kmh, inak ide po litroch hore. Nie je problem spravit behanim po mestach v lete so zapnutou klimou a tazsiou nohou cez 11L priemer.
To auto je vhodne pre mladych alebo ako druhe auto do rodiny kde uz jedno velke auto maju - otecko aby vybehol z denneho stereotypu. Nevyhody 2dveroveho kratkeho auta urcite rychlo spoznas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných