Hyundai Accent - výmena volantu s airbagom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tawiak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent - výmena volantu s airbagom

Príspevok od používateľa tawiak »

Dobry den som zaciatocnik a potrebujem poradit ako sa da vymenit volant na hyundai accent.Je tam povodny a ja mam zaujem dat sportovy.Ako mam postupovat aby sa zachoval aj erbeg?????dakujem za akukolvek odpoved.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

1. na supersporte akym je Accent to urcite ma zmysel ...
2. ma ten sportovy volant airbag? alebo je to nejaky univerzal z tuningshopu? Lebo v tom pripade na bag zabudni.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Firma Raid HP robila športvé volanty s ABG, ale cena by sa ti asi nepáčila...

Za dalšie je otázka či robia aj adaptér pre tvoje auto...
[img]http://tuningzubehor.com/img/products/ra070124.jpg[/img]
Za tých 900-1100€ čo by si dal za ten volant si radšej natankuj , alebo odlož na auto ktoré má športový volant v serii ...

Aby si nemal do budúcna problém s hladaním správneho auta, tak trebárs Mitsubishi Lancer wagon minulej generácie má volant MOMO, ale treba hladať skôr 2.0i
[img]http://photos.dmotorworks.com.au/at/AT5 ... 2102_1.jpg[/img]
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

on už volant má, len sa chce opýtať na demontáž tak, aby mu nestrelil airbag do ksichtu !!!!
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ja by som to zveril síce odborníkovi,ale myslím si že airbag by pri demontáži volantu vystreliť nemal...alebo by som ešte pre istotu odpojil akumulátor...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nestrelí určite, len po demontáži ostane svietiť, ale ak tam má byť len obyčajný športový bez ABG tak bez tak treba adaptér to je prvá vec ktorú treba zohnať, bez nej si volant môžeš zavesiť akúrát tak na klinec...

Dalšie riešenie je zničiť origo volant pre výrobu adaptéra, alebo kúpiť další volant....

pozor na lacné volanty za 30-50€ sú ako z blata, odlepuje sa z toho material, ak chceš volant tak len značkový...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai Accent - vymena volantu s airbagom

Príspevok od používateľa flyte »

tawiak napísal:Je tam povodny a ja mam zaujem dat sportovy.Ako mam postupovat aby sa zachoval aj erbeg?.
Sorry chlapi, ale ja z toho chapem to, ze ma povodny volant s bagom, chce tam dat sportovy, ale o bag nechce prist (chce aby aj s novym volantom bol chraneny pocas jeho dni :D )
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dostal odpoved pre istotu na obe varianty
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Každopádne odpojiť baterku . A následne by si ani RJ ABG nemala pamätať, že bol odpojený. Aspoň teda ja mám takú skúsenosť , keď som dával dole volant kvôli oprave páčkových prepínačov pod volantom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných