Hyundai Accent - startovanie dieslu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirkaturka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.07.2012 00:11
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent - startovanie dieslu

Príspevok od používateľa mirkaturka »

Ahojte,

viete mi niekto poradit, co moze sposobovat problem so startovanim dieslu - Hyundai Accent ? Menili mi pred 2 mesiacmi dieslovu pumpu a odvtedy sa problem zvacsuje. Tento tyzden boli dodatocne vymenene zhavice, palivovy filter, vzduchovy filter. Startovanie bolo fajn prve 3 razy, ale opat sa startovanie predlzuje. Pootocim klucikom na asi 10 sek aby a vsetky kontrolky pekne zasvietia, ale ked idem startovat, pocujem ako sa to otaca, ale motor nechce nakopnut. Budem rada za akekolvek rady a napady.

Vdaka,
Mirka
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Mirka, Hyundaie absolutne nepoznam ale velmi si dovolim tipnut ze tvoje problemy prudko suvisia s vymenou tej pumpy ktoru spominas. Na tvojom mieste by som jednoducho nabehol do servisu kde ti to menili a reklamoval.

Problem samozrejme zacina a konci ak to nebol autorizovany servis - cely cirkus bude sposobeny tym ze neautorizaky nemaju diagnostiky na tvoj vehykel a teda nemaju najmensiu sancu nastavit potrebne veci tak ako by mali byt.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Má pravdu předsedo
mirkaturka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.07.2012 00:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkaturka »

Dakujem pekne za radu:) Mas pravdu, dala som si vymenit to dieslove cerpadlo v neautorizovanom autoservise. Potom mi po tyzdni opat odisla a dal tam ten opravar inu. Ale asi opatovne to nenastavil dobre.

Dufam teda, ze to bude ako hovorite a iba to cerpadlo bude treba donastavit, utesnit, atd. Zajtra to hned poriesim :)
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Bolo by mozno aj zaujimave zistit, aky rocnik hyundaia mas, aky konkretne dieslovy motor, vykon atd ...

Mozno aj najazdene KM ...

Mas ten posledny model s 1.5 Crdi s 81 kw ? Alebo staršie ?
mirkaturka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.07.2012 00:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkaturka »

A pre zmenu mi uz ani nechce to auto nastartovat, ako som prave skusala... aaach!

je to rocnik 2002, motor 1,5 CRDI (turbo diesel), 82 koni. A prave to ma 183 000km najazdenych.
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Noze prezrad kolko si vycalovala za tu pumpu. Od kolegu chceli minule v Hyundai autorizaku 1200 Eur za EGR ventil...
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

10-ročný trojvalec Hyundai diesel so 183.000 km... To už dávno chcelo zbaviť sa ho, aby sa predišlo týmto problémom.
Takže aj teraz, keď sa sprevádzkuje, odporúčam predať a kúpiť si nejaký mladší... benziňák...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Mirkaturka - máte to auto od novoty? Ak áno, nabudúce si kúpte benzínové vozidlo, predídete vyšším servisným nákladom, keďže to vychádza 18 tisíc km ročne a to je málo aj na benziňák, nie to ešte diesel ;-) A to nehovoriac ešte o nižšej cene vozidla (keďže diesle sú obyčajne drahšie).

Ak ste to kúpili ojazdené, platí to isté :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných