Hyundai Accent - odvzdusnenie brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam5ko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.04.2015 18:18
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent - odvzdusnenie brzd

Príspevok od používateľa adam5ko »

nazdar pani mam takyto problem mam hyundai accent 1.5 benzin r.v. 97 a menil som komplet brzdy aj hlavny brzdovy valec aj vsetko som mechanik s pat rocnou praxou ale s tohto som uz na pokraji psychyckeho zrutenia 4 hodiny som to ovzdusnoval vsetkymi moznymy aj nemoznymi sposobmi a pedal vkuse maky ako blato prosim o pomoc lebo ja uz neviem dakujem
adam5ko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.04.2015 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam5ko »

skusal som to normalne pedalom klasika a mam virobeny pripravok na ovzdusnovanie brzd cez maly kompresor s chladnicky funguje paradne otestovany na roznych aj novsich autach ako je toto vvzdy mi to pekne brzdilo po ovzdusneni s tymto pripravkom ale na tomto voze je to inak stale sa mi to javi ako keby bol v hlavnom valci vzduch moze byt zly ked pred vimenou brzd to normalne brzdilo??? a nie nema to abs je to system ako na starej skode 120 bezny vakuovy posilovac ktory tiez funguje bez chyby a cely brzdovy system pekne tesni nikde neslzí kvapalina sa nestraca prosim surne o radu potrebujem auto do prace dakujem za odpoved
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

No brzdy po vymene vzdy byvaju makksie ale ak hovoris ze je to totalne maslo a zadne "predpokladam bubnove" su zozstavene a nastavene spravne tzn. nemaju privelky chod na prazdno tak jednoznacne hlavny brzdovy. Nakoniec ani nic ine nezostalo. Mohlo dojst k jeho poskodeniu pri montazi ci "hrani" sa s nim nasucho... PS Zatazovy to nema? Raz som mal jeden pripad ze mi cez neho zavzdusnovalo jedno zadne koleso?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedže bol menený aj hlavný valec,je otázka či sa nachádza jeho piestik vo svojej počiatočnej polohe,tj úplne vzadu a tlačná tyčka nespôsobuje že to tak nie je.Tým pádom celý kolabuje,nemá otvorenú cestu pre kvapalinu z nádobky,neotvára spätný návrat atd atd
Ja dosť často neodvzdušnujem vôbec v prípadoch keď sa tam ešte robia ďalšie práce.Len dám hadičku na povolený odvzdušňovák a do zavesenej nádobky má čas skvapnúť.Ak už idú prvé kvapky len uzavriem odvzdušňovák a finito.Funguje to absolutne spolahlivo a netreba sa vlastne z ničím prpliť,kým dokončím ostatok,je aj odvzušnené.Len sa nesmie zabudnúť a ísť na obed lebo postupne odtečie celá nádobka

Z Erikom celkom nesúhlasím,pretože nie je vonkoncom prípustné aby brzdy po oprave začínali ako "gumové".Ak sú je možné jedine že je vzduch alebo nenastavené bubnové čeľuste.To ale mechanik si proste zatiahne ručnú,a aj zadok je tvrdý takže ostáva iba vzduch.
Tam kde je záťažový sa odvzdušnuje trocha inak.Tam sa proste nesmie brzda našlapať lebo sa záťažový uzavrie a darmo sa odvzdušnovák povolí,nevytečie nič.V týchto prípadoch sa najprv povolí odvzdušnovák,potom s citom stlačí pedál do podlahy a drží tam,kým sa odvzdušnovák neuzavrie.Pomom znova tak isto,ale tlačí sa zvolna aby nezamkýnalo regulátor
adam5ko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.04.2015 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam5ko »

zatim dik idem to viskusat hned zatim
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

makky, maksi, brzda lol
No ale asi sa zhodneme ze problem vyzera byt v tom hlavnom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako je jasné že je to nejasný pojem.Len ja predpokladám že mechanik vie že mäkkosť pedála si hravo zistí či je/nie je zo zlého nastavenia pakní.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných