Hyundai Accent 2009 - ako otvoriť zamrznuté auto

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spisi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30.04.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent 2009 - ako otvoriť zamrznuté auto

Príspevok od používateľa spisi »

Zdravím Vás,

dnes som dostal fakt "bohovský" nápad okolo obeda a to ísť umyť auto na samoobslužnú autoumyvárku. Vedel som, že je zima a že to namrzne, tak som auto umyl neďaleko obchodného centra a šup ho do teplého podzemného parkoviska s tým, že si poňho prídem pred záverečnou. Lenže kým som sa motal po obchodoch, tak mi niečo vybehlo vybaviť, zabudol som na to a asi po pol hodine sadol do auta a odišiel. Vrátil som sa domov, auto odstavil na parkovisku pred bytovkou. O ôsmej večer som potreboval ísť autom a bohužiaľ...do auta sa nedostanem, všetky dvere sú zamrznuté, nedá sa ani kľučkou potiahnuť, čiže neviem, či namrzlo tesnenie, zámok, poprípade kľučka, ak nie všetko naraz. Ako bonus, je to sedan, cez kufor sa dnu nedostanem, poistka na sklopenie sedadiel je vo vnútri. Prosím o radu, ako sa dostanem dnu. Nápad naliať horúcu vodu do dverí a čakať, kým to povolí asi nie je najbezpečnejší, či? Ďakujem každému vopred za ochotu a cennú radu.
spisi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30.04.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spisi »

ak nalejem horúcu vodu, tak nepraskne zamrznuté okno, poprípade sa nepoškodí lak?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja by som skúsil odblokovať zámok dialkovým ak máš a miesto vody by som použil horúci vzduch - zámok, dvere - buď fén alebo niečo silnejšie a postupne nahrievať.... určite ale skúšaj miesto ťahania k sebe najprv tlačiť smerom ku karoserii...
kabel si natiahneš aj z bytovky...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

zaklad je aby bolo auto odomknute, to by problem byt nemal lebo do dveri sa ti voda nemala ako dostat. Pobuchat dookola po cely dverach nech sa to od gumy otrasom aspon ciastocne povoli. Takisto pobuchat okolo a po klucke a opatrne ju rozchodit. Neverim ze sa ti nepodari aspon jednu. Ked si budes isty ze su dvere odomknute tak tahat za klucku len malou silou aby sa otvaral zamok a za ram dveri tahat velkou silou dvere. Robil som to xkrat a neverim ze by to neslo
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne to s horucou vodou poradil chalan co robi v autoskle, ked ma videl skrabat lol , teraz nevim ci chcel zakaznika, alebo naozaj poradit lol , kazdopadne na taku tu skorapinu okolo celeho auta som to uz viackrat pouzil a neprasklo nic...ovsem, abych nepisal to iste, kamaratovi zrovna na hundaji prasklo zadne sklo ked pusti jeho ohrev lol, v servise ho oklamali, ze to je na odhmlievanie a ne na rozmrazovanie !!! takze si to zaplatil sam a neuznali reklamaciu :) takze pozor na vyrobcov mikrovlniek, asi maju mierne ine normy jak naozajstne automobilky :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Pomoze do spar-medzier naliat cisty lieh a trochu pockat a skusat otvarat+ lieh dobre funguje aj na namrazu na oknach
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neviem o tom že by lieh rozpúšťal námrazu ak už je vytvorená. Sú na to rozmrazovacie spreje ktoré ale majú úplne iné zloženie a inú účinnú látku ako je lieh. Lieh je skorej ako prevencia naviaže na seba vodu .
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Neveris -tak kup cisty lieh a skusaj :d :D
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Čistý lieh samozrejme nefunguje... prečo asi nieje čistý lieh miesto zmesy? Lebo čistý lieh sa rýchlo odparuje a pri odparovaní sa teplota ešte viac znižuje. Preto zmesy do ostrekovačov majú istú koncentráciu liehu resp. nejakého alkoholu a nie čistý alkohol. Overil som si to a fyzika neklame.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zle si si to overil :d :D Uz niekolko rokov davam do rozprasovaca cisty lieh-neviem ci 90 percentny a vzdy staci len nastriekat na zamrznute okno -trochu pockat a ked nestaci tak este raz nastriekat a okno pekne ciste od namrazy .
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní