Hyundai Accent 1.5 crdi 81kw - check engine

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent 1.5 crdi 81kw - check engine

Príspevok od používateľa meakysvk »

Dobrý večer, pekne a pokojné sviatky prajem. Môj accent mi dal trochu v predstihu už dnes vianočný darček v podobe kontrolky motora. Po cca 8 km jazdy pri vchadzani do dediny som išiel bez plynu na 4ke a vyskočila kontrolka. Hneď som vyradil do neutrálu a skúsil sliapnut na pedál. Max 3000 otáčok takže núdzový rezim. Auto som zastavil, vypol motor opäť naštartoval. Kontrolka nezhasla ale auto malo už plny výkon aj keď sa mi zdalo že nejak slabšie "ťahá". Došiel som normalne domov a auto odstavil. Keďže su sviatky tak nebudem mechanikov otravovať a do servisu pôjdem najskôr vo štvrtok. Preto skúsim najprv tu či mi niekto bude vedieť poradiť na čo sa pripraviť.
O aute. Hyundai accent 1.5 crdi 2009 81 kw d4fa 146xxx
Minulú zimu rovnaký scenár s autom. Prišli mrazy a tiež kontrolka motora. Vtedy ukazovalo raz vysoky raz nízky tlak palivoveho čerpadlá. Chyba sa vymazala, snimace sa precistili kontakty. Nič sa nemenilo, chýba bola "odstranena" vyčistenim. Zaujímavé že keď bolo teraz -13 tak auto išlo v pohode a dnes pri 0... pevne verím že aj tentokrát bude chýba taká jednoduchá. Ale...pri optickéj prehliadke motora som so vsimol niečo čo neviem či tam už bolo alebo je nové. Zhodil som kryt motora. Pri prvom vstreku sa lesklo niečo mokre. Auto mám cca 2 roky aj niečo ale ešte som to asi nevidel. Určitú vlhkosť alebo nieco podobné. Bolo to take do zlta sfarbené zmiešané so spinou ale necítil som zapach nafty. Skôr mi to pripomínalo olej. Olej žerie minimálne, medzi vymenami 10 000 max pol centimetra na riske možno aj menej. Pripada mi to ako keby z vstrekovaca presakovala nafta cez tesnenie von ale netusim či je to tak vôbec možné. Spotrebu mám podľa tankovania do plnej okolo 5 v lete teraz cca 5.2-5.5. V stredu potrbujem na ňom prejsť cca 100 km tak neviem či ísť alebo radšej zobrať iné auto. Vtedy som s ním pár dni jazdil na kontrolke aj keď malo plny vykon. Mechanik vtedy povedal že môžem jazdiť že to je v pohode...keby som nemusel tak by som nejazdil lebo v pohode to nemôže byť keď svieti check engine. Predsa len keď svieti kontrolka ale neskončí núdzový rezim? No neviem.
Skúsim pridať obrázky.
Bude to mať nejaký súvis alebo odchádza niečo ďalšie čo s mojim problémom nemusí súvisieť? Ďalšie otázky zodpoviem pokiaľ budem vedieť odpovedať. Ďakujem za odpovede. Ešte raz pekné sviatky prajem:)

[img]https://i.postimg.cc/grpmp3qg/20181223-205416.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/nX3tYW65/20181223-205430.jpg[/img]
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

stych obrazkov usudzujem ze sam tam kludne mohol dostat olej pri nalievani ,kedze popisujes ze zapach nafty necitit, skus to niecim vycistit handrou,papierom az to vsiakne a uvidis ci sa to tam opat objavy , to ci budes moct prejst 100km ti nikto neodpovie mozno kludne prejdes mozno nie , ja by som riesil ak je moznost druhe auto , ak ti vyskocila kontrolka motora mohlo sa to stat po nejakej info z nejakeho snimaca ale chyba nemusi pretrvavat a kontrolka svieti dalej , odtialto ti nikto nejak rozumnu radu kedze nikto nema diagnostiku na dialku
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

Viem že na diaľku to nevyriesim ale ako som hovoril servis najskôr vo štvrtok. Olej mi tiež napadol ale meneny bol cca 6000 dozadu tak som myslel že možno by sa uz bol odparil alebo vypalil alebo čo. Vďaka za radu, pôjdem to aspoň vyčistiť
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiha, co by potom robil olej v motore, ked zvrchu motora by sa odparil ? ;-) bud rad ze tam ostal :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dobre je mať takuto čitačku chybových kodov :

https://auto.bazar.sk/26981177-autodiag ... 2-cz-2018/

aby si hned vedel čo može robiť tu chybu....
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Na prečitanie chyby stači aj toto https://www.diag-shop.eu/obchod/diagnos ... nner-ms309 ja si myslím že zblbol egr ventil po ubrati plynu a zostal otvorený až do následného štartu.
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

Včera som išiel na ňom asi 15 km a všetko sa zdalo v poriadku, kontrolka stále svieti aj keď nebolo v núdzovom režime. Mastnotu alebo čo to bolo som utrel a budem pozorovať či sa to vráti alebo nie. Diagnostiku na doma som pozeral už skôr ale tak neviem či sa mi to oplatí kupovať keď za posledné dva roky toto bolo druhý krát čo by sa mi zišla...risknem tých 100km a uvidíme čo sa stane, veď všetko sa dá opraviť nie? :d :D
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných