Hybrid na krátke trasy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa xentry »

dusanpenkala
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.10.2023 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa dusanpenkala »

Casty omyl ak si niekto mysli ze Hybrid sa vyplati na velmi kratke trasy. Mam Toyotu auris rocnik 2016, pokial by som na nej riesil len trasy 1-2 km, tak spotreba je vacsia ako u bezneho spalovaku v rovnakej kategorii zvlast ak sa bavime o studenych startoch. Auto ma potrebu neustale dobijat baterku aj v krizovatke ked stojim a tam ta okamzita spotreba je sialena, vyrovnam to len tym ze mam cas prejst nejaky dalsi usek 1-2 km opat na baterku ktoru zase vybijem. Nech sa akokolvek snazim rekuperovat a styl jazdy brzda plyn uplne vynechavat, nedari sa mi ist pod 8l na take kratke trasy, pokial neni sanca predtym baterku na dlhsej trase nabit. Tiez mam hondu jazz 2012 v-tec motor a tam taketo nieco nehrozi. AK sa jedna o usporu odporucam na kratke trasy radsej klasiku a ideal na LPG, teda ten Honda motor mini vanu, kde navyse viac toho pomestim ako do Toyoty Hybrid, ktora je z vonku sice o dost vacsia, ale vo vnutri je to slabsie z pohladu priestoru. Pri trasach 10km a viac uz sa to vyrovnava a pri dlhsich trasach z mesta do mesta ma navrch suverenne Toyota z pohladu spotreby ak nepocitam dialnicu, kde narastom rychlosti rapidne tiez stupa spotreba. Tak ak dialnicu s hybridom tak 120 tachometrovych za rozumnu spotrebu max, vtedy je to lepsia volba.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa oco13 »

To je aký hybrid?? - kamarátka má Aurisa a vraví, že za dva roky ešte nepočula vrčať motor. Jazdy 700m , 3km a 15? km Neviem ako ďaleko je Palarikovo od NZ. Vraj ten Auris urobí len na baterku cca 50km
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1564
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa fzubaty »

Auris je aj Plug in hybrid?

Klasický hybrid 50 km na batériu nedá.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ich nerozoznávam, len viem že je to bzučiak s malým motorom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa Emfo »

Sestra ma 21tku? corollu hybrid. Elektro len ked sa posuvas trosku drgnes do plynu a ide motor.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> amarátka má Aurisa a vraví, že za dva roky ešte nepočula vrčať motor. Jazdy 700m , 3km a 15? km

treba dat slabsie radio.

Dusan : srandovny experience. Celozivotny kamoss ma tiez 1.8i hybrida a kombika, tusim 2017ka rocnik takze presne to iste co mas ty. Ano, jednokilometrove trasy nejazdi ale v Bubline sa pohybuje v pohode pod 5 litrov, v zime nejaka sestka. Cim vacsia zapcha, tym mensia spotreba.

Osem ani v zime s kurenim. Kupeny pred kovidom ako jeden-a-pol rocny.

Pozor, LPG nie je na 700 metrove trasy ideal pretoze pre drtivu vacsinu systemov sa musi motor trosku zohriat a az potom sa prepina na LPG. Takze pri kilometrovych jazdach sa LPG takisto neuplatni. Jedina alternativa v takomto pripade je vstrekovanie skvapalneneho LPG ktore vlastne funguje od uplneho nastartovania motora ale to su strasne drahe systemy a strasne zriedkave.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 10.10.2023 20:52, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa autolaik »

fzubaty napísal: 10.10.2023 19:22 Auris je aj Plug in hybrid?

Klasický hybrid 50 km na batériu nedá.

Auris nie je, mozno ma ta ocova kamaratka rav 4 alebo noveho plug in priusa
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa oco13 »

Rav nie to je suv , prius - auris - to znie rovnako , ja som to videl len z rychlíka, len keď sa niekde na stretnutiach bavíme tak ma napadne vždy - dievča radšej si mohlo kúpiť čisto bzučiaka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Hybrid na krátke trasy

Príspevok od používateľa gnagy »

oco13 napísal: 10.10.2023 18:48 To je aký hybrid?? - kamarátka má Aurisa a vraví, že za dva roky ešte nepočula vrčať motor. Jazdy 700m , 3km a 15? km Neviem ako ďaleko je Palarikovo od NZ. Vraj ten Auris urobí len na baterku cca 50km
Tak to ťažko bol Auris hybrid. Ten vie prejsť čisto na elektrinu maximálne 2km.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných