Hybrid na krátke trasy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

maco34 napísal: Skrátka, mne osobne uniká pointa hybridu,
to je relativne.
Ja som najazdil statisice km v nafte a tesil som sa z nizsej spotreby.
Teraz sice tiez jazdim otrasne PSA presudo SUV v nafte (1,5 blueHDI - hrozny srot) ale zaroven aj benzinove maloobjemove turbo.

A v com je rozdiel?

Predovsetkym v hluku.
Benzin ide tichucko, v nijakom jazdnom rezime motor nepocut.

Naopak, supertichy PSA diesel klepe cely cas a vsade.

Odporucam ist do zahranicia, niekam, kde naftova mania nevypukla.
V tych mestach je tichucko a pokoj, vsade jazdia hybridy, alebo benziny.
A potom sa prejst v meste u nas - vsade hlucne naftove popolnice :-(

Diesel je fajn maximalne na dialnicu v Nemecku. V nasich podmienkach jednoznacne elektrina alebo benzin/hybrid.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Este pridam do vyberu Kia Niro.
Viac miesta ako v Toyote, nema vysavacovy CVT a dlhsia zaruka.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Japonci maju velmi slabu antikoroznu ochranu, ked aj vidim par rocne Mazdy, je to hroza na prvy pohlad aj laickym okom. Ale napr. aj taky Ford, ktory som mal z roku 2011. Ked som to auto kupil ako 6rocne, siel som na geometriu, a nedala sa nastavit zbiehavost zadnej napravy, excentre boli uplne zhrdzavene. Stare ramena sli dole uz len flexou.
Pozajtra idem na antikoroznu ochranu Dinitrol na moje Subaru, nieco sa uz striekalo, ked sa auto kupovalo ako nove. No tentoraz to bude velmi precizne urobene, vsetky kryty dole a samozrejme vyplnenie dutin. Auto planujem si nechat dlhsie, mozno dlhsie ako 5 rokov.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

niesom si isty ci na danny profil tras je dobre auto ktore ma par rokov. Hybrid mozes vynechat uplne pokial v nom nechces menit batetky ako na beziacom pase. Elektrika by bola fajn keby ju mas kde nabijat ale aj tam musi byt starostlivy vyber aby to prezila 12v baterka na obsluhu systemov. idealne by bolo chodit do obchodu mhd a tie dlhsie trasy riesit pozicanim auta :) mozo by to vychadzalo lacnejsie... Mozno ma niektori ukamenuju ale ja by som volil diesel s euro2 max 3az4 myslim ze by to prezilo vsetko ale to uz nesplna vek vozidla...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Hybrid mozes vynechat uplne pokial v nom nechces menit batetky ako na beziacom pase.
Toto mas aj niecim podlozene alebo su to len vyplody tvojej fantazie?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

sanoDu napísal:Dacia Sandero nápravy sú z oceľových výliskov RAV 4 z nejakej hliníkovej zliatiny. To je len jeden príklad. Lacné a holé auto je poskladané z toho najlacnejšieho čo je k maňiu. Drahé auto zvyčajne znesie oveľa väčší nájazd.
Čo ja viem... Keď som si kupoval auto, mal som rozpočet do 13000, najlepšie menej.
Čisto nové, alebo jazdená prémia?

Do jazdenky nevieš čo kupuješ, musíš dať do servisu 500-1000€. Stále máš jazdenku za 14000 s cca 200t km a nevieš kde čo vybehne.
Kolko krát budeš meniť ramená na tej Dácii? Jedine tak silenty od nova po 150t??

Tak som zobral výbehovku fungel za 9580e, nie dáciu. Síce som tacháč cez koronu stopol, ale na 5 ročné auto má 100t.
Do servisu mimo plánu som nedal 1€. Teraz išli nové gumy letné jedny z lacných ale dobrých.
Brúsim dialnice za 6l, mesto 6l, okresky do 5l.
Závady 0, ak má auto nezvyčajný zvuk, letím do servisu. Počuť prd, nejdem.
Nešetrím ho ako audi sq8, myslím lak. Ani susedia nie. Čo už, zabijem sa?
Technicky mu doprajem drahý olej, filtre aj iné, keby bolo čo.
Aby bolo 100% a môžem ísť na 3000km trip kedy chcem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto mas aj niecim podlozene alebo su to len vyplody tvojej fantazie?
Čím to chceš mať podložené lepšie ako realnym životom ?
Telefon 2 roky, NTb 3 roky, náradie v dielni 2 - 3 roky, baterka v aute max 5 rokov (ale o tú je starané jak v bavlnke)
Hybrid okrem baterky znamená aj elektromotor, rekuperáciu a za fúrik elektroniky ktorá sa môže pokaziť. Ak ti chirurg pred operáciou povie , že sa to môže aj nepodariť tak sa rezať nedáš. Takže ak viem že črep má o 200% viac súčiastok ktoré sa môžu pokaziť - tak si ho nekúpim. O 200% viac v porovnaní s Favoritom.
Do jazdenky nevieš čo kupuješ,

Ubezpečujem ťa, že ani u nového. Prídi si sadnúť do automobilky na školenie o reklamáciach - pritom sa bavíme o superpremii za 80 a viac kilo eur. Po porade tí jednoduchí ludkovia odchádzajú s presvedčením, že polovica toho čo vyrobia nedojde ani na vagon.
Čiastočne majú aj pravdu. :40bd:
Do servisu mimo plánu som nedal 1€.
toto isté napíšem aj o fúriku za 300 - 500 eur, kde navyše nedám ani za palivo nič, lebo to krmim prepáleným olejom z pizzerie. Navyše pri tom 25+ ročnom furiku je už aj plán servisu 0 eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Mna by skor ako notebuky, vrtacky a olovene baterky zaujimali REALNE potreby vymeny bateriek v hybridoch! Lebo na forach sa o tom akosi moc nepise. Samozrejme okrem vysplechov ludi, ktory hybrid nikdy nemali, ale celkom presne vedia preco si ho nekupia.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kolko asi tých hybridov na slovakistane jazdí? a z povahy slováka vyplýva - ak sa to potentovalo mne tak držím hubu nech si to vyžerú aj ostatní. Nemal som sto tisíc iných vecí okrem hybrida a ani necítim potrebu ich mať. Múdry sa učí na cudzích chybách.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Tvoje zvasty ma nezaujimaju, cakal som skor odpoved od toho, ktory tu prvy vysplechol o potrebe vymeny bateriek. A Slovakistan nie je jedina krajina v Europe ani na svete a aj tam maju internetove fora.

A ani tvoja teoria nejako nesedi, staci sa pozriet na temy na tomto fore. Nemam pocit, ze by sa tu ludia len chvalili a ak sa im nieco potentuje tak drzia hubu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

cakal som skor odpoved od toho, ktory tu prvy vysplechol o potrebe vymeny bateriek
Ten zrejme vie, že tebe sa odpovedať neoplatí a ja zase kludne pošlem loptičku na druhú stranu.
Nemam pocit, ze by sa tu ludia len chvalili a ak sa im nieco potentuje tak drzia hubu.
Uvedom si že toto je slovenské forum v slovakistane - slovák urobí aj nemožné len aby mu niekto pomohol "satarmo"
A Slovakistan nie je jedina krajina v Europe ani na svete a aj tam maju internetove fora.
Zase velmi ťažko môžeš niečo z nemeckého fora použiť na slovenské pomery, kvoli peniazom, kvoli disciplíne, kvoli rozdielu povahy nemca a slováka.
Na základe čoho predpokladáš, že baterka v hybride vydrží dlhšie ako baterka v telefone alebo notebooku?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, Nemci nie sú o nič lepší ako Turci, Tatari, či my, alebo Rómovia...

Už treba tie stereotypy, masírovanie mozgov ešte od čias sociku vymeniť za aktuálne :4012:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To nebolo myslené lepší / horší, sú proste iní. Už "blavák" je celkom iní ako "vychodňare" nieto ešte nemec oproti slovákovi či maďarovi.
Al fakt mi niekto povedzte na základe čoho by som mal uveriť, že baterka v hybride alebo evčku bude lepšia a vydrží viac cyklov ako tá v telefone :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mám Auris Hybrid a ak by si chcel, môžem sa o ňom viac rozpísať (keď bude viac času). Ale pri tvojom nájazde naozaj by bolo lepšie kúpiť staršiu Toyotu v tip-top stave, už rovno mpv, napr. Toyota Verso, Corolla Verso (prípadne Prius+, čo je mpv a hybrid dokopy) a máš vymalované na dlhé roky.

Čo sa týka samotného hybridu, ten systém nefunguje tak, že 2km idem na elektrinu, potom na benzín a kým sa nabije baterka, tak znova 2km na elektrinu. Je to kombinovaná prevádzka a ak jazdíš v meste v zápchach, tak 70-80% jázd je čisto na elektrinu. Elektrina pomáha aj pri akcelerácií benzínovému motoru, keď šliapneš na plyn a prekročíš hranicu na "otáčkomeri" na režim Power. Batéria je schopná sa nabíjať počas jazdenia na benzínový pohon, ale aj počas brzdenia, či tzv. plachtenia, kedy nepoužívaš ani brzdu ani plyn. Je to kombinovaný nesmierne prepracovaný a úplne spoľahlivý systém. Toyota sa ho drží od 1996-teho, kedy prišiel prvý Prius hybrid a v detailoch doľaďuje dodnes. Čo sa osvedčilo, netreba predsa meniť a to sa mi na Japoncoch páči. Motor 1.8 je naprosto spoľahlivý a vydrží státisíce. Čo v tvojom prípade je asi jedno, lebo najazdíš 7 tisíc ročne :)

Vyhľadaj si príspevky Andrej-a Demian-a, jazdil s opatrovateľkami na Prius+ z roku 2012 a za prvé tri roky najazdil 700tisíc km... Extrém. A potom dal aj milión km, ďalej som už nedostal info. S hybridmi jazdia taxikári na celom svete a sú veľmi spokojní.

Je to na tebe.

Na 1-2km trasy je hybrid úplne v pohode, ide len o to, že ak chceš veľmi šetriť, tak by som určite 1-3 ročné auto nekupoval. Kľudne aj 10 ročné Verso a ušetríš pekné peniaze.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

achada napísal:Tvoje zvasty ma nezaujimaju, cakal som skor odpoved od toho, ktory tu prvy vysplechol o potrebe vymeny bateriek. A Slovakistan nie je jedina krajina v Europe ani na svete a aj tam maju internetove fora.

A ani tvoja teoria nejako nesedi, staci sa pozriet na temy na tomto fore. Nemam pocit, ze by sa tu ludia len chvalili a ak sa im nieco potentuje tak drzia hubu.
Nova hybridna baterka stoji aj s vymenou cca 2000 eur v autorizovanom servise. Nie je litiova, cize ani auto ti nebude pri naraze horiet.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných