Husqvarna TE-449 zhasína za jazdy

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Brhlovic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.02.2013 20:20
Zdieľať na Facebook

Husqvarna TE-449 zhasína za jazdy

Príspevok od používateľa Brhlovic »

Pekný deň prajem. Mám moto Husqvarna TE -449, ročník 2011.
Jedná sa o model so vstrekovaním ,je to vlastne BMW -Husqvarna . A mám teraz nasledovný problém: Počas jazdy niekedy z ničoho nič motor vypne/ako by som ju sám vypol/ Zastanem vypnem -zapnem klúčik a motorka normálne naštartuje a ide pekne ako by sa nič vôbec nestalo. Najazdím nejaké kilometre a závada sa zopakuje. Vypnem,zapnem a normálne naštartuje a ide.........
Prosím odborníkov o radu,kde by sa dala hľadať chyba,ktorá to spôsobuje? Poprípade aký postup zvoliť?
Ďakujem už vopred odborníkom za rady tu z Auto- moto kliniky...... :3035:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak ti to zhasne uplne ako keby to zhasnes ty a nie nejakou inou zmenou vykonu alebo tak , tak by som sa zemeral na nico co moze otrasom stratit kontakt. Kostra, hlavne plusy, poistky atd ...
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

To zhasínanie sa deje akým spôsobom? Za jazdy ti normálne prestane ísť (ako keby odstavilo prívod paliva/prestane hádzať iskru), teda vlastne ideš a moto zrazu na hodenej rýchlosti odmietne ísť, takže vytlačíš spojku, zastavíš a štartneš znovu... alebo 2) stlačíš spojku ( či už z dôvodu preradenie, podradenia, či potreby zastaviť? )... ako keby si tým stlačením spojky vypol motor...
Ktorá z týchto dvoch možností?
Brhlovic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.02.2013 20:20
Zdieľať na Facebook

Husqvarna TE-449 zhasína za jazdy

Príspevok od používateľa Brhlovic »

Ano idem ,mám mierne pridaný plyn a motorka zrazu prestane ísť,ako by sa prerušil prívod paliva alebo iskra. Spojku vtedy nechytám. A tak zastavím, vypnem-zapnem klúčik a normálne štartnem.Ide zasa ako by mala.......až zasa niekedy z ničoho nič vypne znovu. ....a všetko sa zopakuje. Mne sa to javý tak,ako by mi niekto stlačil vypínací gombík ,alebo vypol kľúčik.
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

skontroluj si pripojenie batérie či nemáš volné alebo zaoxidované kontakty alebo aj ostanu kabeláž - sviečka ,fajka .spínačka... atď...môžeš mat niekde uvolnený alebo zaoxidovaný nejaky kábel všetko prečistit, dotiahnut, dotlačiť - nastriekat spray na el. kontakty....

horší prípad by bol niekde prelomený kábel....nájsť ho

Ked nepomože to - zamerat sa dopravu paliva

lol treba kupovať Hondu nie Husky lol
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Stopspínač na riadidlách spínačka alebo aj hociktorý konektor cez ktorý to ide do RJ a aj hocičo iné kontakty na indukčnej cievke . kontakty na vstrekovači ...atď .Môže to spraviť aj snímač polohy na kluke alebo teda niečo čo sníma HU. A inak takéto sa veľmi zle zle zle hľadá, takže držím palce...jedine naštartovať a skúšať hýbať s káblami alebo konektormi...kontakt na baterke by som vylúčil nakoľko štartovací prúd by to zlé miesto odhalil ....a aj tak ak je motor natočený tak sa dokáže samozásobovať z alternátora takže nejaké krátkodobé odpojenie akumulátora nevadí a namá vplyv na chod motora.
Palivové čerpadlo môžeš tiež preveriť - napätie na začiatok či nevypadne pred tým než motor skape. Len to chce laborovať a je to časovo náročne.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných