Hukanie turba pri preradovani, ubrati plynu

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mifiak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.11.2014 16:10
Zdieľať na Facebook

Hukanie turba pri preradovani, ubrati plynu

Príspevok od používateľa mifiak »

Caute, mam VW Touran, r.v. 2005, 77kw, BKC.

Ked v zabere v otackach asi 2000 preradujem smerom nahor, alebo nahle pustim plyn, z motorovej casti sa ozve take huknutie, vrznutie. Je to takyto zvuk: https://www.dropbox.com/s/boika8o6y5m2f6s/hukacka.mp3
Pravdepodobne to robi turbo.

Stretli ste sa niekto s niecim takym?

Diky vsetkym za radu.
mifiak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.11.2014 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifiak »

Diky za odpoved. Keby je to tak, asi by som bol radsej, lebo vymena alebo repas turba by boli pravdepodobne nakladnejsie. Turbo mi sice trosku hvizdi, ale nic hrozne, bol som v jednom servise a tam mi povedali, ze nejaku velku volu nema..

Ked spominas to spojkove lozisko, vsimol som si, ze pri dlhsej jazde , hlavne na dialnici, mi obcas trosku zmakne spojkovy pedal..mozno to ma s tym suvis.
mifiak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.11.2014 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifiak »

spojka aj zotrvacnik boli menene pred 70 tis. km, tak dufam, ze tie su ok...to lozisko mozno menene nebolo, tak odislo az teraz
mifiak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.11.2014 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifiak »

pojdem sa teraz previezt a skusim este raz nahrat ten zvuk, hadam sa mi podari lepsia kvalita, lebo ten jeden servisak mi povedal, ze je to turbo..ale ked sa pozriem na pocet tvojich prispevkov, radsej by som veril tebe :)
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Turbo ma plynuly nabeh piskania zvysujuci sa s otackami a spojkove lozisko sa ti zacne ozyvat hlavne pri preradzovani.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby nebol servisák lenivý tak otvorí saciu stranu a bude počuť úplne krásne aj dielňa v susednej dedine.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Od "pískania" spojkového ložiska, po

úplnú NEFUNKČNOSŤ spojky je vzdialenosť 80 až 120 tisíc km
mifiak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.11.2014 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifiak »

tak som skusal nahrat nieco v lepsej kvalite, ale nepodarilo sa, na tej prvej nahravke to bolo najlepsie pocut..

mjato - veru, ozyva sa to hlavne pri preradzovani a trosku menej pri prudkom ubrati plynu

mhlavaty - no ja neviem, on mi uz siel objednavat pomaly to turbo hned, ja vravim, ze radsej sa skusim este poradit niekde

laco1871 - ja by som tiez este kludne vydrzal, len ten zvuk ma nejak znervoznuje, radsej to dam niekde rozobrat asi a pozriet

Diky vsetkym za rady.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Známemu to robí Touran už od kedy ho kúpil - cca 2 roky, pri preraďovaní to znie ako húkajuca sanitka, auto jazdí denno denne a je to bez problémov. Ja osobne by som to neriešil.
Obrázok
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

Uz som cakal len na lakina a hmlavateho no co to asi moze byt na 2005 turbo pri tom roku a pri km cca asi spojkove lozisko ....zahodit smetak... repas alleggo.pl.. nitra. agat diesel alebo aku stranku poctivy garet 800 eur ako natrafis inac repas 250 plus robota ....JEB NA TO A VOZ SA POKIAL TO POJDE CO BY SI CHCEL OD TOHO ZATRTKAT SI TAK KED SI MAL 18 ,,,,, CO JE RAZ ZODRATE NIKDY S TOHO NESPRAVIS splataj a hod to na net. snat sa volakto ulakomi opravovat auto cez net. ZE mate trpezlivost.
mifiak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.11.2014 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifiak »

Pokial nemas reagovat normalne, radsej sa sparaj v nose a nenut nas citat to...pisomny prejav ako z pomocnej skoly ????
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

No ale nehnevaj sa na mna,ty si tu nahravku po sebe pocuval?Pocujem tam vsetko mozne a cakas teraz ze niekto z fora ti to pride spravit?Ako hovoril moj kamos,nevadi ze to je rozmlatene ale zvuk to ma dobry. :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní