Hucanie turba ako fén

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
FerioDee
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.09.2017 21:10
Zdieľať na Facebook

Hucanie turba ako fén

Príspevok od používateľa FerioDee »

Ahojte borci. Prosim vas o radu. Mam Mitsubishi Lancer 2008 103kw 140 koni, 2.0 DI-D. Pri jazde ked rozbieham auto pri 1500 otackach zacne turbo tak zvlastne hucat akokeby som pustil fen na vlasy alebo tak nejako. A ked preradim rychlost tak si turbo pekne hlasno odfukne. Myslim ze aj auto nema taky tah ako by malo mat. Turbo je nove. Garret. Zatial som len upevnil hadice od vahy vzduchu ku turbu. Za studena to tak nehuci ale ked sa auto zohreje tak to zacne. Bol som v mitsuservise na test tak ukazalo mi dve chyby. P2563-plniaci tlak a P0638-skrtiaca klapka. Klapku som vycistil to som citil aj na otackach ze niekedy mi behali hore dole vycistil som a zlepsilo sa to. No len to turbo mi nejako nereze. Prosim poradte diik.
FerioDee
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.09.2017 21:10
Zdieľať na Facebook

cviro123

Príspevok od používateľa FerioDee »

Noo od vahy vzduchu ako mam filter som vsetko utesnil stiahol s SK paskami poriadne myslim ze tam by to nemalo nikde prepustat. Hadice som prezeral nevyzera aby niekde bola diera. Kolko ma vlastne turbo potruby ako myslim ze kolko hadic od neho ide??
FerioDee
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.09.2017 21:10
Zdieľať na Facebook

cviro123

Príspevok od používateľa FerioDee »

Ahaa jasnee. Cize od turbiny co ide hadica smerom dole pod motorom do predu az ku skrtiacej klapke?? Lebo som si vsimol ze to maam takto prepojene. Som v tom laik cize mozno sa niekedy budem pytat blbosti. :D A ten Intercooler to je vlastne co?? ako to vyzera?? Vdaka
FerioDee
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.09.2017 21:10
Zdieľať na Facebook

cviro123

Príspevok od používateľa FerioDee »

Jasnee uz chapem. Cize hovoris ze tam moze byt ta zrada?? Ono to potrubie dole uz nie je bohvie akee noo. A okrem toho ak by toto bolo v poriadku co by este mohlo sposobovat to hucanie. Este som si spomenul ze ked som siel z dovolenky pred mesiacom tak mi turbo raz vyplo jednoducho spadli otacky. Musel som vypnut motor a znovu nastartovat a nabehlo to. Stalo sa to ked som siel do kopca. Od vtedy uz sa mi to nestalo.
mirec2255
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.10.2016 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirec2255 »

Buď sa ti robia niekde usadeniny, ktoré ti turbo upchávajú alebo proste už ná svoje odžité..
FerioDee
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.09.2017 21:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FerioDee »

Ale turbo je nove ma mozno 3 mesiace. Takzee pochybujem zeby sa nieco na turbe dodrbalo. A robilo to aj pri starom turbe. Myslel som ze ked sa to vymeni lebo stare turbo uz malo viacero chyb tak ze to prestane ale po vymene robilo to iste. Od vtedy sa snazim zistit co to sposobuje. Cize skusim skontrolovat cele sanie od turba az po cooler.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 99 neregistrovaných