820 505
inzerátov
Pridať inzerát

Hrozí Slovensku kríza automobiliek? 'Kontrolky' už blikajú

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
123>
Autor Správa
vsevetko
Povedomá tvár - Favorito (31)
Založený: 19 marec 2017
Nabehané: 1 dní 9 hod 16 min
Predmet: Hrozí Slovensku kríza automobiliek? 'Kontrolky' už blikajú PríspevokZaslal: 10.07.2019 14:41   
„Všetci moji kolegovia hovorili, že sa nemám čoho báť. Že keď si zvyknem na pracovnú záťaž a tempo, mzda sa mi bude postupne zvyšovať a ja budem mať stabilnú prácu až do dôchodku,“ povedal pre Reuters David, ktorý odmietol zverejniť svoje priezvisko. „ A zrazu mi telefonovali z personálneho oddelenia a ja som zistil, že som prepustený.“

Konkurencia lacnejších krajín juhovýchodnej Európy, presun k produkcii elektrických vozidiel a globálne obchodné napätie však patria medzi problémy, ktorým malý stredoeurópsky národ čelí v dobe, keď výrobcovia áut zvažujú, kam v budúcnosti umiestniť svoje výrobné linky.

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/518572-hrozi-slovensku-kriza-automobiliek-kontrolky-vraj-uz-blikaju/

Predá tiež slovenskú továreň na prevodovky v Kechneci spoločnosti Magna.

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/517726-ford-dramaticky-setri-v-europe-zavrie-sest-tovarni-tu-na-slovensku-preda/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
Citovať
pedro727
Známa tvár - Feldo (55)
Založený: 22 marec 2009
Nabehané: 11 dní 2 hod 18 min
PríspevokZaslal: 10.07.2019 15:41   
jasnééé hlavne sa treba dosrať ešte predtým.
keď si len spätne spomeniem čo už všetko "odborníci" natárali a aj napísali,tak pokojne idem po štanglu salámu a dám ju bez chleba
zaujímalo by ma prečo sa už súdruhom klepú kolená? len úplný o si môže myslieť že to pôjde do nekonečna hore. také neexistuje! raz si hore potom zasa dole a na to treba myslieť keď si hore,to je odveká pravda ktorú nepreští ani tato13 & gang ABeu a nieto ešte nejaký "odborník"!
Prežili sme chudobu, prežijeme aj blahobyt
Citovať
trucker694
Vážený člen - Gallardo (179)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 18 dní 7 hod 13 min
PríspevokZaslal: 10.07.2019 15:45   
Poľnohospodárske družstvá súdruhovia Čarnogurský a spoločnosť KDH cigáň miki s fešákom Ivanom rozyebali, a na ťahali sem kapitalistov vykorisťovatelov. Teraz ani automobilky ani družstvá, zdochneme od hladu, lebo roboty nebude, cigánov je množstvo a write to nezachránia. Siať nie je kde, lebo hypermarkety, logistické centrá, montážne haly. Tak treba hlupákom Slovákom.
VIP člen - Veyron (368)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 12 hod 47 min
PríspevokZaslal: 10.07.2019 17:14   
Bulvár potrebuje predávať.
Je uhorková sezóna.
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (244)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 21 hod 18 min
PríspevokZaslal: 10.07.2019 19:42   
to nič... na poliach repka a fotovoltaika, mäsko dovezieme, jablká dovezieme, paradajky dovezieme, haly budú prázdne a nebo budú strážiť F16.... a najviac sa bojím o tisíce cigánčiat ktoré vyrastajú v táboroch že kto ich bude krmiť celý ich fajnový život...
Citovať
trucker694
Vážený člen - Gallardo (179)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 18 dní 7 hod 13 min
PríspevokZaslal: 10.07.2019 20:15   
Ešte raz sa narodiť, tak sa chcem volať Patrik Kolompar, ako jedenáste dieťa Kolompara Ignáca
Vážený člen - Gallardo (244)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 21 hod 18 min
PríspevokZaslal: 10.07.2019 21:12   
robím aj na záchranke a tak sa často dostanem do osád kam sem tam chodia hasiči, sem tam policajti a často záchranári - a tiká tam časovaná bomba voči ktorej sú tieto "problémy" dosti smiešne. Stovky detí v každej osade bez nároku na výchovu, vzdelanie a možnosť pracovať. Ich rodičia si spokojne žijú lebo niekto predsa dá dnes aj zajtra. Niekto - to tí idioti čo pracujú a solidárne platia dane a odvody. Nevidel som cigána ktorý by pre sociálnu situáciu skočil z x-tého poschodia, obesil sa či ľahol pod vlak. Zato 18.-20. s úsmevom na tvári tlačia vozíky po supermarketoch. Je isté že o 20 rokov nebudeme riešiť dôchodkový strop ale nejaký smiešny základný dôchodok počítam tak 400-500E. Zvyšok bude "postaraj sa sám" bez ohľadu na to kto koľko za život prispel. Tie f16 potrebujeme aby sme všetkých tých čiernych ustrážili inak by sa na nich určite niekto ulakomil
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (811)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 28 dní 7 hod
PríspevokZaslal: 10.07.2019 21:44   
Hjundai, ale aj ostatní - skúste sa pozerať aj trocha ďalej ako na naše východné slovensko. Klimatické zmeny už za pár rokov uvedú do pohybu stovky milionov ludí z ohrozených oblastí. Naši opálení budú len promile z tejto masy. Ako sa zatváriťe ak na naše 5 milionové slovensko príde 30 milionov černochov z rovníkovej afriky??? Nie preto , že by chceli ,ale preto , že budú utekať pred hladomorom a istou smrťou.
Legenda - Ford T (665)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 16 dní 20 hod
PríspevokZaslal: 10.07.2019 22:10   
budeme zvarat tie stare ostnate draty co sme pobrali z hranice naspat, ale tentokrat otocene opacne

Citovať
kazimir
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 17 február 2016
Nabehané: 3 dní 2 hod 33 min
PríspevokZaslal: 10.07.2019 22:34   
A mozno s nami vyj*be uplne nieco ine, co nikto necakal
Citovať
vsevetko
Povedomá tvár - Favorito (31)
Založený: 19 marec 2017
Nabehané: 1 dní 9 hod 16 min
PríspevokZaslal: 11.07.2019 08:52   
Minulý týždeň ohlásilo mesto Detroit "krach".

Detroit bol mestom automobilov.

Do Detroitu ešte v časoch prosperity začala pribúdať černošská menšina, lacná pracovná sila.

http://nadhlad.com/content/det.....experiment
Citovať
Rolfos
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 27 november 2006
Nabehané: 2 dní 11 hod 6 min
PríspevokZaslal: 11.07.2019 10:23   
Ja by som videl hlavny problem v tom, ze auta boli este donedavna hlavne stojarenske vyrobky a automobilky tazili zo strojarenskeho know-how, ktore tu roky existovalo. V poslednej dobe, aj vzhladom na podla mna pochybnu snahu o chranu zivotneho prostredia (to je na inu diskusiu), sa ale auta stavaju ovela viac elektrotechnickymi vyrobkami (vid. napr. Tesla- ta je hlavne o SW a bateriach). No a v elektrotechnike sme nikdy ziadnu extra uroven nedosahovali, navyse sme aj brutalne zaspali dobu a ani sme sa o to nikdy nesnazili, co je vina vsetkych vlad, snad este od dob Colotku (99% ludi uz ani netusi, kto to bol...).

Co sa konkretnych automobiliek tyka, tak podla mna sa udrzia KIA a PSA. Povedal by som, ze Korejci sa vedia priposobit a zvladnu technologicke zmeny, PSA bude vyrabat lacne a relativne jednoduche elektroauta a navyse obe firmy budu drzat platy dole. VW pojde podla mna do utlmu a neskor fabriku zatvori alebo preda (niekomu, kto ju asi neskor aj tak zatvori). Ten segment, ktory ich drzal- luxusne SUV so spalovacim motorom uz prichadza o americky aj cinsky trh a myslim, ze tak do 10 rokov zanikne. Dlho tu asi nevydrzi ani JLR, ktory je podobny pripad, navyse este komplikovany klesajucimi ziskami, spolupracou s cinskou firmou Chery a tym, ze auta vyrabaju aj priamo v Cine...
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (665)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 16 dní 20 hod
PríspevokZaslal: 11.07.2019 11:00   
je chybou sa spoliehat na cinu, v hlavnych priemyselnych a ludskych centrach uz su platy porovnatelne vysoke ako tu + doprava az by sa to vozilo do eu , priemer zdravotnej sestry 1000e, predavacka 700e, operator vyroby 800e atd atd

Citovať
Rolfos
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 27 november 2006
Nabehané: 2 dní 11 hod 6 min
PríspevokZaslal: 11.07.2019 11:25   
Prednostou Ciny podla mna nie su platy, ale obrovsky trh a menej prisne regulacie, co napr. tyka ochrany zivotneho prostredia a ochrany zamestnancov a povedal by som, ze v porovnani so SR, aj vyssia dostupnost kvalifikovanej pracovnej sily...
Citovať
YxoYpsilono
Obľúbený člen - Bawo (98)
Založený: 14 august 2008
Nabehané: 4 dní 9 hod 36 min
PríspevokZaslal: 11.07.2019 13:27   
trucker694 napísal:
Poľnohospodárske družstvá súdruhovia Čarnogurský a spoločnosť KDH cigáň miki s fešákom Ivanom rozyebali, a na ťahali sem kapitalistov vykorisťovatelov. Teraz ani automobilky ani družstvá,

Mylis sa.

Likvidacia polnohospodarstva bola zla vec - to je fakt.

Lenze v realite tie druzstva potrebuju produkovat v konkurencii - a to sa s mnozstvom ludi neda.

teda, aj keby sa druzstva nerozpadli, v skutocnosti by zamestnavali len par ludi.

Pozri sa na velkost dnesnych traktorov a ich funkcie. Na dojenie sa pouzivali roboty na zapade uz 15 rokov dozadu.

https://www.youtube.com/watch?v=gdvJS1ty6fc

mimochodom robotizovane dojace linky sa vyrabali na Slovensku - na Orave kedysi (vsetko na vyvoz samozrejme).

Polnohospodarstvo by skratka tie desattisice ludi neuzivilo.
Citovať
Odpovedať Nová téma
123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia