Hromadne schvalenie LPG systemu pre Fabiu III - iba 12€?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Hromadne schvalenie LPG systemu pre Fabiu III - iba 12€?

Príspevok od používateľa leos »

Caute, mam v plane dat si prestavat Fabiu na LPG. Dost som to zvazoval, premyslal nad tym z kazdej strany, teraz som uz vo faze, ze chcem ist do toho, len este musim domysliet veci ako je servis, system a podobne zalezitosti. System Tartarini je hromadne schvaleny pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roc. 2015 / 1.2, 81kW, roc. 2015 cize by to malo vychadzat len nejakych 12€, viete o tom niekto nieco? Mate niekto takuto prestavbu fabky za sebou? Dik za info :28b7: :300f:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

si to budes sam robit ? :41c2:
myslim ze ne...takze prenechal by som starosti tohoto druhu na montaznu dielnu, to ci bude poplatok 12 alebo X je jedno, v dlhom horizonte to je posledna vec dolezita...

domyslet by si mal ci vobec rubat na ten povoz plyn, to ze montaznik to zamontuje, jemu je to totiz jedno...predpokladam ze tam bude sekvencny plyn klasicky, motor je priamovstrek lol , zivot vstrekov budes riesit privstrekom benzinu ? kolko percent je treba ? spotreba teraz je kolko ? uspora bude kolko ? navratnost bude kolko ? v neposlednom rade zivotnost tejto zlozitej techniky co si nakupil v ludovom vozidle je kolko ? ty jej skratis plynom na kolko ?

toto su otazky ktore by si mal riesit TY :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Bajo, zadávateľ témy nepíše konkrétne ktorý motor má, len pre ktoré existuje schválenie.... pokiaľ je to MPI tak kľudne do toho, tie motory sú pomerne lacné a aj prípadná oprava výmena nebude stáť majland, pri TSI by to už mohlo byť inak..... tam nás už upozorňoval mhlavaty že ten motormenežment nabúrať ďalším systémom je ťahanie tigra za chvost......
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dobry postreh ! moja chyba prehliadol som...jediny kto sa moze tesit z informacie ze tartariny je hromadne schvaleny od XX-YY je jeho predajca, ziadnu logiku na tesenie pre majitela auta v tom nevidim :d :D, takze reklama je inde kamo ;-)) :200: ;-) :p :zg282: :pa:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten poplatok je asi posledné čo by ma trápilo. Skôr by som aj pri motore MPI riešil elektroniku a jej spoluprácu s LPG systemom. Po 30 ročných skúsenostiach s plynom by som sa nerozhodoval pre systém, alebo podla ceny, ale podla dielne a mechanika. Ešte aj v overenej dielni sú rôzni mechanici s odlišnou mierou vedomostí. Takže aj do dielne kde viem že vedia ,idem za konkretnym človekom. Možno len pre ten dobrý pocit, ale aj to je niečo. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja mám na lpg nissana a opýtam sa či je správny môj postreh že tomu LPG zvoní pri tých "moderných" autách hrana? Cena, návratnosť a hlavne zložitosť nových áut robí LPG menej zaujímavým?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nezvoni ibaze uz z toho nebude taky zisk.u 3 fabie zacinaju problemy s lacnymi komponentmi napr take lpg vstrekovace.uz aj posledne fabie 2 aj tie htp potrebuju rychlejsie komponenty.kopec z nich jazdi so svietiacou kontrolkou motora alebo emisii.lacny system na tie nove auta nestiha a ak bude lpg stat viac ako 1000cku zase sa nebude predavat.preto treba vzdy po kazdej montazi ist do konkurencie alebo na stk nech skontroluju ci je tam to za co clovek zaplatil.90 percent aut nema tam to co je v montaznom protokole ale kedze komponenty su schvalene na danne auto prejde stk aj ek nic neni trestne nepohne s tym nic ani sud.
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Zdarte, nie nemam v plane si to robit sam. Na to by som si netrufol lol Mozno je to z dlhodobejsieho hladiska jedno, ale zaujalo ma to, predsa len ked som si pozeral, ze kolko to vychadza napriklad retrofit, tak ten o cca o 50€ viac, co nie je malo. To by potesilo, keby som to usetril. Ale zase silit to nechcem.
Spotreba teraz sa pohybuje okolo tych 6l, co sa tyka navratnosti, tak necele dva roky mi to vychadza, ked som si to prepocital cez tie kalkulacky, co su na nete. Na mesiac nejakych 50 eur by mi to malo usetrit. Ale to pocitam s tym tak, ze je to orientacne.
Ohladne toho motora, na to som zabudol. Mam MPI. Tak to by snad nemal byt nejaky problem, ci?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pri takom malom jazdeni by som sa vykaslal na cely plyn
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

osobne by som sa pri takom jazdeni na to ja nevykaslal, aspon teda moj pohlad je taky, aj 50€ na mesiac je nieco, je to uspora podla mna do ktorej sa oplati ist, pokial sa tie peniaze, ta investicia je schopna vratit do dvoch rokov, tak by som smelo do toho siel a sam viem, ze ked prejdes na LPG tak je aj dost pravdepodobne, ze tvoje najazdy sa zvysia
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tutok veduci pise 50 eur, takze realite to bude kolko lol ?? tie internetove kalkulacky su podla mojej skusenosti trosku dost optimisticke a tak nejak opominaju ze auto neprestava byt benzinovym :41c2:, pricom ten "startovaci" benzin je tym drahsi, cim sa jazdi menej...kto tvrdi opak iba klame zakaznika, alebo sam seba bohuzial...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A hlavne treba si uvedomiť - neušetríš mesačne ani 50 ani 100 eur ,iba najazdíš ovela viac km. :40bd: To je súhrn skúseností za 30 rokov používania LPG. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

toto je vec, ktora si myslim, ze by mu mala byt jasna, ked sa rozhodol, ze ide do LPG, predsa len jasne kazdy vieme, ze auto sa prepne na LPG az ked je zohriate, v lete to trva ovela kratsie ako v zime a ano je lepsie jazdit dlhsie trasy aby sa tam ta uspora nejako prejavila, ale osobne, ked som sa rozhodoval, ci do LPG idem, tak toto som vedel :41c2:
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ok takze vieme, ze sa jedna o Fobiu III, 1,0 MPI kod motora CHYB
- pre retrofit nevidim ziadne systemy, je vsak mozne, ze zoznam nebol aktualizovany
- pre hromadnu prestavbu vidim BRC a Tartarini

V prvom rade plati, ze na montazi sa nesetri! Mas zjavne zanovne auto, takze ci das o 50 eur viac alebo menej by ta fakt nemalo trapit, lebo ta to potom vyjde draho. Odborna montaz je zaklad, to ci tam bude BRC alebo Tartarini je na druhom mieste. Spotreba bude vyssia podla mna tak o cca 2 litre nakolko sa jedna o velmi malicky motor. Takze ak mas teraz 6 benzinu tak s 8 plynu mozes smelo ratat. Plus nejakeho pol litra benzinu na 100 km v priemere na startovanie atd.

A treba si uvedomit aj to, ze pri LPG mas nejake naklady navyse. Musis zivit 2 palivove sustavy (pravidelne dotankovavanie benzinu, jazda na benzin, mozno aj nejake aditivum), idealne menit o cosi skor aj olej a sviecky.

Tak ako tu uz spomenuli, zrataj si poriadne navratnost.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

tých 12€, keďže ide o hromadnú prestavbu by som to bral ako taký benefit, bonus, ale samozrejme stavať na tom celé rozhodnutie, celú prestavbu nie je vhodné, dôležité je okrem systému myslieť aj na servis, kde by prestavba mala byť robená, pretože ako to mne kamarát dlhé mesiace predtým ako som do prestavby išiel opakoval, že správna montáž je 70% úspechu a kvalitný systém tých 30%, pretože systém by mohol by aj neviem aký skvelý a nič by z neho nebolo ak by nebol správne namontovaný :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných