Horné uloženie tlmiča

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Horné uloženie tlmiča

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte, potreboval by som radu. V pneuservise pri výmene letných pneu za zimné ked bolo auto na zdviháku tak som tých chalanov poprosil že mi niečo búcha na prednej náprave, nie je to stále, iba na nerovnostiach. Tak poskúšali všetko a záver bol že je vybité horné uloženie pravého tlmiča. Tak som pozeral čo by trebalo kúpiť na výmenu a skladá sa to z viacerých častí a to :
-Uloženie tlmiča
-ložisko uloženia horného tlmiča
-púzdro ložiska horného uloženia tlmiča
Nevedeli by ste mi poradiť čo by som z týchto vecí mal kupiť na výmenu?
a ešte otázka:Je možné, že mi z toho vibitého uloženia, jemne chveje auto?-ako keby boli zle vyvážene pneu..
Ďakujem za rady
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ja osobne to vzdy menim ako celok - vzdy vsetko naraz nove,, na 80% aut, su to male polozky, na dost roboty na setrenie a znovu rozoberanie,,,, - ,,a mohol si dat aj ake auto,,
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, su to male polozky. Vymen vsetko naraz a mozno nezabijes niekoho na prechode ked zlahnes brzdy naplno.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

len aby to nebolo nieco ine.stabilizatorove tycky napr.ak ich auto ma.pneuservisak vie akurat tak velky kulovy.ak je auto vo vzduchu tak je normalne ze trocha vola v ulozeni bude.ono to nieje stavane na lietanie vo vzduchu.a ze su to male polozky?bmw 7 tiez?vw golf hmm.chvelo sa ti auto aj na letnych?ja by som to rozmontoval a kupil len co treba loziska neodchadzaju na niektorych autach nikdy.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Malá, máš pravdu - lacná Škoda - slušná kvalita, obyčajná Octa = 57,- é na obe strany. :d :D
Odporúčam ti z finančného hľadiska kúpiť ako " balíček komponentov na jeden tlmič " a to na obe strany.
Pri tejto príležitosti skontroluj aj stav pružín.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

seven ,,, ked ma niekto na hrcu ako je predrazeny golf4 v kachlach tolko penazi navyse a kupi to auto,, tak na horne ulozenie tlmicov - febi 12e,lozisko 6e a to su pultovky uz nema? a videl si ake to je,, ked je to vybuchane co urcite je a otlacene za tie roky a to mam davat naspat? - vzdy to menim - aj inu ovela drahsiu znacku ako febi,,,a drahsiu som myslel ,ako laguna,atd, to by asi 80%ludi tymto padom zlozilo,, a pri cenach co za tie svoje hrce kazdy da - je aj po 40e za stranu len smet ,,drahe som myslel od 100 a viac za jednu stranu ,,neutocim na teba ,ale hodil si na plac moju oblubenu hrcu v dielni golf,,
Naposledy upravil/-a mjz v 25.11.2011 19:11, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Horné uloženie tlmiča

Príspevok od používateľa wilz »

herin napísal: Je možné, že mi z toho vybitého uloženia, jemne chveje auto? ako keby boli zle vyvážene pneu.


No pravdepodobne si si aj sám odpovedal, pretože uvoľnené horné uloženie tlmičov situáciu nezlepšuje, ale samo o sebe nie je zdrojom vibrácie.
Ale samozrejme tá nevyváženosť kolesa môže byť zapríčinená aj nie celkom symetrickým diskom, ktorý takzvane "hádže". Vtedy žiadne vyváženie nepomôže.

Treba kolesá roztočiť na vyvažovačke a sledovať, či disk a pneumatika sa točia bez akéhokoľvek vychýlenia od základnej polohy.
Ak to tak nie je, treba vyrovnať disk, v prípade že je disk súmerný a pneumatika sa napriek tomu netočí rovnomerne, tak ju treba vymeniť, je to jej neopraviteľná vada.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ked je v prdeli uloženie tlmiča, vyčšinou je tlmič už takisto uplne nahovno...poprípade uplne nefunkčný...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

no ja som tam aj pripisal o aký typ auta sa jedná len sa to nezobrazilo..ide o Octaviu 2 r.v.2007..
tyčky stabilizátora aj silentbloky su v poriadku..bol to taký pneuservis pojený aj s normálnym servisom áut, takže to vedeli posudiť, a aj mi to predviedli ako to klepe..
no a čo som pozeral tie ceny tak tu su/naozaj neviem čo mám všetko kupiť aby to bolo v pohode/ceny su z autokelly...
ložisko horného uloženia 1ks 17 eur..sada 31 eur
puzdro ložiska hor.uloženia 12 eur
uloženie tlmiča sada 36 eur
ako nejako to nie su až tak horibilné sumy, len aby som nekupil aj to čo nebudem pri tom potrebovať
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na 4 rocnom aute?take vady?no sice ked to robia rumuni v boleslavi.a preco z autokelly?mlady voz este mu dopraj kvalitu.nepoviem ak ma 10 rokov.ja by som menil len co je zle.komplet vsetko je zbytocnost.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

dam ruku do ohna, že závada u tohoto auta nieje uloženie tlmiča!!! na 100%!!!
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

seven549 napísal:na 4 rocnom aute?take vady?no sice ked to robia rumuni v boleslavi.a preco z autokelly?mlady voz este mu dopraj kvalitu.nepoviem ak ma 10 rokov.ja by som menil len co je zle.komplet vsetko je zbytocnost.
tak čo originál škoda?no a auto má 130 000 km, a po našich krásnych cestách sa nediv že sa niečo vybilo..ešte sa divim že to vydržalo tolko..halda ludi pri 80-100 000 km meni stabilizatory, tyčky stabilizatora kadečo ine..
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Nie je väčšia radosť, ako mať koncernového zákazníka v dielni, furt je s dačím problém....jednoducho - skôr, či neskôr - istá zákazka :4090:
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

dnes pomaly všetky značky maju furt niečo s niečím...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

mimitrans napísal:Určite to hneď nemeň, mám O2, rok výroby 2005, najazdené 180000 km, nedávno som to menil úplne zbytočne, nakoniec sa ukázalo že sú v háji predné silentbloky na spodnom ramene.Už ich mám doma, všetky štyri kusy stoja nejakých smiešnych do 40 peňazí myslím.Nech to chlapci v servise ešte raz pozrú, ale poriadne.
no dík za radu..teraz to ani tak nebucha, kedze mám zimne s vyšším profilom..do jari to podla mna vydrží a potom to dám do nejakého servisu nech mi to kuknu aby som sa uistil či to je ono..a čo zistia vadne, dám to vymeniť..

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], tatkotom, uwa0951920901 a 44 neregistrovaných