Honda legend

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

taurus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.12.2008 13:35
Zdieľať na Facebook

Honda legend

Príspevok od používateľa taurus »

Viem že ak bol podstivý servis 300 000 km nieje katastrófa išlo by o rok výroby okolo 2000. Chcem sa opýtať ohľadom spotreby malo by sa v pohode zmestiť pod 10 l čo som počul. Ďalej prevodovka ak bol pravidelne menený olej mala by byť v dobrom stave? poprípade repas by koľko stál. A posledné načo si dávať pozor .
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Otec to mal kedysi, ročník 98. Úžasné auto, ale spotreba reálne okolo 12. Rekord som mal 10,8 v rakúsku na diaľnici tempomat 135 km/h, a najviac na diaľnici v nemecku niečo cez 18. Trochu to žralo olej, inak bezproblémové auto. Na svoju dobu inteligentý automat, odhlučnenie porovnateľné s S klasse, vynikajúce jazdné vlastnosti vzhľadom k hmotnosti, skrátka moja srdcovka :-) Škoda, že skončilo ako štvorročné totálkou.

Ešte jedna taká prkotina, neskutočne pokné bolo optitrónové podsvietenie budíkov

Teraz zápory, alebo čo si treba uvedomiť: Na slovensku je asi tak päť a pol mechanika (vrátane autorizákov), ktorý má s týmto autom aké také skúsenosti. Nie je to ochcáfka, ktorú ti spraví aj jožo z garáže za družstvom. Za druhé, Keď už ti aj niekto určí (lepšie povedané tipne si) čo treba vymeniť, musíš súčiastku zohnať. Nie som si istý, ale vzhľadom na zriedkavosť auta akákoľvek súčiastka nespotrebákového charakteru bude potrebná origo a niečo aj stojí, plus na 99% nebude skladom. Tá kára stála nová 1,8 mega, takže diely lacné zrejme nebudú. Ak je tvoj vybraný stroj tip top (tým nemyslím naleštený niekde v ZZZ bazáre), išiel by som do toho, ale ak o ňom nič nevieš, treba dávať sakra pozor

Edit: Ešte som si spomenul, raz bolo potrebné vymeniť rozbitý reflektor, nie xenón, klasický halogén.

Cenovka

36 000,- Sk

Koľko to bolo vtedy priemerných platov?
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

...to auto je resp. bolo na svoju dobu neskutocne krasne (o tej novej ani nehovorim), jazdne vlastnosti jedna basen, chod a tah motora ani nehovorim, ale s tou spotrebou pod 10 zabudni...realne v priemere 12-14...
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

300 tisic na take motory je nic ak bolo o nu dostatocne postarane .ja mam tiez 300 tisic benzin 2liter a neplacem ,netrepte tu blbosti toto nie su skodovky 120 ciny co potrebovala GO uz pri sto tisic.A k prevodovke mala by vydrzat cez pol miliona v niektorych pripadoch aj million.....!!!!!! samozreime zalezi na majitelovy ako jazdiii.
coven
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 08.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coven »

Kaskader velmi presne povedal to najpodstatnejsie (inac rad by som vedel kto ti povedal ze sa zmestis do 10l/100km). Ja som mal po Bratislave 12-13l, 15l na kratke trate a vela semaforov.

Nahradne diely zozenies v servise bez problemov, ale tak ako hovoril kaskader s mechanikom je to uz horsie. Raz som bol v servise v Raci (auto bolo tam kupene, uz stihol zkrachovat) kde mi pri vymene ziaroveciek v palubovke odpalili cely plosak+pristup k zakaznikovi bol katastrofa. Potom som zacal chodit na Tuhovsku a vsetko bolo OK.

Co sa tyka cenovky za svetlo, mna najviac pobavilo ked sa mi zasekavala skrinka zapalovania (nesiel potocit klucik) - nova stala 56tis SK. Nastastie to troska WD40 vyriesila.

Mne na tom aute vadili len dve veci - predny nahon (dost zle sa startovalo z krizovatky ak bolo mokro...trakcna kontrola zaberala v jednom kuse) a stvorrychlostny automat (to len preto, ze po meste som plaval tichucko v 1300-1400 rpm a vo vyssich rychlostiach na dialnici to uz bolo aj 3000...a zacalo to byt menej tiche :) )
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Moj otec ju mal asi pred 10 rokmi novu a je to super pohodlne auto, ale zas s S-class by som to neporovnaval, predsalen je to honda s prednym nahonom, na vyber bol len jeden motor a jedna vybava. S ND nie je problem objednat kazdy srobik z hondy, len tie ceny :41c2: pametam si ze jeden pokazeny ostrekovac na svetlomet stal 9000sk-len ta tryska
Kilometrov nad 300tis. by som sa nebal, predsalen je to benzinovy japonec a ked sa praveidelne servisuje tak musi vydrzat a ked sa prevodovka spravne pouziva tak nie je problem.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

coven, v tej dobe bol štvorrýchlsotný automat v pohode, navyše v legende nebolo potrebné prepínať režimy manuálne, prispôsoboval si to sám.

To taurus, porovnateľná loď bol aj chrysler vision, je to o niečo staršie, ale určite stojí za pozornosť
coven
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 08.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coven »

kaskader - v tej dobe to bolo relativne v pohode (boli uz aj 5rychlostne)...ale dnes sme o desat rokov dalej. Spomenul som to len ako nevyhodu (aj to ze v 3000rpm sa mi to zdalo hlucne bola len moja rozmaznanost) ktru som vnimal v roku 2006 :)
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Coven jasné, boli, ale neboli samozrejmosťou. Inak súhlas
vladko01
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 05.01.2008 09:52
Zdieľať na Facebook

Legend

Príspevok od používateľa vladko01 »

Kamos to mal, odisla aut. prevodovka (vymena za 1500 E az z vrakoviska v CZ), a odislo tesnenie pod hlavou. Inak max. spokojnost, spotreba 12L. Na starsom aute budes musiet toho menit casom viac, takze si velmi dobre prezisti ceny, za ktore to budes vediet zohnat.

Ja osobne by som nebral, auto je sice vynimocne, ale moze Ta velmi lahko vysat z penazi.

Kukni:
http://www.tipcar.cz/honda-legend----ja ... -4530.html

Caw.
cid
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12.11.2007 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cid »

Mal som to auto 3 roky, a bol som veľmi spokojný ako s komfortom, tak zo spoľahlivosťou. Spotreba okolo 12 l v pohode. Tichučké pohodlné a spoľahlivé auto. 300000 km nie je až tak veľa, pokiaľ bolo auto pravidelne v origo servise, a bolo menené všetko čo menené malo byť. Hlavne si daj pozor na automat, nesmie pri radení z N aleboR do D cuknúť, druhá vec je diferenciál, je to špecialita Legendov. Predný náhon, a difík mimo. Treba v ňom meniť olej dosť často, lebo tečie.(všetky tečú- skúsenosť servisáka aj moja). A tretia vec je mierne cvakanie motora pri voľnobehu - príčinou je pokles tlaku oleja, na tie km dosť možné, pretože tam dávali na kľuku axiálny krúžok asi z čínskeho hliníka, hydraulické zdvíhatka nedotláčajú váhadlo na vačku, a časom na nej vyklepú plošku. Jedna vačka 600 eur, keďže je to V motor máš tam 2. Hydraulické zdv. 80 eur kus je ich tam 24 plus práca. ND sú na toto auto len origo, takže taká je aj ich cena. Keď chceš vedieť viac pošli SS.
Lastojra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.04.2010 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lastojra »

Hoši hoši hoši, japonec až na koniec. To nie je nemecký fricek pánové! Je to luxus kára, ale len jazdiť po meste a naháňať pulinky, hmmmm to asi nie. To by žralo aj travu okolo cesty.
jurotel
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 16.01.2007 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurotel »

Moj stary to mal asi 5 rokov, v celku luxusne kludne auto su uzastnou muzikou, spolahlivym motorom,ale ...! Prevodovka je len 4 stupnova, z tych starsich, je dost leniva, a ked po nej chces obmedzovace, tak vstrekuje benzin forsazou... Staremu auto priemr priemerov zralu stale 10L/100km. Toto auto je pre kludnych a vyrovnancyh ludi ktory chcu bezpecnu vlajkovu lod na dlouhe leta. Na to auto je 200hp malo aby si sa pretekal kade s kym. A este jedna vec, je to predokolka, jazdu si moc neuzijes, neposmykas.
pei
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 28.10.2008 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pei »

Z tych kilometrov si nerob absolutne hlavu, pokial bolo auto rozumne servisovane zvladne este dalsich 400tis. Spotreba: najmensia 8,1L pri jazde medzi a cez dediny a najvacsiu samozrejme v meste cca 12-13, ak su zacpy aj viac, inak priemer okolo 11L. Ten 4kvalt pocitis len na dialnici, ale ak jazdis predpisovo tak ani tam nie. O problemoch s automatom som nepucul, nasa 97cka ma 370tis a radi tichsie ako mi radila A8 2004. Poznam cloveka co ma na Legende nabehanych 690tis km a auto jazdi jak oci.
Legenda by som zo skusenosti porovnaval len s Sklasse alebo A8, je to uzasne vozenie, nepotrebovat v rodine Van ani ho nepredavam.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Tých 8,1 by som chcel vidieť. To tak zo smokovca do popradu

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní