Honda Jazz 2004 - posilnovac riadenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zolik2001
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 07.06.2007 17:07
Zdieľať na Facebook

Honda Jazz 2004 - posilnovac riadenia

Príspevok od používateľa zolik2001 »

Zdravim vsetkych.

Mam hondu Jazz 2004 1.2 cool verzia kupil som ju v jari a az teraz som sa dostal k tomu ja dat do poriadku. Problem je vsak s posilnovacom riadenia. Nefunguje. Kupil som novy motocek ale ani to nepomohlo takze otazka znie ci s tym ma niekto skusenosti. Zjavne to bude elektricky problem ale do elektriky sa velmi nerozumiem.

Ocenim kazdu radu od ludi co riesili ppodobny problem.
Aby som doplnil auto dlho stalo asi dva roky pred bytovkou motoricky vyborna 72000km dnes bola na stk a emisie auta ako nove technik nechapal hodnoty ake boli nizke.
aya2018
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2018 17:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aya2018 »

Dobrý večer,
mám Jazz ako druhé vozidlo, tiež nastali problémy so servom. Jednoducho ak nepomôže výmena motorčeka potom je možnosť :
- výmena riadiacej jednotky, je pod volantom cca. 30€ použitá
- výmena celého servo riadenia - použité za 150€, niekedy sa objaví aj za 90€

V tých servách odcádza senzor natočenia volantu.
EPS kontrolka svieti stále, alebo bliká pri natočení volantu? Prípadne nesvieti vôbec?





Pri kúpe treba dávať poriadny pozor, pretože v Jazzoch sú tie servá rôzne. Ja mám napríklad 12. mesiac 2003 a mám tam servo z 2002 modelu - nepasuje tam novšie, pretože má iné koncovky :-) Ak je to 2004 mala by mať už to novšie servo. V prípade záujmu pošlem do správy aj fotky tých dvoch, aby ste videli rozdiel. Mám aj čísla dielov, aby to bolo presne.



Mám jedno servo z 2005-ky, viem Vám ho prípadne aj predať. My sme ho kupovali v domnení, že všetky sú rovnaké ako tvrdil predajca, no jasné išlo mu o zisk :-)


Ja to už mám za sebou, tiež som kúpila Jazz, ktorý dlho stál, odišlo servo a pežila som si svoje v servisoch, tak už niečo o tom probléme viem :-)
zolik2001
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 07.06.2007 17:07
Zdieľať na Facebook

Honda Jazz 2004 posilnovac riadenia

Príspevok od používateľa zolik2001 »

Zdravim

Dakujem za odpoved. Po pravde ani som necakal ze sa niekto ozve kedze je to specifikum.

poslite mi fotky co mate a aj cenu za kolko by ste vedeli servo predat. EPS Kontrolka na pristrojovke stabilne svieti a vymena motorceka nepomohla.
aya2018
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2018 17:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aya2018 »

Poslala som SS
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných