Honda Jazz 2004 - nefunguje ABS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marekja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.06.2013 12:47
Zdieľať na Facebook

Honda Jazz 2004 - nefunguje ABS

Príspevok od používateľa marekja »

Zdravim, na aute mi nefunguje ABS, inak brzdy idu OK, svieti aj ABS kontrolka. V servise mi povedali ze treba vymenit ABS pumpu co je draha zalezitost, nova pumpa cca 600 eur, pouzita cca 150 eur. Rozmyslam ze sa na to vykaslem a potrebujem poradit ci kvoli tejto chybe mozu casom uplne odist brzdy. A co STK? Pustia ma?
marekja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.06.2013 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekja »

Na tom allegre som pozeral, idu od 60 plus asi postovne. Ale pride mi to dost risk kupovat nieco z polska co ani nemusi fungovat... To uz radsej by som kupil nieco z okolia...
erikfrog
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Myslim ze tam davali ABS Bosch 5.3 a tie po rokoch bezne odidu. Nie su nijak extra poruchove ale mam ju v Cliu aj v Civicu 2003. V Cliu je uz KO v Civicu ide.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

V prvom rade poistky a potom diagnostika a ta povie co a ako.Problemov tam moze byt viacero.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Z polskeho allegra nakupujem casto.

Chod na autofra bodka sk, preluskaj si ich stranku a faq a pochopis, ze z polska sa da v pohode bezpecne objednavat.

Mrkol som okom a za stovku mas doma pumpu od spolahliveho predajcu.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Myslím, že svietiaca kontrolka ABS - teda nefunkčné ABS je C-čková závada na STK - teda asi vyhadzov z STK.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

marekja napísal:Na tom allegre som pozeral, idu od 60 plus asi postovne. Ale pride mi to dost risk kupovat nieco z polska co ani nemusi fungovat... To uz radsej by som kupil nieco z okolia...
Zaujímavá rada.Ja mám od poliakov snád 5 tis možno značne viac, vecí,kto by to počítal celé roky a zaujímavé že bez reklamácií.Zato tých zopár čo som kúpil tu boli blbé aj drahé a dnes nechcem ani chvost mačky od týchto lumpov z okolia.Pretože ak si vyberiem predajcu ktorý má spústu predajov a hodnotenie stále 100 % tak je risk blízo nuly a cena ktorá je bežne menej ako desatina tunajších cien...akurát pár dní čakáš
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo ak blbne len daktorý snímač?
marekja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.06.2013 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekja »

Dobre, menim nazor na allegro ;-) aj ked nasiel som nejake inzeraty z okolia, este uvidim odkial to kupim. Radsej to dam do poriadku, tento rok ide auto na STK.

Diagnostika ukazuje nieco v zmysle ze je preruseny elektricky obvod do tej pumpy ale ked to merali na pumpe tak tam je napatie. Z toho usudili ze je vadna ABS pumpa. Neostava mi len verit chlapcom v servise.

Inak len pre zaujimavost, dal som si nacenit tu pumpu do Hondy, cena 1700 Eur :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných