Honda Jazz - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Dobrý večer, mám problém z vysokou spotrebou paliva. Motor 1,2 benzín. Momentálne palubný počítač ukazuje cez 10 litrov. Aj som si overil či neukazuje zle, po natankovaní plnej nádrže a prejdení 100km a dotankovaní do plna mi to vychádza tiež cez 10 litrov. Dal som auto do servisu,len akosi nevedia čo. Diagnostika čistá. Podozrenie na lamda sondu sa nepotvrdilo, všetky údaje v norme, robili aj živé dáta za jazdy. Snímač teploty dobrý. Viete mi prosím poradiť na čo sa ešte zamerať. Auto chodí úplne normálne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda jazz vysoká spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite sa zhodneme že pokiaľ auto takej kubatúry papá aj trávu pri ceste,môžu byť iba tri príčiny.Tečie nádrž a pod. ..to zavrhneme.Auto jazdí na prvé dva prevodové stupne....tiež zavrhneme.Tretia príčina a určite správna je motor to palivo spáli a diagnostika niečo celkom závažné prehliada a teda nevenovala sa všetkému potrebnému.Register chýb môže byť bez zápisu,ale napr readiness už asi dobrý nebude.Je ťažko predstaviteľné aby tak zlé zužitkované palivo nič v emisnom systéme neurobilo. Treba ale povedať že vychádzam z predpokladu že sa nejedná o niektorý zo starých modelov,ale tak dôležitá vec nebola zadaná vôbec.Že auto chodí normálne sa dá vcelku aj domýšlať,auto z bohatou zmesou Jazdí dobre,problém nastáva pri extréme a aj tam +- sú problémom prechody otáčok,v otáčkách už ide ako ďas
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Rok výroby je 2007, takže žiadna mladica. Na aute jazdí manželka, jazdný režim 100% mesto. Auto máme 8 rokov, pokiaľ som v minulosti sem tam sadol za volant, spotreba ukazavola maximálne do 7 litrov.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Skus natankovať plnú a vyjazdi ju Ty sám.
Predtým by som ako prvé vymenil sviečky, voľakedy boli NGK to najlepšie, čo môže byť, nové filtre.

A neviem, či sa na tomto nastavujú ventily, nastaviť.

Ked to urobíš, budes sa vedieť posunúť ďalej.
No a urob aspoň 200-300 km v kuse a na 70-80%vykonu motora.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa seven549 »

mne do stredy bralo jedno auto 2.0 benzin 10litrov tiez.bral som to tak ved je zima tak si hlce.ale mesiac v kuse 10 litrov/100km uz mi bolo divne aj ked som siel dlhu cestu.utorkova kontrola auta zospodu ukazala pal filter mal mechanicky poskodeny obal.kvapkalo to z neho aj pocas vypnuteho motora a zaroven nic nebolo s pod auta citit ani v garazi proste ziaden naznak uniku.kvapkalo to na napravnicu zadne rameno a tak na zem.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa Thomasl »

okolo roku 2004 so si kúpil z jedného bazáru Golf 3 1, 8 benzín,tuším kód motora ABS,ktorý žral 16litrov,nevedel som si pomocť tak som ho dal do servisu VW nech sa mi na to pozrú.Napojili ma na predpotopnú diagnostiku ,z ktorej vyšiel papierik ako z pokladne ,že sú vadné 3 snímače ABS,viacej nič...viac ,že nič nezistia ,kým im tam auto nenechám a že treba preklepnúť káblovačku a bude to stáť cca 5000sk.Keďže to vtedy bola skoro moja celá výplata ,začal som pátrať na vlastnú päsť.Zohnal som si schémy a všetko preklepol od rj k snímačom
atď.Okrem jedného zozeleneného káblu pri stieračoch ,nič..Potom som si začal všímať veci,ako teplota na budíkoch,ktorá bola stále 70 C,vymenil som termostat,ktorý bol rozpadnutý a spadol som na spotrebu 10l.To bolo aj tak stále veľa ,ale na nič som viac neprišiel,kým neprišla zima a sestra mi z práve predanej Felicie ponúkla kolesá so šírkou 165 ,ja som mal letné 215 a v zime som spadol so spotrebou na 6,5-7l.ČIže z toho vyplýva v mojom prípade teplota motora a valivý odpor kolies.....
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Tak problém vyriešený. Nakoniec zanesená lamda sonda. Po prejdení 120 km , spotreba 4,4 litra. Aj by som pridal foto, len neviem ako.
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Obrázok

Obrázok

Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hmmm...Diagnostika čistá. Podozrenie na lamda sondu sa nepotvrdilo, všetky údaje v norme
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Tak mi to povedali, tiež som bol prekvapený keď mi poslali foto keď ju vymontovali. Je mi to jedno hlavne že je problém vyriešený. Zobrali 20 €.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ako to vyriešili?
Dali novú, či stačilo iba očistiť?
Dík pekne za informáciu.
Normálne sranda, že to diagnostika neukázala.

Volakedy, keď benzínové motory na Peugeote začali vysoko žrať, boli lenivé, aspoň čo mi hovoril mechanik z of servisu, že stačilo urobiť niekoľko desiatok km vo vysokych otáčkach a motor bol ako novy... lol, aký typ motorizácie, už nepamätám. Asi tie nešťastne vvti
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa db69 »

lubos zimovcak napísal: 15.01.2023 10:57

Volakedy, keď benzínové motory na Peugeote začali vysoko žrať, boli lenivé, aspoň čo mi hovoril mechanik z of servisu, že stačilo urobiť niekoľko desiatok km vo vysokych otáčkach a motor bol ako novy... lol, aký typ motorizácie, už nepamätám. Asi tie nešťastne vvti
toto som praktizoval na manželkinom P 206 cc 1,6 benzín.Auto začalo za jazdy občas trhať a aj na volnobehu. 3 do červeneho pola pár kilometrov a bol pokoj na niekolko mesiacov.
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Iba ju vyčistili.
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa vpeto »

Len pripomeniem ze pozor na to ze Jazzik ma 8 sviecok. Predchadzajuci majitel alebo jeho mechanik to nevedel ( nechcel vediet....) a menili len jeden rad...ten pristupnejsi. Cize motor bezal na 4 relativne nove sviecky a 4 ktore mali za sebou hadam aj 160 tisic km...ale bezal a bezi a bude bezat kym sa kasna na prach neobrati ...este stary blbuvzdorny japonec
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Sviečky menili pred rokom, všetkých osem. Najazdené má 172000 km.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných