Honda Jazz - nefunkčné rádio, CD prehrávač ide

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Honda Jazz - nefunkčné rádio, CD prehrávač ide

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte,

chcem sa Vás spýtať čo s takýmto problémom, či ste sa s tým nestretli: nejde rádio, iba CD prehrávač. Ide o vstavané rádio. Akoby sa zaseklo. Nedajú sa ladiť stanice, prepínať, nič. CD prehrávač však ide bez problémov.

Keď som bol naposledy v servise, tak mali odpojenu baterku kvoli vymene sviečok a nepomohlo to. Ale je mi to divné, lebo nebolo potrebné ani zadať kód do rádia.

Ako ho teda reštartnúť?

Vďaka
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Prípadne použiť translator... Ide asi o vadu, ktorú sám nefixneš...

I've got a four year old Jazz.Recently the radio sound stopped but the CD works fine.

Had the same problem. Stripped out the radio and took it to Car Hi-Fi Services near denny Scotland. Turned out it was a fault in the voltage regulator (radio works at 8 volts evidently) which took under an hour to fix at a cost of less than £100. Place was most helpful as it turned out they needed the whole radio section including facia panel (removal is made easier if heating cables are disconected behind the glove compartment.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Hej..už som poštudoval jedno poľské fórum.. je to modul FM.. v poľsku je nejaký típek, čo to vie opraviť za 120 zlotých. Tu je link, ak by niekto potreboval:

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... ope=closed

Akurat, že sa mi to nechce rozoberať a vyberať z auta a posielať do Poľska.

Je tu niekto kto si s tym vie poradiť?
danco110
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 17.07.2010 12:19
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danco110 »

pozri na nete pouzivane origo radio . neverim ze bude drahe
adam1345
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13.08.2007 20:49
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam1345 »

Ten istý problém máme na našej jazz 2002 radio sa akoby zaseklo. Rozmýšľal som dať tam klasické rádio len je potreba suflik či ako by som to nazval videl som to už na tomto modeli takže by to malo existovať len nejako sa neviem dopátrať kde to kúpiť. Originálne sa dá zohnať a cca 100 až150 € . No stojí v honde 800€ keď mi to povedali som sa chytil za hlavu a radšej odišiel.
donmarek
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.04.2012 15:42
Zdieľať na Facebook

Radio Honda Jazz

Príspevok od používateľa donmarek »

Zdravím všetkých ktorý majú problém z rádiom závadu dokážem opraviť.
Stfn
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.05.2017 09:50
Zdieľať na Facebook

Rádio honda jazz

Príspevok od používateľa Stfn »

Donmarek, poslal som SS.
bsevc
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.12.2006 18:38
Zdieľať na Facebook

Pokazene radio Honda Jazz / City

Príspevok od používateľa bsevc »

Ahojte, tiez na nasej Jazz 2002 odislo iba radio. Kedze som mal nedavno cestu cez PL, skusil som kontaktovat jedneho Poliaka, co som mal po ceste z linku na Allegre vyssie. Super sa dalo s nim hovorit aj po slovensky, tak sme sa dohodli. Pustil sa do toho hned ako som prisiel, demontoval radio, o 45 min ho nahodil naspat opravene, s vycistenym laserom a dorobenym externym AUX kablom. Hovoril, ze zo servisu Hondy k nemu posielaju ludi s Jazzkami/City a ze je to zial vyrobna vada, ktora sa skor ci neskor objavi na kazdom vstavanom radiu. Ked som sa ho pytal, v com je problem, vraj odchadza zdroj radia.

Dava na to rok zaruku, bol ozaj ochotny a prijemny a chcel za to vsetko iba 35€. Myslim, ze sa oplati k nemu previezt, je to kusok od Osviencimu, radsej dat par € navyse na benzin, ako riesit starosti s novym radiom.

Ak by mal teda niekto zaujem, tu je adresa a kontakt:
Ul. Powstancow Slaskich 49, 44-177 Paniowki
Tel.: 0048 793 508 808

Od opravy ubehli dva tyzdne a radio slape ako hodinky, snad som vam ostatnym s podobnym problemom trochu pomohol :)
Lubie8282
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.09.2017 18:31
Zdieľať na Facebook

Re: Radio Honda Jazz

Príspevok od používateľa Lubie8282 »

donmarek napísal:Zdravím všetkých ktorý majú problém z rádiom závadu dokážem opraviť.
Napíš mi pls chcem ti to dať spraviť, mám tiež tento problém!Dik
Lubie8282
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.09.2017 18:31
Zdieľať na Facebook

Re: Rádio honda jazz

Príspevok od používateľa Lubie8282 »

Stfn napísal:Donmarek, poslal som SS.
Stfn ozval sa ten Donmarek?A ako si to riešil pls, dik
tomasmil
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmil »

Vyriešili ste niekto opravu rádia v Jazze? Alebo je najlacnejšie kúpiť DIN rámik za 50€ a klasické rádio?
Lubie8282
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.09.2017 18:31
Zdieľať na Facebook

Honda Jazz radio

Príspevok od používateľa Lubie8282 »

Áno podarilo sa mi to, objednal som si z Aliexpress súčiastku BA00AS. Rozobral som radio čo bolo celkom pracné a dal som to prepájkovať. Zložil a ide to???????????????? vyšlo ma to cca 15€, odporúčam
tomasmil
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmil »

Ďakujem za rýchlu odpoveď...

Samotná súčiastka pozerám, že stojí +- 5€, idem objednať...
Lubie8282
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.09.2017 18:31
Zdieľať na Facebook

Autorádio Honda Jazz

Príspevok od používateľa Lubie8282 »

Není zač, držím palce je to fakt piplačka...pozri aj na YT sú videá ako vôbec dostať to rádio von!!!Lebo to je trošku problém, GL
tomasmil
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmil »

Takže po pol roku som to konečne doriešil...

Výmena súčiastky BA00AS za tú istú BA00AS (z aliexpressu) nepomohla, príznaky ostali také isté.

Až nedávno som vygooglil na ang.fóre, že pomôže vymeniť BA00AS za súčiastku BA08CC0WFP, tak som ju objednal z nejakého "Farnell" eshopu, pre istotu dva kusy, cca 8€ aj s dopravou, do 3dní som ju mal. Rádio som opäť rozobral a dal do firmy na preletovanie a rádio funguje (zatiaľ pár dní).

Snáď to niekomu pomôže...

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní