HONDA HRV 2016 - spätné zrkadlá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

0944052535
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.11.2015 21:41
Zdieľať na Facebook

HONDA HRV 2016 - spätné zrkadlá

Príspevok od používateľa 0944052535 »

Ahojte.. máte niekto skúsenosť prípadne mi vie poradiť s týmto problémom?
Mám HONDA HRV 2016 diesel
Problém mi robia spätné elektrické zrkadlá. Ide o to, že odstavím auto sklopím spätné zrkadlá ( manuálnym gombíkom na dverách v aute ). Následne ak vyberiem autom , naštartujem , gombík zrkadiel zapnem aby sa zrkadlá vyklopili aby som mohol do nich vidieť , tak nejdú.. resp idú ale trvá možno aj minúta kým sa sami od seba vyklopia do správnej polohy. Ďalej mi to robí problém za jazdy.. samé od seba sa mi sklopia a opäť odklopia.. niekedy sa zaklopia len do polovice a potom automaticky sa odklopia.
Skúšal som pozerať v manuále poistky na spätné zrkadlá, ale žiadne na zrkadlá niesú. Takže neviem ako ďalej.. servis zatiaľ vylučujem pokiaľ nebudem mať vyčerpané možnosti.
Vopred ďakujem za rady a odpovede.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nemáš to ešte v záruke? Keby aj nie, skús ísť do Honda servisu. Neviem, ako teraz, ale bývalo dobrý m zvykom, že výrobca uznal vady, ktoré si zákazník zjavne nemohol spôsobiť sám, aj nad rámec záruky. Mňa síce s tečúcou prevodovkou tri mesiace po záruke (pri 50 000 km!!) poslali do prdele, ale tam to bola docela pálka, takže sa im do toho nechcelo, bande...

Tie tvoje zrkadlá, to bude nejaká vtákovina, to by si mohli vziať na triko. A keď to aj neurobia zadarmo, nech ti to opravia nie zadarmo.
0944052535
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.11.2015 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0944052535 »

Bol som v Honde im povedať, že aký je problém. Hneď mi povedal, že vraj ten gombík ( ale myslím, že ak by to bol ten gombík na zrkadlá tak by vôbec nefungoval a nerobil takéto chyby ). Už je auto po záruke, čiže chcú za to zaplatiť. S prácou ten malý gombík okolo 250,- eur. Zase iný mechanik Hondy mi povedal, že s veľkou pravdepodobnosťou to gombík nebude keďže viacmenej funguje a občas to zblbne. Tak neviem čo mám robiť. Preto som sa pokúsil obrátiť sem na fórum či má niekto podobnú skúsenosť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neviem co tu chces vymyslet ? pokazene opravit, az nemas lepsieho na hondu jak autorizaka, tak tam a zaplatit co pytaju, bohuzial...to len tak mozno prekvapi toho co si kupou japonca kupi akoze "dokonalost", to mas na uvedenie do reality, su to auta ako vsetky ostatne :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To tlačidlo môže byť zlomené a preto raz ide a raz nie, a aj preto tie náhodné sklopenia.

Najväčšia chyba to bolo vôbec používať, sám si si vyrobil problém, lebo je jasné jak facka, že skôr či neskôr na tom niečo skape.
Tá predstava že sadnem do auta, naštartujem a zrkadlo ostane zaklopené...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko nebuď spiatočník pozerám sa dopredu , čo je za mnou ma nezaujíma. Čo bolo to bolo - terazky som majorom. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kup si ten ovladac na ebay a vymen sam alebo daj dakomu sikovnemu, v honde z 2016 by sa snad mohla dat pozriet praca zrkadiel cez diagnostiku uz, ak vymenia a problem ostane tak reklamuj, neviem ako su tie dvere riesene ale podla mna tam staci vycvaknut to madlo len a vymenit to bez demontaze celeho tapaciru
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

podla anglickeho HRV fora to nie je ojedinely pripad,
skoda, ze sa to neprejavilo pocas zaruky

vyriesili to vymenou tlacidla :41c2:

Kód: Vybrať všetko

https://www.hrvforums.co.uk/viewtopic.php?t=428
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
branoke
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.12.2005 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branoke »

Mám ten istý problém od nového vozidla a bolo to o život, keď sa ti počas jazdy späťáky zaklopili. Chceš sa pozrieť a nič nevidíš. Skoro som sa rozbil o prichádzajúce auto. Predpokladám, že ide o konštukčnú chybu. Tlačidlo na sklápanie nepoužívam. Pri parkingu akurát druhýkrát stlačíš tlačidlo centrálu a podržíš. V prápade nutnosti použiť tlačidlo musíš byť po opätovnom vyklopení opatrný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný