Honda Crv 2.2 icdti 2008 dpf

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Honda Crv 2.2 icdti 2008 dpf

Príspevok od používateľa Seftik »

Dobry den mam taky problem vlastnim hondu crv priblizne dva tyzdne rozvietila sa mi DPF kontrolka ktora ovplyvnila aj vykon motora a neprestala ani svietit po 30 km po dialnici . Pred včerom mi ho vycistili,auto islo uplne super ,po 150 km stoho 120 km dialnica opät ta ista chyba rozvietila sa kontrolka DPF a opat sa znižil vykon . Neviete mi poradit co by to mohlo byt? Alebo DPF filter je už mrtvy ?Auto ma 105 000 tisic nabehanych
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

105,000 km to nema urcite.a na taku Hondu je Dpf nenormalna palka.stary majitel vedel preco predava
Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Seftik »

Omg .Auto som kupoval od druheho majitela v nemecku auto je aj na nemeckych spz videl som papiere za posledne STK servisna knizka vsetko tak preco by nemalo mat 105 tisic ??
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Uz neviem kde a kedy,ale pisal som tu roman ,teda nas zaujimavy pribeh s tym motorom,a autom.Zakaznik prisiel s tou chybou po roznych servisoch,ze treba vymenit DPF za neorazne cenu,lebo ini servisaci to tvrdili ze je kaput.Po zdiagnostikovani sme prisli na jednu malickost a cuduj sa svete,boli usporene tisice za novy dpf.Chyba je uplme inde,ver mi.
Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Seftik »

mohol by si mi to povedat ako tu chybu vyriesit ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Cez diagnostiku som si vsimol,ze vaha "meska" 3-4 sec po slpanuti plynoveho pedala.Bol uplne zaneseny vzduchovy filter,nevedel dychat.Po vymene vaha udavala spravne hodnoty vo vsetkych otackach.Ale tvoj pripad nemusi byt ten.Ten motor je krasne zdiagnostikovatelny.Ak cches pis mi SS.
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Seftik napísal:Omg .Auto som kupoval od druheho majitela v nemecku auto je aj na nemeckych spz videl som papiere za posledne STK servisna knizka vsetko tak preco by nemalo mat 105 tisic ??
Aha.to auto je z vysnivaneho Nemecka.tak to je ina piesen.tam Nemci kupuju auta iba na to aby ich potom predali Slovakom :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otázka je,ako bol DPF vyčistený,ak mokrou cestou a nebol doslova dokonale vysušený,je po ňom.Vlhkosť dostane teplotu a tlak pary potrhá stienky,dokončia to praskliny cez teleso tých voštiniek.Urobia nulovanie na nulu (čo už je chyba) a problém je na svete.To sú základné veci ktoré ľudia neriešia popredu a žiaľ nevedia o týchto systémoch toho veľa.No ibaže to nevedia ani mechanici a tak ostane záverečná fáza...vybúrať to von a prestať jazdiť do rakúska.
Chyba DPF je málokedy chyba priamo filtra,už sa to písalo,treba to pripomínať.90% je to problém motora,filter je obeť,nie pachateľ.Dokatuje ho až mechanik hlúpym postupom.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Nepíšeš kde a ako ho čistili ,lebo keď sa ti rozsvietia kontrolka mal si ísť do hondy ,na originál diagnostiku mi máme naj. 200 tis. a zatiaľ filter mlčí auto azdi väčšinou kratšie trasy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Auto mlčí,pretože má v poriadku v prvom rade motor.Pre DPF sa mesto považuje za zabiják,ale ďaleko väčším zabijákom je stav motora.Ludia nemajú potuchy o mnohých veciach okolo svojich tátošov,a tak sa skoro vždy riešia veci až keď vznikol problém.Servis na to nemá dôvod upozorňovať,ostáva to na majiteľovi aby si zistil,čo sa kedy má a aby to urobil vtedy keď ešte všetko funguje,len má zjazdenú svoju porciu.Každý kto sa vŕta v určitej značke tie limity a potreby vie.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tie nehorazne drahe DPFka pre hondy boli aktualne asi tak 8 rokov dozadu, takze mohli by ste si trochu aktualizovat info. :4012:
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Do pozornosti by som pridal stav turba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pidizvi....Nehorázne ostalo nehoráznym,jedine francúzi robia DPF charitu.Do grupy sa nedávno kupovalo DPF za pouhých 1700,takže ostanme pri zemi,lacnota sa nekoná,dokonca obyčajné vyčistenie sfúkne 300 e.- ako malina.Nemyslím ču..áka z wapkou
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

Honda ma ma zle vyriešenu regeneraciu, my sme mali ten isty problem, vždy sme museli do hondy na nutenu regeneriu a bol pokoj na cca 3-4 mesiace a mala tiež okolo 100tisic km.
technik to vysvetlil tak že pokial sa prešvihne 1 regeneracia, tak druha sa nekona a uto hodi do nudzaku a pomože len Original Honda diagnostika. sama sa nezregeneruje. na Honda forach su otom litanie napisané :2f93:
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

puma11212 napísal:Honda ma ma zle vyriešenu regeneraciu, my sme mali ten isty problem, vždy sme museli do hondy na nutenu regeneriu a bol pokoj na cca 3-4 mesiace a mala tiež okolo 100tisic km.
technik to vysvetlil tak že pokial sa prešvihne 1 regeneracia, tak druha sa nekona a uto hodi do nudzaku a pomože len Original Honda diagnostika. sama sa nezregeneruje. na Honda forach su otom litanie napisané :2f93:
nie je základ problému, že sa auto používalo v nevhodných podmienkach pre daný motor? napr. krátke cesty po meste....

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní