Honda CRV - brzdovy pedal ide priliz nizko

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ictdi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.05.2017 11:36
Zdieľať na Facebook

Honda CRV - brzdovy pedal ide priliz nizko

Príspevok od používateľa ictdi »

Caute vsetci.
Viete mi poradit, co okrem napr. vadneho brzdoveho valca moze sposobovat, ze brzdovy pedal ide skoro ku podlahe kym nastupi brzdny ucinok?
Cely system je odvzdusneny a brzdova kvapalina je nova. Kotuce a dosticky su v polovici svojho zivota.
Honda Crv 2.2 ictdi
Vdaka :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to spôsobené mrtvým pohybom platničiek.Ideálne je platnička dotlačená na kotúč a po uvolnení tlaku zanikne sila prítlaku,samotná platnička vykonáva pohyb na min úrovni možno 1/10 mm ale ani toľko.
Takže pri stúpení na pedál nie je potrebné do brzdového barana nahnať množstvo kvaliny,ale..akurát treba zvýšiť tlak,množstvo kvapaliny je minimálne.Tak sa dá dosiahnuť že pedál má celkový pohyb u dobrých brazd 1-2 cm. celkove.Ak platničky robia velké menévre,je jedno prečo,či pre blbú plochu alebo má rôzne hrúbky na jednom a druhom konci a teda sa kríži,nie je dodržaná kolmosť valčeka a platničky,proste to nie je ok a na tieto pohyby sa minie kvantum kvapaliny,čo zase znamená velkú dráhu pedála
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

lakinooo napísal:Skontroluj zadne samostavy.
Presne ,zrovna dnes som to riešil.Menil som lanká ručnej brzdy, a robilo mi toto isté .Až keď som nastavil samostav tak ,že som tam bubon nasadli na 3,14čí chlp, tak mi pedál nepadá jak profesionálny futbalista vo finále MS.Kým so to nenastavil tak ako by som do ho..a šlapol,teraz pekne zaberá
ictdi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.05.2017 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ictdi »

Skusim sa na to pozriet a dam vediet. Zatial dakujem.
ictdi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.05.2017 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ictdi »

https://m.youtube.com/watch?t=19s&v=K9gUn_-g7Og
Takze rucna brzda nema ziaden vplyv na brzdovy pedal.
Ten "samostav" len zasuva taky vymedzovaci kolik, ktory je na celustiach v autach ktore maju bubnove brzdy?? Lebo to sa mna najskor netyka.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Ešte som nepozeral čo si sem dal ,ale u mňa to vplyv má. Zajtra budem nájsť obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných