977 120
inzerátov
Pridať inzerát

Honda CRV 98 - svieti kontrolka motora

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Honda fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
Slavo70
Založený: 27 júl 2009
Nabehané: 15 min
Predmet: Honda CRV 98 - svieti kontrolka motora PríspevokZaslal: 06.07.2018 20:31   
Poprosím o radu. Mám Hondu CRV 98, 94kW, 2.0 benzín/plyn. Jedného dňa pri jazde na plyn sa rozsvietila kontrolka motora. Prepol som na benzín, ale mal som problém naštartovať. Teraz sa to správa tak, že za studená štartuje úplne bez problémov, na plyn pre istotu neprepínam, ale aj tak keď je motor teplý, je problém s naštartovaním. Dávkovanie benzínu je asi O.K., lebo po chvíli je cítiť benzín, tak ako keď bol presatý motor na akomkoľvek inom benzíne. Po dlhšej chvíli točenia štartrom nakoniec motor chytí, ale v prvom momente je to akoby sa mu nechcelo, ale po miernom pridaní plynovým pedálom sa motor dostane normálne do otáčok a ide v poriadku, ale niekedy sa stane, že sám vytočí motor do vysokých otáčok, niekedy kontrolka motora nesvieti a niekedy svieti. Skúste mi poradiť, kde hľadať problém?
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (210)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 4 hod 15 min
PríspevokZaslal: 07.07.2018 06:27   
honda... kontrola ventilov...lpg...vek auta...rozvody...snímače...klapka.... jednoznačne posunúť auto na diagnostiku. Kedže je problém aj pri benzíne tak by to mohli odhaliť.
Citovať
lucia.a.laco
Nová tvár - Trabanto (11)
Založený: 03 október 2010
Nabehané: 4 dní 5 hod 15 min
PríspevokZaslal: 07.07.2018 06:57   
Tak ako pisal hjundai. Kontrola ventilov a ich nastavenie ako prve pri honde s LPG.
Citovať
Slavo70
Založený: 27 júl 2009
Nabehané: 15 min
PríspevokZaslal: 08.07.2018 19:59   
Ďakujem za rady, samozrejme, že absolvujem diagnostiku v servise, ale zaujímali ma vaše skúsenosti. Napr. lamda sonda, škrtiaca klapka, čidlo tlaku v saní a pod.
Citovať
ales123
Založený: 09 máj 2017
Nabehané: 1 hod 48 min
PríspevokZaslal: 11.07.2018 20:40   
Tiež mám podobný problém mám hondu crv 98 benzín plyn 94kw .Pár krát sa mi stalo ze mi pri jazde začala svietiť kontrolka motora , nedalo sa pridať a po niekoľkých sekundách motor zhasol hneď po tom auto naštartovalo na brnk stalo sa mi to aj pri jazde na benzín aj pri jazde na plyn .Neviete v čom môže byť problém ?
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Honda fórum