Honda CRV 2.2 i-ctdi - roztrhnuta retaz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bajo777 napísal: Konstrukter dostane jasne zadanie a podla toho navrhne retiazku, priamo tam je vnesena programovana zivotnost!!!
Takto to funguje a nijak inak.
Nas na skole ucili, neni problem vyrabat nerezove traktory, problem je najst im odbyt :41c2:


Ešte si zabudol uviesť jednu možnosť, že konštruktér sa „trošken“ „sekne“, neuvedomí si všetky súvislosti pri chode motora a pohon rozvodov s príslušenstvom poddimenzuje. Ako napr. u Alfa Romeo 147, motor 1,6 TS.
Tam bol pôvodne interval 120 tis. km, až po niekoľjkých rokoch a mnohých roztrhnutých remeňoch vydala fabrika doporučenie pre servisy na interval 60 tis. km.

A traktor, ak keby bol celý z nerezu, aj tak by nebolo isté že to v niečom súdruhom z NDR celkom nevyšlo a že je ten traktor konkurencieschopný.
Keby to bolo úplne tak ako píšeš, tak skrátka keby sa niekto rozhodol, že vyrobí dokonalé auto, tak by ho aj vyrobil. Ale ako sa aj tu v iných témach môžeš dočítať, aj autám za 100 tisíc euro, a to už by mohlo postačovať na také zadanie, sa chyby nevyhýbajú.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ver ci nie, konstrukcna chyba pokial sa urobi vsetko nasledne dobre sa neprejavi...je X dalsich krokov kde sa ma sancu zistit problem

kto pozna trocha pribeh takeho auta ako citroen DS, tomu bude jasne o co ide...tento prevratny model v historii automobilizmu umrel na setreni, cely hydropneumaticky system bol navrhnuty, odskusany, spolahlivy v testoch...prisiel ale ekonom, nakupca, nasiel ineho dodavatela tesneni o X percent lacnejsieho a takto to pustili do sveta ! sak co kus gumy...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak predpokladám, že s mojim tragáčom by som mohol skúsiť orať v pohode :-)

Je to blbu-vzdorné :-) Je tam automat, je to holý bosý motor bez turba s hrubou silou :-) Takže ja sa orania nebojím :-)

Nie je to kosačka s turbom :-) 1,2 TSi
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bajo777 napísal:ver ci nie, konstrukcna chyba pokial sa urobi vsetko nasledne dobre sa neprejavi..


Znova opakujem, nie je to celkom také jednoduché, ako Ťa v škole učili.
Keby bolo, tak každý kto chce, by vyrobil dokonalú vec, to je jedno či varechu alebo lietadlo.
Ale ako nám skúsenosť dosvedčuje, tak sa to nedeje.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

iste veci su dane a priehladne :)

urcite vacsi objem, nizsie otacky, nizsia kompresia atd atd v amerike sa na veci pozeraju inac, ale kvoli tomu take auta v europe masovo kupovat nebudeme

na tom volve tiez bude slabe miesto pri orani :), skusil by som trebars prevodovku, motor za tym automatom asi znesie

ja na svojom aute orat rozhodne neplanujem :)

inak k tym motohodinam...ja by som odporucal merat spalene palivo, pri starych autach tak bolo odporucanie ako skratit servisne intervaly podla nadspotreby :41c2:

to wilz:
neni to jednoduche, auta su dostatocne zlozite stroje aby sa dalo zovseobecnovat, nekonstruujem ich, aj ked som mal tu moznost v minulosti...robim konstrukciu v strojarstve zapojeny do automotive a ci sa veci daju robit poriadne, tak s tym mam istu skusenost...nase chyby znamenaju stop vyroby ! a da sa robit tak aby sa to nestalo...
zober motor sport, vedia spravit aj tieto veci co idu na samu hranu moznosti
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

V podstate máme to čo chceme chceli sme lacné autá máme ich tu možno že sa raz dostaneme do štádia kedy si pri prvej poruche auto zošrotujeme zoberte si napr. mikrovlnky kedysi stály majland ( otec prvú kupoval po 2 týždnoch v Rkúsku celú výplatu dal za mikrovlnku vtedy možno 15 000 SK ) teraz nie je problém zohnať za 50 €
jankage
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25.07.2009 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankage »

Ked citam vase komenty, tak sa mozem len smiat. Sem si ma clovek prist po rozumnu odpoved?? Same kktiny tu trepete, proste skoda sa zapajat...
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

ivko1 napísal:Chcieť je pekná vlastnosť, ale treba sa zbaviť toho bloku v hlave, fakt bez urážky, lebo nedopadneš dobre.

Kto vyberá auto ako ty vyberá u mna od základu zle, ale chápem že každý mladý si tým musí preskákať na vlastnej koži

Ty si presne ako môj otec aj on načo ti je také auto čo golf ti nestači sak má 120 koni to ti musi stačit.A ešte že máš 18 rkov vodička 1.5 roka a už by si chcel 200 koňové auto ??? Lenže ja mu hovorím ja nejsom taky že za každu cenu musim ist 200 ja nejsom pretekár ale uživam si pohodlie a dobru muzičku a hlavne ticho v aute ked nič nepočut zvonka a to mi ponuknu iba autá premiových značiek. A vie že budu potrebovat servis na to mám peniaze odloženné.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

ako pise jankage, omg..
nejaky typek ma potrebu do temy ohladom 2.2 i-ctdi a roztrhnutej retaze zakomponovat kupu bmw, samozrejme ako inak seven a ivko1 neexistuje aby ignorovali ale poskytnu typkovi cenne informacie.. a teda ked niekto iny bude riesit podobny problem tak sa dozvie ako a preco si nekupit bmw pripadne ako kto vie parkovat s AT. lol

k teme: kupuje sa novy motor. co sa tyka auta tak sklamanie. nie som zvyknuty na to ze u japonskych aut sa treba zapodievat s rozvodovymi retazami. ako sme ju pozerali tak nevyzeralo to zeby ju niekde dralo alebo tak, ale proste nasilu roztrhlo. retaz predtym nevydavala ziadne pazvuky, olej sa menil.. co uz, mohla byt lepsia dovolenka, takto namiesto toho bude novy motor. honda honda.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Xotox - auto bolo kupované ako nové?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

xotox napísal:kupuje sa novy motor
samozrejme to je aj jedina spravna moznost...cca v akej cene sa da zohnat ?

100% iste km nie su vsetko, podstatne je ako sa nabehali
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

100% iste km nie su vsetko, podstatne je ako sa nabehali

PRESNE TAK !
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

ako si na tom isiel? preradoval si, alebo boli vysoke otacky, alebo 5-ka 130 na tempomate?
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

kazde auto je kupovane nove.. ;) toto bolo na slovensku, cely cas chodilo do autorizaku a nebola na nom ziadna porucha, jazdil na nom majitel firmy, ten si po 200 000km kupil nove ML a toto posunul za kamaratskych 5k€. na aute sa jazdilo normalne, 40k km za rok, ziadne rumunske offroady sa nekonali.. retaz roztrhlo pri jazde na dialnici, cize 6-ka a nejakych 150km/h. otras. cena motora, dajme tomu taky lepsi cca 2500€.
jbizik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.11.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jbizik »

seven549 napísal:
YxoYpsilono napísal:nova doba.. Ako som uz pisal, dnesne auta viac ako 150 - no mozno 200tkm v dobrej kondicii neznesu. Potom su to vydojeje herky.

Treba sa s tym zmierit a nekupovat auta, ktore maju najazdene viac ako 150tkm.
ono take auto normalny clovek nekupi.len no zase musim len socky kupuju take rachotiny.napr moja mama by nikdy nekupila auto starsie ako 4 roky dovoz uz vobec nie pretoze majitel mohol byt cigan a max z prizmurenim oka 60 000km.inac to moze fakat.a kludne si doplati za poctive auto.
:d :D :d :D :d :D :d :D
tak som sa nasmial ty socka.....

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní