Honda CRV 2.2 i-CTDi vs Škoda Superb 2.0TDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakub997
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.05.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Honda CRV 2.2 i-CTDi vs Škoda Superb 2.0TDI

Príspevok od používateľa jakub997 »

Zdravím, chcel by som sa poradiť respektíve ma zaujíma váš názor na kúpu auta rozhodujem sa medzi Hondou CRV 2.2 i-CTDi r.v 2009/10 a Škoda Superb 2.0TDI 2010/11 cestujem do zahraničia za prácou a potrebujem auto na dlhšie trate. Poprosil by som o váš názor, poprípade skúsenosti. Výhody/Nevýhody. Za každú rozumnú odpoveď vopred Ďakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podľa totálne rozdielnych áut sa rozhoduješ podľa farby karosérie?
Nejak nerozumiem ako sa tieto dve autá môžu dostať do finálneho výberu
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak sa ozhoduješ podľa ceny servisu, tak pri Honde si trošku priplatíš. Čo sa týka dielov z netu spod ruky, tak škodovkáckych je viac - superb je jedno z najkradnutejších áut, takže diely zoženieš v pohode.
O čom viem, tak DPF pre CRV riešila kolegyňa dávnejšie, druhovýroba vtedy ešte nebola a cena bola 4500€ v Honde.
Je tam DPF spojený s katalyzátorom a preto asi taká cena.
Na Superba stojí polovicu v Škode.
Síce na dlhých trasách DPF bude v pohode, ale všetko má svoju životnosť a raz doba na výmenu príde.
Vybrať si ho nedávaj - elektronika sa dokonale oklamať nedá, a pľúca tvojich, našich detí tiež nie.
Keď si máš vybrať len z týchto dvoch, tak na dlhé trasy Superb. Dlhá trasa je však pre každého niečo iné...
Ja chodím 200km denne a za dlhú trasu ju nepovažujem.
Ja by som sa ale na tvojom mieste popozeral po niečom pohodlnejšom - 607, C5, Laguna, Accord, MB E...
Ale z tých dvoch za mňa Superb.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani jedno nie je dobrá volba a sú nezrovnatelné ako píše ivko.V tom má absolutnú pravdu,to sú dve galaxie aut,na ten účel je Hodna úplný nezmysel.Raven by si vybral evidentne lepšie,navyše aj nezrovnatelne lacnejšie a servisne priatelskejšie.Darmo sa škodovica kradne,servis po 2010 treba zažiť,a potom väčšinu ľudí osvieti.A to ešte servis v zahraničí,auto z druhej ruky kúpené na 99% od kšeftára,to si tak vybrať je skoro koledovanie o prieser
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Treba ľuďom dať to, čo chcú...:)
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Som troška Honda positive, a v tomto ti odporučím Accord 7G

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eyeCatcher


Postav to na pekné R17ky , daj si tam podvzok Showa (originálny homologovaný podvozok od Honda, s montážou cca 900 eur) a máš auto s ktorým si užiješ veľa diaľničných kilometrov. CR-V čka je uplávaná vysoká krabička, vhodná do mesta, Accord je čisto dialničné vozidlo, žial tourer má vzadu jednoduchšiu nápravu a pre vyššie diaľničné rýchlosti je ten podvozok super, a má to decennté zníženie (-30/-35 mm), a do rýchlosti 150-160 je to krásne stabilné vozítko.

Honda, čo sa týka bežných vecí, skoro vobec nevybočuje zo servisných nákladov. Možem ty vymenovať kludne list vecí, čo som riešil na A7G (2004, diesel):

90 000 - 200 000
- praskntá servo hadica - oprava v Hansaflex 20 euro
- prasknuté zvody (výrobná vada, ale predch. majiteľ to nevymenil v rámci predl. záruky) - 200 euro
- brzdy (ATE) - cca 200 euro
- preventívna výmena tlmičov (netiekol ani jeden, ale dostal som ponuku za cca 100 euro na zánovné). Inak nové komplet japonské Kayba cca 400 eur (struny, tlmiče). Origo sú Sachs, ale sú drahé jak šlak...
Osobne však odporúčam ten podvozok Showa, stojí za to
- 3 x ABS senzor (ebay) 20 euro
- Preventívna výmena tyčiek stabilizátora - cca 100 euro.

Momentálne má motor 200 000 km. Poface motor je lepšie vyladený, má 6ku a niekoľko vylepšení a vyladenejší ťah.

A keď by si kupoval cca so 100 000 km, tak by som sa nebál to dať na 125 kW. Pri rozumnom diaľničnom využívaní výkonu, to na životnosť auta nemá nejaký významnešjí vplyv.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

je to divne, ze vyberas z tychto dvoch, ale nepises, kolko km tyzdenne/mesacne najazdis, ci vsetko po dialnici a pod. Na dialnicu jasne superb, ale na dlhe cesty pedantny servis, co nieco stoji. Ta honda nie je taka pohodlna na dialnici pri vyssich rychlostiach ako superb. Ale mozno jazdis do 110 a kochas sa prirodou....
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

No to CR-V je docela uplávané :/
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Na dlhe trate Ti bude Honda CR-V zbytocna. Vyssia karoseria, vyssie tazisko, vyssia spotreba. Miesto v interieri bude porovnatelne alebo mensie so Superbom. Skoda Superb tiez nie je top vyber no ak volis medzi tymito dvoma autami, priklonil by som sa k Skode. Hlavne sa nenechaj nahovorit na DSG.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Prestante chalana nahovarat na Hondu. Neviem co vsetci mate s tymi japoncami. Neznamena to este, ze ked sa kupi japonec, ze to automatycky neznamena bezporuchovost a minymalne udrzby.Superb je pre neho ovela lepsia volba na dlhe trasy ako nejaka Honda.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Prečítaj si všetko ešte raz...;-)
Každý mu píše, že CRV nie. Tak kto ho nahovára na Hondu?
Accord je lepšia voľba, ako Superb a sú aj iné, oveľa lepšie a pohodlnejšie, cenovo dostupnejšie a spoľahlivejšie autá, ako Superb, lenže chlapec si vyberá medzi CRV a Superbom a každý mu radí z tých dvoch Superba...
Tak o čom? :)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tiež sa prikláňam k raven85...nemusí to byť práve o týchto dvoch autách...aj ja by som si radšej vybral Lagúnu...
...Tie časy poruchových Lagún sú dávno preč,sú spoľahlivé,pohodlné,cena servisu porovnateľná zo Superbom a cena :2f93: :28b7: :2f93:
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Petzi napísal:Prestante chalana nahovarat na Hondu. Neviem co vsetci mate s tymi japoncami. Neznamena to este, ze ked sa kupi japonec, ze to automatycky neznamena bezporuchovost a minymalne udrzby.Superb je pre neho ovela lepsia volba na dlhe trasy ako nejaka Honda.
Accord mozes k SuperB bezproblemovo postavit. Obe auta su OK, ani jedno neni premiovka. Accord ma svojsku cast typicku pre Hondy, Skodovka stavia na priestor. Obe auta vyzaduju servis. Hore som vypisal kolko ma stal servis od 80-200 tkm. Za mna su to smiesne peniaze...
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Nebola by, cirou nahodou, pri dpf ta ista cenovka ako pri crv , tak aj na accorde?
Tym padom, rekl bych, mozte mu kludne poradit kupit aj mercedes s...:-)
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Accord 7G zvyčajne nemá DPF. Ak aj má (nemecko, rakúsko), tak sa oň netreba zaujímať, už som to písal predtým, je to tzv. otvorený systém DPF

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní