Honda CR-V 2.2 CDTi 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

piky1989
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.05.2017 22:02
Zdieľať na Facebook

Honda CR-V 2.2 CDTi 2007

Príspevok od používateľa piky1989 »

čaute. Pred nedavnom som si kupil hondu cr-v 2.2 CDTi a vlastne prichádzam postupne na nejake chyby. Napriklad, bol som včera na dlhsiej ceste s autom(asi 500km). Zistil som že mi nefunguje tempomat. štart motora po tej ceste je asi o sekundu dhší ako to bolo pred týždňom. Aj pri vypinani motora sa motor vypne asi o sekundu dve neskor. Tak zabuble akokeby. Spojka mi zabera tak od polovice. Môže to mať nejaký súvis ta spojka so startovaním a vypinaním? Ďakujem za každú rozumnú odpoveď.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ktomu tempomatu zapínal si ho spravne ak áno tempomat ma suvis z ďalšími veciami abs a podobne treba pozrieť poistky ak nie diagnostika napovie viac
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Tempomat na CRV môže mať súvis aj s dpf. Známa mala kvôli častým jazdám v meste zapchatý dpf a počas toho, keď svietila kontrolka dpf, tak nešiel tempomat.
Môže byť problém aj kvôli tomu, že tvoj dpf bol nelegálne odstránený a bol robený neodborný zásah do softvéru riadiacej jednotky. Dpf sa v CRV mení aj s katalyzátorom a rok dozadu bola cena 4500€, tak to veľa ľudí, ktorí chceli ušetriť a nemalo na prevádzku auta, tak to riešilo takto. Že to smradilo každému pod nos a rozosievalo rakovinu, to až tak nevadilo...
Skús sa zastaviť v Honde a nech ti pozrú, že či nemáš z auta nelegálne vymontovaný dpf. Nebude to stáť veľa a v konečnom dôsledku ušetríš.
P.s.: Zatiaľ nechoď do Rakúska, ani inde do zahraničia. Len tak, pre istotu.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Zvyčajne tempomat nejde kvôli vadnému senzoru spojky resp brzdy
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných