Honda CR-V automat alebo manual

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Er.ik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Honda CR-V automat alebo manual

Príspevok od používateľa Er.ik »

Pozdravujem všetkych,
prosim vas chcem si kupit toto auticko a neviem sa rozhodnut ci automat alebo manual. Bojim sa toho 5stupnoveho automatu nakolko na trhu su omnoho modornejsie. Dakujem za každy dotas všetko.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo to je omnoho modernejšie?

Ja mám auto rv 2005 a mám v nom 4°AT a vieš ako ma to serie?
Nijako - výkon mám, utiahne sa to, aj ked to jemnejšie odstupnovanie by nezaškodilo, ale auto mám 8 rokov, natočil som sám cca 140tkm, dokopy má vyše 220tkm a automat funguje bez poruchy lebo patrí medzi primitívne hydromeničové. Repas by stál cca 1500€

No a kamarát večný koncernista (už ma ani nebaví omielať tie ich story) čo sa už popálil aspon 3x a nedal si znovu pokoj, predal Touran s MT a kúpil "výhodne" novší Touran I po facelifte s DSG, ktorá občas zahaprovala.
OPAKUJEM VÝHODNE

No a potom ked riešil opravu toho DSG, tak to skončilo repasom za 3500€ :2f93: :2f93: :300f: :300f:
A tá výhodná kúpa zasa skončila tým že vlastne prerobil, ale teda má aspon DSG po repase

Ja neviem čo tá Honda má za typ AT, ale úprimne by som sa tešil z toho ak by bol primitívny. Ja už MT moc nemusím, kto má dookola mačkať ten spojkový pedál
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

presne ako pisal ivko, modernejsie bude znamenat drahsie na pripadny repas. Kludne a smelo do AT, ale netreba potom infarktovat, ked Ti v servise pri repase prevodovky povedia, ze to bude stat 1500 EUR+. Samozrejme, to je z tych "lacnejsich" prevodoviek.

Ja by som siel tiez do radsej starsej hydromenicovej, ale s podmienkou adekvatneho vykonu motora.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to bude nové auto? Potom čoho sa bojíš - prevez sa či ti vyhovuje...
ako píšu vyššie radšej overená "staršia" technika ako novinka ktorú treba "overiť" na zákazníkovi.
Doma máme 6st.AT vo Vitare a ani neviem kedy to hádže do 6st. - tak to má byť, má to fungovať "samo a dobre" že človek nad tým nepremýšľa.
Tak sa povoz ale objektívny strach nie je na mieste.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

lubos zimovcak napísal:Keď Honda, tak jedine manuál...
Pred veľmi veľa rokmi som mal chvíľu požičanú Hondu, malé cupatko, nie crx, ale niečo slabšie, za ten mesiac som nechápal, ako STROJOVO PRESNE tam padali prevody.

Na 4o5 , vtedy skoro novej som miešal ako varechou... :40bd: :3c90:

V Honde... fantázia. A to bolo oveľa staršie, než Peugeot :300f:
Ano honda je tým známa ale pán chce automat, asi má na to dôvod... Ja mám tiež radšej automat hoci pár krát za rok sa povozim aj v manuale, na bežnú jazdu by som ho už nechcel... Na zábavu možno aj hej
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

hjundai napísal:to bude nové auto? Potom čoho sa bojíš - prevez sa či ti vyhovuje...
ako píšu vyššie radšej overená "staršia" technika ako novinka ktorú treba "overiť" na zákazníkovi.
Doma máme 6st.AT vo Vitare a ani neviem kedy to hádže do 6st. - tak to má byť, má to fungovať "samo a dobre" že človek nad tým nepremýšľa.
Tak sa povoz ale objektívny strach nie je na mieste.
Asi nebude... Honda mala 5st automaty od roku 2000 do priblizne r 2015 , záležalo podľa modelu, motora a krajiny ... Od roku 2010 bol aj 6st automat(nie cr-v) a od cca 2014 9st a teraz aj 10st ale všetko záleží od druhu motora a modelu auta, niekde boli ešte staršie ....

Ja mam 5st automat v honde legend, najazdených 320 000km a co sa týka spoľahlivosti tak max spokojnosť, stačí menit časť oleja (čo vytecie) kazdych cca 50 000 - 70000km, filter sa nemení, respektíve nie je predpisana vymena...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
andro1
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 02.11.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andro1 »

Páni,ked už je téma k honde, pustil som sa do hľadania auta. Nedávno som bol pozrieť accord v automate 5st/2010. Pri zaradeni spiatocky bolo počuť silné cvaknutie. Žiadne vibrácie ani nič iné. Ten kto má honda 5at, otázka, je ten zvuk normálny?dakujemm
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Prvý automat som mal v Renault 5,tuším trojkvalt, trochu hrkol keď som radil R raketa, ale km to malo iba pánboh vedel, nedám dopustiť.
Ďalší adept veterán Ford Scorpio s motorom Granada 2.8 i ghia, šesťvalec stvorkvalt tiež milionár, ale komfort z roku 1985 ešte donedávna si vytieral zadok s novodobými verglami.
Teraz tiež tragac ml w163, automat radí hladko sametovo, ml w164 tiež tak podobne. No proste automat je komfort, ale treba mu dať čo potrebuje, inak aj ten najsamlepši klakne bez údržby.
Kamion od 2010 scania, Actros iba automat, najazdené spolu na obidvoch do milióna, ale scania je scania a automat je vzor pre Mercedes, tam si prevodovka robí čo chce. Treba jej pomáhať manuálne radiť, hlavne v križovatke.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Minule bol u mna kolega s kia ceed 2011 4stup automat ... ja uz zvykmutu na 6hp alebo 8hp od zf som cakal ze to bude hrozne ... naopak som zostal prijemne prekvapeny pekne tichucko hladko radil uzatvaral hydromenic pri cca 60 km rychlosti. Pri 100 na 4 mal cca 1800 otacok uplna pohoda :)
tibikabn
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.12.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibikabn »

Mam ju v accorde a toci pri 130km menej otaciek ako 6 manual ... cca o 250ot menej ... bez poruchova neboj sa jej ..
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

andro1 napísal:Páni,ked už je téma k honde, pustil som sa do hľadania auta. Nedávno som bol pozrieť accord v automate 5st/2010. Pri zaradeni spiatocky bolo počuť silné cvaknutie. Žiadne vibrácie ani nič iné. Ten kto má honda 5at, otázka, je ten zvuk normálny?dakujemm
Mne to necvaka.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Automat
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných