Honda CR-V 2010 i-DTEC - piskanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jiwa
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.01.2021 21:48
Zdieľať na Facebook

Honda CR-V 2010 i-DTEC - piskanie

Príspevok od používateľa jiwa »

Ahojte,

v auguste min roku som menil zadne brzdy komplet + mi mechanik dotahoval rucnu brzdu, ktoru som mal uvolnenu. V septembri som menil kvapalinu v zadnom diferenciale - daval som tam miesto honda fluidu ravenol urceny pre hondy. Auto mi asi mesiac po vymene kvapaliny zacalo piskat. Piska i pod plynom i ked idem bez plynu - napr dole z kopca - v polohe ked pohnem volantom malicko do prava fakt 5-10 stupnov od stredu (priamej jazdy) neviem to zmerat, niekedy to robi i pri lavej strane. Bol som u mechanika, ten nezistil nic, pretoze v case kontroly auto akosi nepiskalo. Skontroloval mi na dvihaku brzdy, povedal ze tam nic nie je- pohynal i kolesami a nic sa neozyvalo. Kvapaliny mam v norme -teda v stanovenom mnozstve.
Nenapada vas nieco, cim by to mohlo byt?
Dakujem za odpovede. Som laik, takze nejake rozoberanie auta z mojej strany je (okrem vymeny oleja a ziaroviek) skor nerealne.

Majte sa pekne.

J.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Žial treba do diferáku dávať originál náplň Honda, lebo to bude pískať.
Kúpiť ju len v autorizáku..
Žiadna náhrada tu nieje adekvátna.

Je to na honda fórach, tak isto majitel mi to 3x hovoril keď mi ju predával.
Je to asi len liter a myslim za cca 30e ale každých 60 tisíc je nič
Tak isto prevodovky at/mt originál oleje.
jiwa
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.01.2021 21:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jiwa »

TO mi hovoril i ten mechanik co mi menil tie brzdy, ale v servise mi povedali ze ravenol robi naple priamo pre hondu. Ale asi to vymenim. I tak musim do hondy pre sponu na puzdro na vzduchovy filter. Dakujem, dufam, ze to bude ono.
Napisem po vymene.

J.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Môže to byť pančovaný olej, resp. zle naplnený diff.
Ale tak či onak, osobne by som to daval meniť len v autorizáku alebo teda kupoval.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Mala tam ísť originálna kvapalina ,píše sa to aj v manuali 'pokiaľ sa tam dá niečo iné systém sa poškodí' toto platí aj v prípade serva , do prevodovky môže ísť aj náhrada splnujuca požadovanú normu
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Ja som dal tiež Ravenol a nič mi nepíska............v tom to určite nebude
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Moonshine napísal: treba do diferáku dávať originál náplň Honda, lebo to bude pískať. Žiadna náhrada tu nieje adekvátna.
Mateusz737 napísal:Mala tam ísť originálna kvapalina ,píše sa to aj v manuali 'pokiaľ sa tam dá niečo iné systém sa poškodí'

Bodaj by ste aj v iných veciach tak slepo verili tomu čo je niekde napísané.
Predsa Honda, ani iná automobilka si olej do ničoho sama nevyrába, kupuje od olejárskej firmy, takže tvrdiť že žiadna náhrada tu nie je adekvátna, jednoducho nemôže byť pravda.
Samozrejme pri náhrade je potrebné sa trafiť do takého alebo veľmi podobného oleja, ako tam originál dáva automobilka.
Takže to pískanie môže byť pokojne spôsobené olejom, ak nie stú styčné plochy zubov dobre mazané, môžu vydávať nejaké zvuky, ale rovnako aj nejakou inou príčinou, ktorá sa prejavila v tom čase.
Z hľadiska ceny a rýchlosti riešenia problému je zrejme najlepšie skúsiť najprv vymeniť olej a až potom sa zamýšľať čo ďalej.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

...
Naposledy upravil/-a Mateusz737 v 03.01.2021 11:54, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mateusz737 : teda nejaká velká rafinérka vyvinula a vyrába olej ako náplň do prvovýroby Hondy. Dodáva ho len Honde a nikomu inému, ani ho nepredáva pod svojou špecifikáciou? :4012: Keď tomu veríš.
V Taliansku sa do AR dáva Selenia, ale to je celkom iná selenia ako tá selenia čo kúpiš v každej mototechne. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Sorry tak som sa zmýlil pozerám že existuje ravenol pre hondu a to bude rovnocenna náhrada
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mateusz zase nemusí byť nutne práve Ravenol to pravé orechové, aj keď to ponúka "pre Hondu".
V praxi to funguje zhruba tak, že si Honda zazmluvní povedzme japonskú rafinérku Mitasu, že jej olej bude do modelu Honda CRV používať a vývojári oboch firiem doladia vlastnosti oleja podľa toho motora Honda.
Samozrejme nedodajú presnú výrobnú špecifikáciu toho oleja hocikomu kto prejaví záujem, takže pokiaľ firma čo vyrába Ravenol sa rozhodne taký olej predávať, tak vývojári podľa toho akože originálneho oleja Honda pre CRV skúsia vyrobiť náhradu, ktorá bude mať podobné vlastnosti ako ten originálny olej Honda (Mitasu), prípadne niektorý z už vyrábaných svojich olejov ponúknu ako náhradu.
Podobne to môžu urobiť výrobcovia oleja Shell, Mobil, Elf, atď.
Zároveň Mitasu môže ten olej ponúkať pod svojou značkou, pokiaľ teda nedohodla Honda zákaz predaja.
Takže na trhu môžeš mať v ponuke viacej náhrad oleja rôznych značiek pre Hondu CRV, pričom jeden je naozaj originálny olej a ostatné sú viac alebo menej vydarené napodobeniny.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

https://www.fisherhonda.com/are-honda-b ... necessary/

Prelož si to aj translatorom kludne ak to pôjde.
Dávajte si náhrady akékolvek ponúka trh.
Ja som si tak odpálil ložiská v prevodovke aj keď som dodržal špecifikáciu. Už som sa poučil.

Ale zvláštne, že to začalo pískat po výmene. Aj iným luďom čo som roky dozadu počul.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No zrejme tá náhrada nebola až taká plnohodnotná, s tým nič nenarobíš.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

je to ako pise wilz - ziaden vyrobca neda presnu specifikaciu vyrobku a teda aj tu chybaju v nahradach niektore mikro a nanokomponenty a pri dnesnych normach moze byt clovek este rad, ze nieco piska a hned upozorni na problem, inak si do roka odpalis loziska, diferak a pod....v motorovych olejoch a tych, co idu cez filtre je to menej badatelne, ale napr.loziskove a diferakove maziva nie su original - hlavne zlozky teflon , mastenec a pod. ....
najauto1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.09.2009 09:11
Zdieľať na Facebook

Ravenol

Príspevok od používateľa najauto1 »

Mám CRV 2014 menil som olej v diferáku 2x vzdy po 40tis km a vždy Ravenol. Žiadny problém. Pohon 4x4 sa zapína vždy pri rozjazde vozidla potom sa vypína. Počas jazdy pokiaľ elektronika nevnynúti pohon 4x4 je nefunkčný.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní