Honda Civic VI 1996-2000 - spolahlivosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Honda Civic VI 1996-2000 - spolahlivosť

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Dobrý deň. Rozmýšľam o nejakom novšom aute ktoré by som si v budúcnosti kúpil. Osobne mi príde dosť výhodná honda civic 6. generácie. Áno auto je už pomerne staré ale zato je za babku (do 1500€) Kto má s ním skúsenosti? Aký motor kúpiť a ako sa motory správajú napr. ohľadom spotreby a výkonu? Sú nejaké časté vady na tomto aute? Budem rád za akúkoľvek vašu odpoveď! :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Obe verzie JPN + UK trpia dosť na hrdzu
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

vozy dobre, treba pozriet dany kus. Hrdzu bude mat kazde jedno.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

1500 neni za babku :41c2: , to musi byt vymazleny kus, za babku by bolo za 500...tam by sa hrdza dala akceptovat, pamataj ze ked vidis zaciatok, tak to bude hodne zle, az to zacnes robit uvidis kde zacina zive lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mechaniky sa báť netreba,ide iba o koróziu.Podvozkové treba preťukať mini kladivkom,na lakovaných veciach ak sú chrastičky tak je zle.Korózia ide zvnútra von,to zmanená že sú tam už dierky ktoré ak zhodia aj lakovú vrstvu,bude ich vidieť v plnej kráse.Aj za maličkým pupáčikom je skaza ako hrom,a nájsť človeka na vyváračku je umenie.
bajo má pravdu,za babku je 500 e.- za 1500 až 2000 sa dajú pekne zachované,len si treba dať pozor,ani tam to neuponáhlať,aut je ako sr...k
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Podľa môjho názoru velmi pekné auto. Vždy sa mi pácilo aj zvonka aj zvnútra.

Chúďa však trpelo hrdzou a hlavne chúťkami barsjakých "vkusných" tunerov.

Tiež podľa mňa nie je za babku, lebo majitelia -už vyššie zmienení-trpia určitou poruchou nadhodnocovania totálnych vrakov na ceny 1500-2000€

Takže nájsť netuzingovaný, nezhrdzavený kus za priemernu cenu nie je vôbec ľahké.

To už su vozidla pre fanjšmekrov, čo majú chuť to dať dokopy ak sa najde kus so zachovalym motorom a prevodovkou za slusnu cenu.

Ps. Mavaju casto vykuchane katy, ci to si pletiem?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Skús kuknúť inzerciu na Hondaklube: http://forum.hondaclub.sk/viewforum.php?f=4

Je tam pár kúskov na predaj.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
konami
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01.05.2013 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konami »

Smelo do toho :2f93: A pozeraj motor 1,5 vtec econom je to taky spotrebačik ale ja niečo potiahne. A bacha na tu hrdzu a humplovane kolotoče ....
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní