Honda Civic R18 vs R19

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

upratovac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.05.2018 22:10
Zdieľať na Facebook

Honda Civic R18 vs R19

Príspevok od používateľa upratovac »

Nazdar,

po rokoch jazdenia som zistil ze som stale nevybureny svojho vozitka civic type r 8. gen a zacal som uvazovat o narodeninovom darceku v podobe nejakych erotickych elektronov. Hovori sa ze ak sa muz zakazdym neobzrie aspon raz za svojim autom pri odchode tak nekupil dobre. U mna tento zvyk pretrvava uz zopar rokov a rad by som ho predlzil prave tymi elektronmi kedze som v technicaku zahliadol "podporovanu" velkost 19iek. Zial vzdy ked presadnem do Civicu prve mlade vrasky na asfalte mi kvalitne dobiju konecnik nez si uvedomim ze tych 200 koni mi este stale po tych rokoch prinesie uspokojenie.

Chcel by som sa preto spytat na skusenosti jazdcov ktori nasadili vacsie podkovy konkretne z 18 na 19, ci je okrem vizualu aj nejaka vyrazna zmena jazdnych vlastnosti a hlavne ci tie 19ky tlmocia nerovnosti vozovky ovela efektivnejsie do sedacky alebo je to uz pri tom nizkom profile pneu viacmenej rovnake.

Vdaka za nazory, komentare, skusenosti a ine hlody..

P.S.: o teorii pri aquaplanningu, vyhodach na dialnici / suchej vozovke a nevyhodach na snehu / snehovej brecke pri nizkoprofilovkach som uz cital ale vacsinou to bola len teoria
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic R18 vs R19

Príspevok od používateľa christiane »

upratovac napísal: po rokoch jazdenia som zistil ze som stale nevybureny svojho vozitka civic type r 8. gen a zacal som uvazovat o narodeninovom darceku
To ta casom prejde ked zacnes kazdy den chodit do roboty ci sa ti chce alebo nechce.Ci vonku prsi alebo je 40 stupnov.Ci vonku snezi alebo lietaju baby jagy.A ak by si isiel robit kuriera,prejde ta to este rychlejsie a budes pneumatiky brat ako nieco na com auto ide dopredu aby sa nesuchalo po asfalte.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

neviem mozno na tu TYPE-R by sa aj zniesli , ale inac vsetci ti radia cim najvychsiu pneu podla nich by si ma dat max 13-tky az mas nejaky komfort jazdil som na 21-kach na A8 a nepocitoval som to keby som si to potom nevsimol ani by som nevedel ze su tam tak velke elektr.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Veď predsa nemôžeš porovnávať A8 s Civicom, ich pruženie sú dva rôzne svety.
A tiež nie je všetko len priemer disku, aj nákladné tatrovky majú 20“ kolesá, rozhodujúca je výška pneumatiky. Aj nové Renaulty majú 20“ disky, ale šírku pneumatík majú 195 mm, 205 mm, takže potom je výška boku pneumatiky 55, resp. 50 % a teda pružia aj boky pneumatík.
Ale u toho Civicu odhadujem že to vychádza na výšku boku 35 %, u takých pneumatík nemôže nikto tvrdiť, že necítil nerovnosti na ceste v krížoch, ak s takým autom na Slovensku jazdil.
A čo sa týka praktickej použiteľnosti, ja osobne som videl nie jeden disk s takou nízkou pneumatikou, čo bol krivý v podstate po bežnej jazde na slovenskej ceste, bez nárazu na obrubník alebo niečo podobné.
carcomplex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.05.2015 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carcomplex »

Mal som Type-R FN2 a ja by som uz namiesto seriovych 225/40 R18 obul na 225/45 R17, hlavne lahsie disky s mensim ET a lepive gumy.
upratovac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.05.2018 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic R18 vs R19

Príspevok od používateľa upratovac »

christiane napísal:
upratovac napísal:po rokoch jazdenia som zistil ze som stale nevybureny svojho vozitka civic type r 8. gen a zacal som uvazovat o narodeninovom darceku
To ta casom prejde ked zacnes kazdy den chodit do roboty ci sa ti chce alebo nechce.Ci vonku prsi alebo je 40 stupnov.Ci vonku snezi alebo lietaju baby jagy.A ak by si isiel robit kuriera,prejde ta to este rychlejsie a budes pneumatiky brat ako nieco na com auto ide dopredu aby sa nesuchalo po asfalte.
clovece myslel som si volakedy uplne to iste ale nestalo sa, robil som profi sofera jeden cas a ked som si kupil svoje prve chodil som na nom skoro aj na WC, kazdodenne dochadzanie do prace bola samozrejmost.. teraz sice preferujem pesibus kvoli zdraviu ale necitim ze by som mal mensiu pasiu z jazdy ako ked som si spravil vodicak. hlavne je asi dolezite rozlisovat jazdu do prace a vikendovu jazdu
braga napísal:neviem mozno na tu TYPE-R by sa aj zniesli , ale inac vsetci ti radia cim najvychsiu pneu podla nich by si ma dat max 13-tky az mas nejaky komfort jazdil som na 21-kach na A8 a nepocitoval som to keby som si to potom nevsimol ani by som nevedel ze su tam tak velke elektr.
pamatas sa aj na profil pneu ktore si mal?
wilz napísal:Veď predsa nemôžeš porovnávať A8 s Civicom, ich pruženie sú dva rôzne svety.
A tiež nie je všetko len priemer disku, aj nákladné tatrovky majú 20“ kolesá, rozhodujúca je výška pneumatiky. Aj nové Renaulty majú 20“ disky, ale šírku pneumatík majú 195 mm, 205 mm, takže potom je výška boku pneumatiky 55, resp. 50 % a teda pružia aj boky pneumatík.
Ale u toho Civicu odhadujem že to vychádza na výšku boku 35 %, u takých pneumatík nemôže nikto tvrdiť, že necítil nerovnosti na ceste v krížoch, ak s takým autom na Slovensku jazdil.
A čo sa týka praktickej použiteľnosti, ja osobne som videl nie jeden disk s takou nízkou pneumatikou, čo bol krivý v podstate po bežnej jazde na slovenskej ceste, bez nárazu na obrubník alebo niečo podobné.
suhlasim s tou vyskou veru aj s tym ze nemame velmi na to cesty ale myslis ze su 19ky vyrazne nachylnejsie na pokrivenie?
wilz napísal:Mal som Type-R FN2 a ja by som uz namiesto seriovych 225/40 R18 obul na 225/45 R17, hlavne lahsie disky s mensim ET a lepive gumy.
tie gumy som si vsimol uz pri kupe ze boli asi trochu tvrdsie ako by sa ocakavalo ale ta vaha mi nepride taka znicujuca oproti 19kam
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

" myslis ze su 19ky vyrazne nachylnejsie na pokrivenie?"

"ale ta vaha mi nepride taka znicujuca oproti 19kam"

Tak váha je skutočne individuálna pre každé disky, samozrejme že väčšie disky sú zvyčajne ťažšie, ale videl som aj niektoré disky OZ, Ronal, ktoré boli ťažké jak sviňa a naopak niektoré spotrebné Enzo, AEZ, boli prekvapujúco ľahké. Ale zase si treba uvedomiť, že keď je na správnom mieste viacej materialu, tak to môže znamenať že je disk aj pevnejší a odolnejší voči deformácii, takže nejaké kilečko naviac nemusí znamenať zásadný problém. Ono totiž samotný disk predstavuje len menšiu časť z celkovej hmotnosti všetkých neodpružených hmôt okolo kolesa (náboj kolesa, brzdy, poloos, pruženie, tlmenie, pneumatika).
Keď by som si mal vyberať, tak z bežných značiek diskov býva obvykle Ronal vyrobený z najtvrdšej hliníkovej zliatiny, dosť vydrží, ale zase keď sa deformuje, hrozí pri rovnaní že praskne.
No a čo sa týka veľkosti, keď zoberiem z hocijakého auta 18-20“ disky a roztočím ich na vyvažovačke, tak možno 30% z nich budú zaručene aspoň trocha krivé, samozrejme majiteľ o tom nemá ani tušenie.
Je to konečne logické, moderné (také čo sa všetkým páčia) disky sú obvykle dosť „vzdušné“, to znamená že ráfik nemá po celom obvode dostatočnú oporu od radialnych lúčov, takže sa ľahšie deformuje pri náraze kolesa do výtlku na ceste, nieto ešte pri náraze do obrubníka.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

upratovac. pamätám 285/30 r21
upratovac
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.05.2018 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa upratovac »

carcomplex napísal:Mal som Type-R FN2 a ja by som uz namiesto seriovych 225/40 R18 obul na 225/45 R17, hlavne lahsie disky s mensim ET a lepive gumy.
v technicaku su len 16, 18 a 19. zvlastne ze nedali 17ky ale predpokladam ze by to muselo ist cez nejaky schvalovaci proces
osobne si myslim ze na Type R vyssie gumy moc nepomozu.. na nizkoprofilovych sice citis kazdy kamienok ale ked sa nad tym zamyslim tak mi hlavne vadi ked nabehnem na vacsie hrboly alebo nerovnosti a prave vtedy ma vyhrka jak keby som ani nemal tlmice, mozno by bolo lepsie investovat prave do toho i ked blbe je pri nich clovek kupuje zajaca vo vreci
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných