Honda Civic - relé klimatizácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Honda Civic - relé klimatizácie

Príspevok od používateľa megosvk »

Honda Civic 8G
103kW
2.2 CTDi
r.v. 2007

Ahojte, podľa určitých fór a googlu som zistil, že pravdepodobne mi odišlo relé na spínanie klimatizácie. Prejavuje sa to tak, že zapnem klímu a idem mi z nej teplý vzduch, teda nič nechladí. Otáčky nepodskočia, proste sa nič nedeje.
To relé je vraj náchylné na vlhkosť a viacerým ľuďom sa stalo, že sa im po zime klíma buď nedala zapnúť, alebo nedala vypnúť (podľa toho v akom stave to relé odišlo).
Všetko to teda ukazuje na to relé a teraz nastáva otázka - kde také niečo kúpim? Na fórach odporúčali kúpiť relé pre mitsubishi a vraj aj v original honda servise v súčasnosti dávajú mitsubishi relé, lebo to ich originálne je blbé.

Dve otázky:
1. Relé nejde vytiahnuť von, je tam buď moc silno vtlačené, alebo je nejako naskrutkované. Mám na to použiť kombinačky? Nemám sa ničoho báť?
2. Kde kúpim náhradné relé? V autodieloch to zrejme bežne nebudú mať... či?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Lepšie a jednoduchšie je zhánať nové relé a meniť ho a poškodiť pritom možno aj päticu kde je zasunuté ,lebo musí byť úžasný problém zistiť že či je ozaj zlé alebo nie. Ak nejde vytiahnuť tak by som sa do toho s tvojimi znalosťami vôbec nehrnul. To nieje žiarovky v lustri že prehodím zlú za dobrú a svietime. Kľudne môže byť že sú spečené kontakty v pätici kde je zasunuté a budeš to siliť kombinačkami a vyšklbneš to a je problém ,Sa pýtaš či je prišrobované ??? Veď to musí byť vidieť ak na neho pozeráš....čo ja viem relátka sa v autách nešroubujú do pätice zvyknú tam držať samosato svornosťou kontaktov v pätici. Je to relé dakde pri motore v nejakej poistkovej skrinke?
Báť sa nemusíš maximálne dačo prdne a niečo nepôjde ako má.Nejde o život je tam len +- 12-14V to Ťa nezabije neboj sa . Ja sa zvyčajne bojím ak robím dačo o čom nemáš ani šajnu...
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Áno, rele sa nachádza v poistkovej skrini v motorovom priestore. Podľa mňa ho tam len tak našupy zasunuli, šrubovať sa asi nebude, lebo má zarážku.
http://postimg.org/image/b25ps76bv/ - obrázok

Myslím, že keby som ho vymenil, tak by to mohlo ísť. Na 8g.hondaclub som našiel, ževraj slabo odoláva vlhkosti a po zime sa môže zopsuť. To je presne aj môj prípad.

PS: Rukou vybrať nejde ani to druhé relé, možno by som ho mohol skúsiť jemne podpáčiť šrubovakom?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skus opatrno....Skorej by som skúsil blicky, kombinačky budú mať v takom otvorenom uhle asi moc došikma čeluste a bude to mať tendenciu sa vyšmykovať.
Vygooglil som ho terazky to relé (omron g8hl-h71) má 4 silné plieškové kontakty také jak bežný autokonektor-faston.Takže ak je tam nejak nafest narazené alebo zaoixidované tak to môže byť že silno drží...A jak pozerám tvoj obrázok , tak pod neho sa asi nedostaneš šroubovákom takže len tak po bokoch postupne ...skúsil by som na krajných rohoch tam je ten plast pevnejší...Držím palce. A inak vypadá to že spínacie kontakty sú tie čo sú medené kolmo na dlhšiu stranu toho jeden v strede a jeden na kraji relé.A tie mosadzné na kraji kolmo na kratšiu stranu sú cievka. Takže ak zapneš klímu na tých by si mal namerať spínacie ovládacie napätie. A tie medené spínacie ak prepojíš mala by klíma zopnúť .
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

Návod

Príspevok od používateľa marianauris »

sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

to si skor over ci mas v systeme plyn, rele v takomto veku nezvyknu odist
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ved si opis cislo co je na reletku, hod to do guugelu a kup z nejakej normalnej stranky s autodielmy...
alebo chod do nejakeho servisu nech ti ho objednaju na dalsi mozno este v ten den si pren prides vykesujes a hotovo... im je jedno ci ti ho i namontuju alebo nie, to uz je natebe... :))
warwick
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 19.04.2007 20:39
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa warwick »

toto rele ma Honda Omnia na Tomasikovej v BA vzdy na sklade, za posledne dva roky som ho kupoval pre svojich zakaznikov asi 10x, a to sa klimam venujeme skutocne okrajovo.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Od BA som momentálne 400 km (som KE). Chcel by som sa spýtať, koľko stojí? V servise mi núkali original OMRON za 35€, vraj original honĎacke. Nesom blbec, aby som po každej zime kupoval rele za 35€... bol som asi v 10 autodieloch v Poprade, nikde nemajú... A nikde nevedia zohnať, alebo vedia zohnať o mesiac (tak, že objednajú z E-bayu a prirátajú si 15€ k pôvodnej cene).

Neexistuje k tomu nejaký ekvivalent, bežnejšie dostupný?
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

Si si mal kupit skodovicu, ked si zgrlavy dat 35 euro a nie hondu kristusak.. Myslim ze ta suma ta raz rocne nezrujnuje.. Tak co tu vcul riesime? :41c2:
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Včul riešime ekvivalent k OMRONU, ktorý má predpoklad, že by mohol vydržať tatranskú zimu.
Ono to nie je o tom, či mám, ale nemám peniaze. Je to o tom, že nie som hlupák, aby som vyhadzoval peniaze za niečo, ak existuje iná cesta. Uvediem príklad.

Chceš si kúpiť žuvačky. Máš na výber buď Orbitky za 40 centov, alebo Airwaysky za 10€. Bol by si megakretén, keby si si kúpil Airwaysky, bezohľadu na to, či si chudobný jak feťák Dušan, alebo bohatý jak Rotšild ( či jak mu meno )
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

Tak ja si kupujem vzdy tie co mi chutia a cenu sa zvacsa dozviem az na pokladni :40bd: mne ide o kvalitu.. Radsej dam 10 euro za kvalitu jak 1 euro za cinu..
Ale to je jedno, ked si sa pytal v servise a ziadnu nahradu ti neponukli, tak asi ziadna nahrada nieje.. Neviem ako tvoj servis ale v mojom, mi vzdy daju na vyber z xy znaciek a cien ak su k dispozicii a vzdy im bolo sumafuk ci som si dal lacnejsiu nahradu alebo original.. Neviem preco si myslis ze by ta v kazdom sercise chceli okradnut.. :) menej paranoje a viac spontannosti.. lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných