Honda Civic - ide na 3 valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

expletive
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.04.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Honda Civic - ide na 3 valce

Príspevok od používateľa expletive »

Dobrý den, jedna sa hondu civic rv 97
motor je , blok d14z2 a hlava d16z6 ECU P28,Svieti kontrolka motoru, chybu vyblikat nemôžem, bohužial servisný konektor neni tam kde by mal byt nikde ho nemôžem nájst.


Snáď sú to všetke základne info k tomuto problému, ide oto že po osadení motoru malo auto zvuk ako keby šlo tak na tri alebo dva valce,volnobežne otačky lietali v rozmezi 800-1300, neuveritelne velka spotreba cca 17 litrov na 100km, nešlo vytočit nad 4000rpm a pri tých 4000rpm začalo strielat do vyfuku aj šlahat plamene. jazdil som natom asi 1,5 hodiny a potom zaparkoval a snažil sa problém riešit a teraz už nechce ani štartovat.
Vymene viečko a palec rozdelovača, kable hadžu iskru, konektory vstrekov premerane, elektrika do nich ide, tak isto aj do konektoru mapsenzoru aj do iacv ventilu. skušal som či niesu zlé sviečky ked som ich vytiahol boli cele od čierneho riedkeho sajrajtu, tak som ju napojil na kabel, a ani neiskrila len dymila,takže zajtra skusim nove sviečky, ale myslím že to môj problem chodu na 3 valce asi nevyrieši, len to štartovanie, má niekto nejake napady ? Ešte som zabudol, ked otvorim víčko kam sa dolieva olej citit odtial benzin ako keby som čuchal k nádržy.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Len 1,5 hodiny si sa vozil, tam bude hlavna chyba, ked ide na 2 valce, treba aspon 3 hodky pojazdit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite ide každá iskra tam kam má ísť ? Ale nápad jazdiť v tom stave je úplne neštastný,ak sa potvrdí že dva valce nemali iskru tak si tomu motoru pokojne zlomil krk.
expletive
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.04.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa expletive »

Ano ide kazda tam kam ma, a prave preto som natom potom ani nejazdil. Ale ked tu niekto zase piše že to asi bola chyba tak teraz neviem čo robit :D
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no 1,5 hodiny je velmi vela, to si nemal robit. Myslim, ze ta nove sviecky nevytrhnu. Tu treba vsetko pozriet a zmerat - rozvody, tlaky paliva, tlaky valcov, pozriet event.do valcov. Vobec by som sa podla popisu necudoval,keby to bolo treba cele rozhodit nanovo,ani keby bolo treba novy motor.....
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ja mam napad.
zaves sem fotku seba a tvojej hondy, ked sa to jedneho dna ocitne na bazosi aby si inym nestracal cas.
expletive
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.04.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa expletive »

Bude sa to musiet pozriet kompletne cele .. nove sviecky pomohli ohladne startu .. boli tam uplne ine ako tam mali byt..


Sbf- vidis ze bi som ju tu predaval ? Sudim teba podla seba vsak.. tak ti gratulujem ze ty by si predal rozjebane auto ;) a svoju fotku sem môžeš dat ty nech viem aký mamlas si tu honí svoje ego ;)
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

a na honda klube si sa nepytal ? ved tam kopu ludi robilo taketo prerabky , isto ty budu vediet viac poradit kde nastala chyba :41c2: ( nechcel som sa nikoho dotknut )
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných