Honda Civic 6g - piskanie na volnobehu , nejde klima

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majkojordan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.07.2016 11:04
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 6g - piskanie na volnobehu , nejde klima

Príspevok od používateľa majkojordan »

Ahojte,
moja honda civic 6g hatch zacala piskat na volnobehu, nie velmi silno, ale je to pocut. Ide to z tej casti kde je drazkovy remen. Takisto mi prestala chladit klima. A este som si vsimol, ze po nastartovani motora ked auto chvilu stalo sa mi zdvihnu otacky niekedy aj na 2000 a postupne klesaju. Predpokladam ze pricina problemov bude spolocna, kedze som ich spozoroval v priblizne rovnakom case (klimu trochu neskor). Stretol sa s niecim takym niekto? Mohol by to sposobovat prave drazkovy remen?
Naposledy upravil/-a majkojordan v 23.07.2016 22:27, upravené celkom 1 krát.
mcbill
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mcbill »

Odišla Ti voľnobežná elektromagnetická spojka kompresora klimatizácie. Najlepšie vymeniť celý kompresor z búračky.
Málokto sa venuje repasu kompresorov a samotná spojka je dosť drahá a musí byť presne na Tvoj kompresor, mohli používať viac typov.
majkojordan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.07.2016 11:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majkojordan »

Hmm, to nie je dobra sprava :D Piska to vsak aj pri vypnutej klime, moze to byt aj tak?
A este mam otazku, na aute by som potreboval este par km prejst zajtra, je to v pohode, ci sa moze nieco stat?
hereticc
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hereticc »

Moze ti predrat kl.remen
mcbill
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mcbill »

Píska to aj pri vypnutej klíme,lebo je to voľnobežka, čiže sa točí nonstop a je poháňaná remeňom ktrorý točí aj alternátor. Zopne sa tou elektromagnetickou spojkou a vtedy zapne kompresor.Pískajú ložiská v puzdre voľnobežky...vydržia pár 100km ale aj 1000km ,záruku Ti nedá nik..Nájdi lóve a porieš to... ak utrhne remeň len prestane dobíjať klímu+nejaká mechanická škoda pod kapotou od remeňa. :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných