Honda Civic 6g d14a2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janko10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.09.2021 19:37
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 6g d14a2

Príspevok od používateľa Janko10 »

Zdravim chcem sa spýtať mám Hondu Civic 6g 1.4 66kw teraz som ju kúpil a keď som sa šiel voziť ta som skúšal z 0-100 a trvalo to 25s tak som si kúpil sadu na meranie kompresie a zistil som že každý valec má 7 barov je možné že by mal každý valec takú malú kompresiu ??
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Popis, ako si meral kompresiu.

Skontroluj po jazde, cie nie je niektore koleso horuce.
Janko10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.09.2021 19:37
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 6g d14a2

Príspevok od používateľa Janko10 »

Naštartoval som auto dokým sa nezohrialo na 90stupnou cca, odkrútil som vstrekovace a odpojil som rozdeľovač potom som odkrútil sviečky a nakrútil som merak kompresie dosť mi to trvalo takže motor mohol stihnúť ochladnúť . Baterku som deň predtým nabil .
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

juj nič v zlom ale celé zle... radšej to odnes niekomu serioznemu do servisu, oni ti to skuknu... lebo už len ten opis merania kompresie si ukončil vo fáze keď si ešte nič nemeral....
Iank počítam že to bude vydojený vrak na ktorom sa už kde aká nevybláznená duša vybúrila a ty si možno 5. vlastník v poradí.... sorry ak som sa ťa dotkol...
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ked si to kupoval, vtedy to netrvalo 25s na 100? Alebo si to kupoval na dobierku?
Trochu viac informacii by to chcelo, ako sa to spravalo pri kupe, ci sa to slabe zrychlenie objavilo teraz tebe atd…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby len 5 majitel, obavám sa že daleko viac.
Nehovorím že tomu mal pri kúpe nakladať plný kotol, ale to snad človek cíti že to vôbec nejde už po rozbehu, lebo 25s je iný extrém...
Papierový údaj zrýchlenia je 10,8s

Motor asi v TOP kondícii nebude, nie sú tam nejaké "tuningové" zásahy?
Kludne môže byť zle nasadený rozvodový remen, zodratá vačka

Takú Hondu som chvílu jazdil a ono to je na 1.4i celkom živé (hmotnosť 940kg)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

To nebude kompresiou a je tiež divné, že všetky valce sú "rovnako zlé". Servisy existujú práve pre takéto prípady, treba to dať tam.
Mne sa aj ťažko predstavuje auto, ktoré má "zrýchlenie" za 25 sekúnd... Tam treba skontrolovať úplne všetko. Môže ti to napríklad ťahať falošný vzduch a výkon ide dole.
Janko10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.09.2021 19:37
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 6g d14a2

Príspevok od používateľa Janko10 »

Nie ja som to kúpil po druhom majiteľovi cca som s ním jazdil rok ale teraz dlho stalo a šiel som ho vyskúšať .... Kúpil som ho keď mal najazdených 317xxx pri 270xxx v roku 2011 bol menený motor aj rozvody ale majiteľ dôchodca nemenil nič ( olejový filter....) A olej len dolieval a stav auta na ročník 1977 nieje hrdzavé
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ak dlho stalo ale predtým si mal v nádrží E10 tak je to jasné ,máš zasvinene vstreky prípadne čerpadlo ,mal som taký problém a keď som prejazdil 2nadrze na 100vku plus čistiace aditivum tak výkon sa vrátil
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kompresia sa dá zistiť neinvazívne (bez rozoberania) v priebehu pár minút cez test poklesu prúdu pri štarte z odpojenými vstekovačmi.Pokles pri prvom zábere štartéra ukáže kondíciu batérie,ďalšie vrcholky prúdových odberov musia byť v jednej rovine čo znamená.Ak je niektorý valec slabý kompresne tak prudko sa zníži odber.Test je dlhý 10-15 sec a nepripadá do úvahy nevidieť čo aj iba malý rozdiel.Samotná autoelektrická sieť začne mať problémy ak záznam dosiahne kraj pola.Zistenie kompresie je tak trocha vedľajší produkt merania,ale z velkou presnostou ukáže chybu aj kompresie.Hlavne to trvá chviličku a je vymalované.
[img]https://i.postimg.cc/pmQF3YdV/Test-aku-Audi-A4-BPW.jpg[/img]
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ako laikovi mu to môže byť jedno ako sa to pomeria, pre neho je to tak prínosná informácia ako návod na laparoskopickú operáciu žlčníka.
Proste je to laik nech to zavezie k mechanikovi.
A ten či využije priame meranie alebo toto nepriame je jeho vec.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vas je tu laikov viac ako treba a o vsetko obtierate usta, pi.ujete na servisy ake su a ako robia a zrazu je jedno ako to bude robit len nech to tam odnesie a mozno tieto informacie su dolezite aj pre servisy co doteraz ledva vedia pouzit multimeter.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Xentry ty si to krasne vystihol v jednej vete
o vsetko obtierate usta, pi.ujete na servisy ake su
A prečo plujeme ?
pre servisy co doteraz ledva vedia pouzit multimeter.
Ja to ale nevidím ako chybu servisov, ale ako chybu výrobcov, ktorí pre hlúposť politikov prestali vyrábať autá opravitelné multimetrom. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...ja len k tomu rocniku,asi to nebude 1977 ale skor 1997
Janko10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.09.2021 19:37
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 6g d14a2

Príspevok od používateľa Janko10 »

Áno 1997 a ak chcete pošlem aj video ako zrýchľuje .(pre srandu )

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný