Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa seven549 »

srtdemon napísal: 10.08.2022 06:37 Ja sa pohybujem vo vela fabrikach, kde vyrabaju suciastky na auta. A predstav si. Maju jednu linku na jeden produkt a pouzivaju rovnaky material pre prvovyobu a aj pre druhovyrobu.
kazda automobilka po skonceni vyroby nejakeho modelu este 10 rokov vyraba original diely.to je original diel.ten co ide do montaze a na skaldy.to je to o com pises.

cize,asi sa nepohybujes po fabrikach ktore vyrabaju diely na auta ine ako original a auta ktore su uz 10 rokov po skonceni vyroby.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa seven549 »

das napísal: 10.08.2022 07:17 Seven459 ked najblizsie kupim original kotuce a dosky priamo v autorizaku a bude na nich napisane Textar, Ate, jurid, pagid a podobne znacky, ktore si viem bezne kupit das krk nato, ze mi preplatis fakturu?
beriem to kup mi na forda.treba mi menit brzdy na starej vykopavke mk3 mondeo liftback 2.2 tdci 2006 rok.zadne kotuce aj dosky.original diel nesie nazov motorcraft ford.az tam uvidim nieco naviac napisane ako ten nazov cize bude tam napr ate trw a pod preplatim okamzite.staci poslat fotku dosiek a kotucov co je na nich vyrazene.inac kotuce originaly su vacsinou balene u originalu osobitne kazdy ma svoju krabicu.no u zadnych ci tlmice alebo kotuce je mozne ze budu balene naraz.

cena za kotuce 2ks je 82 euro.zadne dosky 4ks 42.50 euro.je to ako zadara za original.kludne tu cenu zaplatim aj tebe.nepomylit rok vyroby 09/2004 tam bola zmena.auto je rok 09/2006.vinko netreba vsetke rocniky a motorizacie mali len jednu velkost kotucov.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa srtdemon »

seven549 napísal: 11.08.2022 01:42
srtdemon napísal: 10.08.2022 06:37 Ja sa pohybujem vo vela fabrikach, kde vyrabaju suciastky na auta. A predstav si. Maju jednu linku na jeden produkt a pouzivaju rovnaky material pre prvovyobu a aj pre druhovyrobu.
kazda automobilka po skonceni vyroby nejakeho modelu este 10 rokov vyraba original diely.to je original diel.ten co ide do montaze a na skaldy.to je to o com pises.

cize,asi sa nepohybujes po fabrikach ktore vyrabaju diely na auta ine ako original a auta ktore su uz 10 rokov po skonceni vyroby.
Seven automobilka ziadne diely nevyraba. Vies ty vobec, ze orginal diel pocas tych 10 rokov moze vyrabat kazde dva roky iny vyrobca? Dokonca pocas vyroby modelu zmena dodavatela nie je neobvykla?
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa das »

Napr. tieto motorcraft

Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven automobilka ziadne diely nevyraba. Vies ty vobec, ze orginal diel pocas tych 10 rokov moze vyrabat kazde dva roky iny vyrobca? Dokonca pocas vyroby modelu zmena dodavatela nie je neobvykla?
Môže to platiť o kotúčoch alebo doštičkách - karosárske diely, ako sú štvrťky, panely, podblatníky , bezpečnostné výstuhy atď sa robia na lisoch, ktoré nemá zase len tak každá fabrika. Následne sa zvárajú, nitujú, a skrutkujú na linkách, kde každá obsahuje 5 - 20 robotov a cca 10 periferií. Takú linku postaviť a namontovať trvá aj pár rokov, takže zmena dodávatela určite nehrozí.
Neexistuje prvovýroba a druhovýroba, ale prvovýroba sa triedi a ide priamo pre VW a nepriamo zase pre VW ale pod logom nejakej priekupnickej firmy.
Nikdy som to nijako neriešil, lebo sa to týka aut o ktorých sa mne ani nesníva.
Aj sedačky do Audi R8 sa sortírovali a išli s označním a až e. Ktovie prečo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ze je na niecom logo automobilky neznamena ze je to lepsie, v tomto sa mi pacia francuzi ze na novom aute v salone pozeram cez elektrony na brzdy a vidim na brzdici vyrazene TRV a kus rovnakeho napisu je vidiet aj platnicke, VW je v tomto pravy opak, nemeckou preciznostou to dohnali k sialenej dokonalosti - diel evidentne z rovnakej formy ako original, v mieste kde na originali je logo vw, audi, skoda, seat je na druhovyrobe uhladna stopa po frezke.......o com to asi svedci...diel s logom do jednej krabice za velke peniaze, diel bez loga do druhej za mensie peniaze, paradox je ze vyroba toho co predavaju lacnejsie stoji viac, lebo treba odfrezovat to logo. Ze to ide z linky na original diely do prvovyroby je jasne - inak by nefrezovali vyrobene kusy ale rovno upravili formu a padali by im kusy bez loga...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tiež by som sa rád pozrel na subdodávatela, ktorý vyrába ložiská len pre Kiu Sportage že....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

v mieste kde na originali je logo vw, audi, skoda, seat je na druhovyrobe uhladna stopa po frezke.......o com to asi svedci..
Robí to asi 5 ludí z 50tich na smene a volá sa to rework. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa srtdemon »

Netrep. Rework je nieco ine.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa srtdemon »

Moonshine napísal: 11.08.2022 15:01 Tiež by som sa rád pozrel na subdodávatela, ktorý vyrába ložiská len pre Kiu Sportage že....
Napr ZVL.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

srtdemon napísal: 11.08.2022 16:23 Netrep. Rework je nieco ine.
No čo moj zlatý povedz mi čo je "rework" po slovensky oprava alebo prepracovanie dielu. Mali sme dokonca školenie aby sme operáciu nenazývali pred auditormi opravou ale reworkom. Pretože slovíčko oprava evokuje chybný výrobok. A ano on je chybný, má navyše vygravírované audi alebo lamborginy a to sa zbrusuje dolu. :4012:
Tak prosím ťa vysvetli tupcovi čože je to rework. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa srtdemon »

Rework je oprava. Nie uprava. Ved ty poznas vsetko, len pises ootin.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa milkoTT »

oco13 napísal: 11.08.2022 17:06
srtdemon napísal: 11.08.2022 16:23 Netrep. Rework je nieco ine.
No čo moj zlatý povedz mi čo je "rework" po slovensky oprava alebo prepracovanie dielu. Mali sme dokonca školenie aby sme operáciu nenazývali pred auditormi opravou ale reworkom. Pretože slovíčko oprava evokuje chybný výrobok. A ano on je chybný, má navyše vygravírované audi alebo lamborginy a to sa zbrusuje dolu. :4012:
Tak prosím ťa vysvetli tupcovi čože je to rework. :40bd:
oco myslis , že po tomto to už pochopia tí čo tu tárajú o dieloch originalnych a do druhovýroby???
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa srtdemon »

Urcite nie, lebo oco pise somariny. Rework je OPRAVA chybneho dielu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie , slovíčko oprava je nežiadúce, je prípustný pojem úprava, ale je potrebné používať štandartné názvy operácií. Odstránenie loga automobilky sa robí na operácii rework.
Výrobok je považovaný za NOK napríklad aj keď toto označenie chýba priamo z linky. Výrobok klasifikovaný ako NOK nesmie byť zaradený do dodávky prioritnému odberatelovi. Po operácii rework je označený iným koncovým číslom a odoslaný na rovnakú adresu, ale pre inú firmu.
Takže druhovýroba neexistuje ale prvovýroba je rozčlenená na niekolko skupín. Jednaá sa pritom hlavne o bezpečnostné diely ktoré sú v deformačných zonach karoserie a priamo vplývajú na život posádky pri prípadnej nehode.
To sú volne intrpretované výňatky z niektorých našich preškolení.
V inej firme nábeh a ukončenie výroby, teda prvých a posledných 100ks z 500ks serie nešlo odberatelovi (Recaro) ale na rovnakú adresu bez označenia odberatela. Slovenská Kia nebola natolko prísna ako náhradný diel išlo len prvých 50ks.
Urcite nie, lebo oco pise somariny. Rework je OPRAVA chybneho dielu.
Demon - diel označený linkou ako chybný sa šrotuje. Ak dostane linka počas výroby dielu signál že diel je NOK tak ho ani neukončuje a operátor ho odoberá z linky na zvlášť vyčlenenom mieste.
Pozývam ťa na prechádzku našou firmou - spadá pod skupinu SODECIA a pobočky sú po celej europe.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní