Honda Civic 1,8 vtec , 2016 - podvozok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stig
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.01.2015 16:51
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 1,8 vtec , 2016 - podvozok

Príspevok od používateľa stig »

Zdravím autičkári. Chcem sa spýtať nakoľko niesom až taký zbehlý v autách, kúpil som si Hondu civic 1,8 Vtec 2016 ktorá má športové pružiny a tým pádom je znížená cca o 30 mm. Môžu tieto pružiny spôsobovať nejaké problémy v spojitosti s podvozkom poprípade s niečim iným pri dlhodobej prevádzke auta ? Nieje lepšie ich vymeniť spať za sériové? + na aute sú nádherné R18 kolesá ktoré sú tiež vačšie ako bolli sériové.

Ďakujem pekne za odpoveď :3035:
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď chceš mať vybite silentbloky motora, na kasni o niečo skôr, tak si ich nechaj.
Detto spodné guľové čapy, tlmiče, tyčky stabilizátorov..
A aj chrbát sa Ti poďakuje, keď budeš mať športový podvozok.


Ked dáš naspäť, plus nejaké 16 pneumatiky, aj komfort budeš mat, aj spotrebu o liter nižsiu...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak sú k tomu aj športové tlmiče, je to v poriadku. Problém môže nastať, ak sa dajú kratšie pružiny a nechajú sa pôvodné tlmiče - vtedy môžu tlmiče rýchlo odísť, lebo pracujú v inom rozsahu, než na aký boli vyrobené. Nemusia, ale môžu.
Čo sa komfortu a životnosti iných dielov týka, je otázka, či máš športový podvozok (alebo pružiny), s ktorým sa dá normálne jazdiť, alebo či máš nepoužiteľnú somarinu tvrdú ako rebriňák. Ak je to prvá možnosť, nechaj to tak, ak druhá, vymeň to.

Na športových podvozkoch (väčšinou ale boli od výroby) jazdím 20 rokov a zatiaľ ma to nevytriaslo ani mi to nič nezničilo. Viem to, lebo všetky autá mám dlho. S Lubošom sa už tradične málokedy zhodneme, ale podľa mňa má auto prinášať aj nejaké emócie a radosť z toho že ho máš a radosť aj z jazdy samotnej. Keby som sa mal voziť na nejakej bezpohlavnej bobuľoidnej somarine 1,4i (napr.) so 16" kolami, aby som mal "komfort a spotrebu", tak to už fakt môžem rovno jazdiť MHD.

Ale to je len môj súkromný názor. Podľa mňa má auto za tie strašné prachy čo stojí, prinášať do nášho života aj niečo viac, než len prepravu z miesta A do miesta B. Pre mňa osobne je predstava jazdenia na nejakom Forde C-Max, Priuse, Honde City, Tesle, alebo podobnej amorfnej kravine nočnou morou a nechcel by som to ani zadarmo (a to píšem celkom vážne). Nie, nechcem sa tým dotknúť majiteľov týchto áut, bol to príklad.

Minulý rok som kúpil auto, na ktorého kúpu vlastne ani niet rozumného dôvodu. Nebudem písať značku, lebo jednak tu nejdem machrovať a jednak by tu tomu aj tak nikto neuveril, ale bol to celoživotný sen. Stálo to ako mongolský štátny rozpočet, v motore je 11 litrov oleja a mení sa každý rok, kufor minimálny, vzadu sa skoro nedá sedieť, široké gumy 20" stoja majland, žerie to aj malé deti pri ceste a keby mi niekto lopol firemné logo z kapoty, nové stojí 250 eur. Prečo som to teda kúpil? Lebo sa z toho každý deň vytešujem ako malý Jarda a som už dosť starý bulo, aby som myslel aj na užívanie si. Niekedy sa pristihnem, že hľadám dôvod ísť niečo vybaviť, len aby som sa previezol. To by sa mi pri Superbe tdi, Renaulte Zoe ani Toyote Avensis určite nestalo... A ja sa chcem z auta vytešovať. Okrem iného jeho využitia...
Prečo to píšem? Chcel som tým len povedať, že ak sa ti auto páči také aké je a nie je to vyslovene tvrdé ako štolverk, nechaj to tak a hotovo. Auto sa má páčiť tebe a nie nám z nejakého fóra :3035:
Naposledy upravil/-a jergusko v 20.08.2021 18:10, upravené celkom 1 krát.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tak tak vrátiť sériové aj kolesá a podvozok Ti bude ďakovať plus samozrejme lepší komfort a spotreba...R18 to je tak pre auto s výkonom nad 200kw lol
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím si že tak ako to napísal jergusko, sa to už lepšie napísať nedalo.
No tak bude častejšie meniť čapy a silentbloky.
Samozrejme za predpokladu, že také auto chcel kúpiť a nekúpil ho nejakým nedopatrením.
Inak pre jerguska, ja sám som nadšený užívateľ takých áut ako c-max a avensis, ale aj tak by ma naozaj zaujímalo že čo za fáro to kúpil ? Hoci aj do ss
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jergusko, si šťastný človek, keď Ti stačí tak málo ku šťastiu :40bd: :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

wilz napísal:Myslím si že tak ako to napísal jergusko, sa to už lepšie napísať nedalo.
No tak bude častejšie meniť čapy a silentbloky.
Samozrejme za predpokladu, že také auto chcel kúpiť a nekúpil ho nejakým nedopatrením.
Inak pre jerguska, ja sám som nadšený užívateľ takých áut ako c-max a avensis, ale aj tak by ma naozaj zaujímalo že čo za fáro to kúpil ? Hoci aj do ss
Pokiaľ nevieš dostať litre adrenalínu hoci aj z malého, relatívne ľudového auta, samozrejme, trošku výkonnejšieho, škoda míňať peniaze na niečo extrémneho. :4012:
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

wilz napísal: Inak pre jerguska, ja sám som nadšený užívateľ takých áut ako c-max a avensis, ale aj tak by ma naozaj zaujímalo že čo za fáro si to kúpil ?
Jergus si kupil nové BMW 330i tuším
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ale podľa mňa má auto prinášať aj nejaké emócie a radosť z toho že ho máš
Mne na ceste ostatní šoféri a tiežšoféri vyvolávajú tolko emocií, že auto už nemusí. :40bd:
A radosť mám z pickupa , lebo do neho napracem IBCčko aj s paletou, čo sa mi do kombika nepodarilo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kupit si tuzingovanu Hondu a potom riesit, co s tym?
Tomu mame rozumiet, ze pri kupe si o tom nevedel?
Asi vsetci, co si znizovali auta tuzingom mali, maju problemy s geometriou.
A naj je mat na tom tie najsamnajvatsie kolesa s pneu co vazia 50 kilo, na nich sa to prejavi najrychlejsie.
Normalny clovek sa tuzingu vyhyba, lebo z toho vzdy pramenia problemy rozneho charakteru, elektricke, mechanicke, zivotnost dielov, proste, iba problemy…
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

U nás behal jeden čas Golf, s vypučenymi kolesami, tak to vyzeralo :40bd:.
A cez mostnu dilatacnu špáru chytal spodok, musel ísť šikmo, úplne bežne sa mu iskrilo z podvozku pri jazde po ceste.

No a čo bolo najlepšie, musel vtedy chodit rýchlosťou traktora...

Veru, niet nad dobrý tuning
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Pokiaľ tam máš kvalitný podvozok tak ti to nič nerozmlati ,nič sa neboj .raduj sa z auta a kľudne jazdí ďalej .aj tie 18 tky tam kľudne nehaj .však na rôznych vozoch ktoré opustia pás máš rôzne druhy veľkosti kolies od malých po veľké .je to o image čo platí aj u výrobcu .hlavne nech ti to nepláva .čapy budeš meniť častejšie ale stým to chodí .
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tu krásne vidieť neznalosť, čo robí neodpruzena hmotnost, aký vplyv má na ovládanie auta.
S dobrými 15 - 16 palcovými pneumatikami budeš ZARUČENE lepšie ovládať auto v technickych pasážach, o vode ani nehovorím..

Spotreba dole minimálne o liter.
Ale uznávam, robiť tuning podvozku, jednoduchom ako Škoda Fabia je určite nutnosť :40bd:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

mastik29 napísal:Kupit si tuzingovanu Hondu a potom riesit, co s tym?
Tomu mame rozumiet, ze pri kupe si o tom nevedel?
tiez mi to gebula nebere.. :40bd:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

možno vedel ale možno ten zvyšok auta bol natoľko zaujímavý že to auto kúpil a teraz rieši či ten podvozok dať do pôvodného stavu... hneď alebo stačí neskôr...

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní