Honda Civic 1.4 vtec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

karool, myslíš to dobre, len pre poriadok veci, dostatočný prebytok výkonu motora je príspevok k tzv. aktívnej bezpečnosti, určite to nemá nič s tzv. pasívnou bezpečnosťou, ak teda vieš čo to znamená
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

silnejsie auto v zmysle vacsich vystuh by mohlo byt pasivne bezpecnejsie, alebo velky motor pouzit jak naraznik, wilz samozrejme ma pravdu :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pozri sa , chod take auto vyskušať , a uvidiš ...

Sme sa kedysi viezli 4 osoby na 1.4 hladky benzin na Octavii , a bol som prekvapený ako dobre bola ta Octavia SPREVODOVANÁ ... :)

ale len po III. stupeň .... :-\

IV. a V. stupeň už absolutne mrtve to bolo... :42f8: :48: :203:
Takže za mňa taký nazor , že len 1.6 a VYŠŠIE a olovené topánky a štuple do uší , proti hluku...
:40bd: :40bd: :40bd:

Ešte prezradím testovaciu trať ,pre hociktorú kubaturu a hociktorý voz :

USEK D-1 Ivachnová- OMV Hybe , tam možno otestovať VYKON aj PODVOZOK :4090:

benzinové auta na IV. stupni, dieslove na V. stupni , hore pri benzinke musi byt vysledna rýchlosť min. 160 , je tam obmedzenie na 80 ...ked je menšia kubatura tak okolo 130 trvale to musí fičať celý kopec
:42f7: :rouler: :p
Naposledy upravil/-a laco1871 v 05.03.2019 23:36, upravené celkom 3 krát.
Cryohazard
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.09.2010 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cryohazard »

Chlapci. Úplne ste ma odrovnali. Už som aj chlapovi volal, že beriem a teraz sa budem cítiť ako puk zase to rušiť :) Tak zase je pravda, že nechcem ísť ako dedko do kostola. A niekedy, keď človek ide sám, tak trošku pridá...
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

wilz napísal:karool, myslíš to dobre, len pre poriadok veci, dostatočný prebytok výkonu motora je príspevok k tzv. aktívnej bezpečnosti, určite to nemá nič s tzv. pasívnou bezpečnosťou, ak teda vieš čo to znamená
ok jasne znylil som sa.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

laco1871 napísal:Pozri sa , chod take auto vyskušať , a uvidiš ...

Sme sa kedysi viezli 4 osoby na 1.4 hladky benzin na Octavii , a bol som prekvapený ako dobre bola ta Octavia SPREVODOVANÁ ... :)

ale len po III. stupeň .... :-\

IV. a V. stupeň už absolutne mrtve to bolo... :42f8: :48: :203:
Takže za mňa taký nazor , že len 1.6 a VYŠŠIE a olovené topánky a štuple do uší , proti hluku...
:40bd: :40bd: :40bd:

Ešte prezradím testovaciu trať ,pre hociktorú kubaturu a hociktorý voz :

USEK D-1 Ivachnová- OMV Hybe , tam možno otestovať VYKON aj PODVOZOK :4090:

benzinové auta na IV. stupni, dieslove na V. stupni , hore pri benzinke musi byt vysledna rýchlosť min. 160 , je tam obmedzenie na 80 ...ked je menšia kubatura tak okolo 130 trvale to musí fičať celý kopec
:42f7: :rouler: :p
cudna skuska.......
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Cryohazard

Chlapci. Úplne ste ma odrovnali. Už som aj chlapovi volal, že beriem a teraz sa budem cítiť ako puk zase to rušiť :) Tak zase je pravda, že nechcem ísť ako dedko do kostola. A niekedy, keď človek ide sám, tak trošku pridá...

Nerobte paniku, v dnešnej preplnenej dobe aj tak neni kde lietať, auto bude úplne v pohode, samozrejme žiadna raketa, ale to od nej nikto nečaká. Povoziť sa dá na kadečom, ja sa z chuti viem povoziť aj na 1.3 felicii, auto nie je len o výkone ale aj o podvozku, ktorý ten Civic bude mať v pohode. Je to ozaj spoľahlivé auto a to rozhodne občas poteší viac ako rýchla strela smerujúca za servisom. Keď už nič iné, povedzte predávajúcemu pravdu, že si nie ste istý tým výkonom, a že by ste ho aj zobrali ale chcete si ho najprv vyskúšať - nech sa nehnevá že budete testovací skúšač a nie kupujúci. Ak to auto chcete mať dlho tak by som odporúčal čím skôr ošetriť/zakonzervovať spodok proti korózii....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lacko preco iba ivachnova - hybe ? ved vrchol dialnice je pri strbe, cosi nad 900 mnm, aj R1 ma kopce a ani jeden neni taky co by sa nedal ist mpr na aute velkosti civic so 100PS motorom, jedno ci mala atmosfera, co neutiahne 6 a 5, na 4 vyletis

apropo mazda 6 2,0 benz skyaktiv na R1 asisten radenia tiez opinda max prevod a to ma koni 150 ci kolko, tak nehovor ze kadibudka orlando lieta s 1,8 jak raketa a nepozna kopec lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja radím silnejší motor ale súčasne nech si kupec vyberie podľa svojich potrieb. Pravda je že som nikdy nepočul plač "načo som si kúpil silnejší motor" zato som veľakrát počul plač " mohol som zobrať silnejší motor, dnes by som nebral základ".
Tak nech si každý vyskúša a vyberie. Pointa kúpy slabšej motorizácie hlavne pri benzíne je nižšia nákupná cena a vidina nižšej spotreby. Nie rozvaha že silnejší nechcem-nepotrebujem.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Co sa tyka tej bezpecnosti- najvacsi podiel ma vodic,a az potom ide vsetko ostatne, tzn. aj auto.
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

ja mam hondu civic 1.8 i-vtec ked som ju kupoval cakal som ze to bude zivsie ale to som snival ze to bude raketa,nebudem hodnotit ako jazdi 1.4 co bolo premna dolezite pri kupe bola predstava dlhodobej spolahlivosti a to bolo premna dolezitejsie ako vykon
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lubos zimovcak napísal:Laci, daj, PREČO musíš ísť na 80-tke 160!????

To je na 800 eúr pokutu.
Dal by som Ti rovno 1000, za tie reči.
Veď si už starý chlap, nie 25 ročný sopliak...
Z mojho prispevku nevyplyva,že popri tabuli 80 , treba preletieť 160 ....
Pisal som hore na kopci....
Každý normalny človek PRISPOSOBUJE jazdu, aj podľa značiek , tak aby neprekročil MPR o viac ako 20 ...
Tolko EDIT odo mňa.
tuninka
Príspevky: 889
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Podľa mňa je to slabé, dobré do mesta.... keďže výkon pri bežných otáčkach je na úrovni okolo 30-40kw...... krútiaci moment je tiež podstatný, a to tiež nemá nejako vysoký pri nižších otáčkach.....

skús pozrieť tento link, kde máš krivku výkon/krútiaci/otáčky

https://www.automobile-catalog.com/curv ... -vtec.html

a porovnať trebárs s autom čo máš teraz, alebo si mal niekedy možnosť jazdiť....
Naposledy upravil/-a tuninka v 06.03.2019 11:25, upravené celkom 1 krát.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ak chce niekto vyuzivat prioritne toto auto pre rodinu z detmi preco nie na cestach su ovela slabsie auta a na cestovanie do prace par km, plus z detmi skola skolka -nevidim dovod nato ze by malo byt slabe samozrejme pretekat sa stym neda ale ked viem co mam pod kapotou tak aj jazdim , na druhej strane sa odvdaci tym tym ze bude velkym oblukom obchadzat servis, co sa tyka 1.8 samozrejme vacsi vykon ale tiez to nieje ziadna slava na pretek
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

1.8 nie je raketa ale 1.4 bude stačiť... tiež úvaha...

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Dep a 4 neregistrovaní