Honda Civic 1.8 VTEC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Golf 5 1.6
1
3%
Octavia II 1.6
3
9%
Honda Civic 1.8 VTEC
31
89%
 
Celkom hlasov: 35

MajklSaS
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.12.2018 04:09
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 1.8 VTEC

Príspevok od používateľa MajklSaS »

Ahojte
Chcem sa spýtať, na váš (slušný a normálny) názor, skúsenosť, plánujem si kúpiť Hondu civic 1.8vtec (8g), už som mal nejakého toho japonca no boli to staršie auta (pod r.v.2000) no ide o to že používam auto výhradne na mestský provoz a provoz po okreskách. Na väčšiu vzdialenosť (50km+) zriedka. Nemám s takým civicom žiadne skúsenosti a ako sa chová, problémy a pod. Čítal som už všelijaké recenzie ale realita býva často iná.
Zatiaľ len o tom rozmýšlam. Mám v mysli ešte aj benzínového Golfa 1.6 alebo Octaviu 1.6 samozrejme benzín. O nafte sa ani baviť nemusíme. Pokiaľ tak nejaké jednoduché auto, ale hovorím si predsa honda je honda. O výkon mi velmi nejde, nepotrebujem trhať asfalt, potrebujem sa bezpečne a spolahlivo odviesť.
Vopred ďakujem za názor a dobrú radu.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

V prvom rade, medzi agregátmi je rozdiel skoro 40 koní.

Píšeš, že nepotrebuješ trhať asfalt, no predbehnúť kamión vo dvojici, trojici na palube už budeš potrebovať, však ? U mňa uz platí, že pasívne bezpečné auto je také, ktoré má nejaku vykonostnu rezervu.

Ale skratim to, koncernový benzin versus rokmi, keď nie desaťročiami zdokonalený VTEC ? ;)

Voľba jasná.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Honda velmi slušna voľba, ak sa trošku uskromniš priestorovo a vykonovo tak možno lepšia voľba by bolo Suzuki Swift 1,2 resp. Kia Rio 1,25 po r.2011. Obidve auta maju variabilne časovanie ventilov, vysoká spoľahlivosť, menšia spotreba oproti civicu a nikto ti ich neukradne ani nebude zavidieť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

jasna volba Civic co sa tyka spolahlivosti nema konkurenta dalsie veci si musis odskusat sam ktore sa ti paci a dobre riadi
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Civic:
+ spoľahlivejší,
´´modernejší´´(ak si nato potrpíte)
rýchlejší (ak porovnávame tieto konkrétne motory
-nepraktický
star wars dizajn (niekomu to vadí)
Hrdza (s veľkým H schvále)
drahšie diely(ani nie tak bežné, skôr chuťovky, ktoré človek v pohode na O2 a G5 zoženie z auta na ND)
čudný výhľad dozadu s tým dvojitým zadným oknom

O2/G5
+ kufor a praktickosť(hlavne O2)
dobrá protikorózna ochrana
dobre známe problémy a tým aj ľahší servis keďže veľa vecí je notoricky známych aj diletantom
možnosť dať na LPG

- kradnú sa (možno nie práve s týmto motorom ale jeden nikdy nevie)
pre niekoho príliš konzervatívne
slabšie / pomalšie (v porovnaní s 1.8)
možnosť kúpi zlého motora - 1.6 sú citlivé na zaobchádzanie
cerveza
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.02.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cerveza »

Hrdzavy Civic 8g (ufo) som teda za cely svoj zivot este nevidel. Hrdzave golfy a octavie uz ano...
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Dvojité zadné okno bráni osvetlovaniu zozadu. Na druhej strane Ufo nemá zadný stierač. Výborne riešené sklápanie sedačiek. Vtec je jasný, niet čo komentovať. Kazí sa automatické sklápanie spätných zrkadiel. Inak odporúčam fórum honda clubu.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Civic jednoznačne! Hrzdavy som ešte nevidel.. Lemy plastové.. Na parádu...
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Mám Golf 5 rv2004, kvitne jedna radosť. Ale inak priestorovo postačuje a do mesta ako stvorené.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laci sorry ale ty sa stazujes na nenormalne odpovede ? toto si daj na vystavu :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Nemal som na mysli koróziu falcov a viditeľných častí karosérií, skôr veci čo sa týkajú servisu, skrutky ktoré sa trhajú a lámu doradu, to dokáže dosť znepríjemniť vlastníctvo takého auta aj pri maličkých opravách.... Ak ste niekto videl hrdzavú O2 alebo 5, poväčšine to boli neodborne opravované búračky... je pravda že pri týchto sa už poľavilo v ochrane.... mal som možnosť vidieť 2 tieto autá, 1 bolo extrémne starané a málo km takže tam prirodzene problém nebol, druhé bolo bežné auto ale tiež málo km, tam sa to už viditeľne prejavovalo viac....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lacikalaslo napísal:110 alebo 132 kw a nie 1.6 benzín neťahá slabá žere ked ste viacerí v aute neobehnes ani kamión!
Kua v meste sa tých kamionov naobiehaš :40bd: :40bd: Laciká čítaš aj čo sa vlastne pýtal či len tak trepeš. :40bd: :40bd:
A k obiehaniu kamionov - predbiehal som aj s 33kw autom a šlo to.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci na to aby si sa povozil auto nemusíš vlastniť.Ako darček od detí už pár rokov dostávam jazdy na Slovakiaringu. Ale už ich odmietam a želám si radšej zvezenie na Trucktriale Šalmanovice. lol Inak ano som blázon a absolvoval som aj tandemový zoskok a viacero bungee jumpingov. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lacikalaslo napísal:Teraz si nedávno kúpil sused Hondu Civic ale combi sama hrazda po celom aute!skús si radšej zohnať 1.8T 110 alebo 132 kw a nie 1.6 benzín neťahá slabá žere ked ste viacerí v aute neobehnes ani kamión!
citas po sebe co pises on sa na ziadnu 1.6 nepytal a posli foto zhrdzaveneho ufa lebo ja ich poznam v okoli teda dost a ziadne nema naznak korozie a okrem toho 1.8 vtec sa robil len v 103kw verzii ! a kde beries tie 110 a 132 kw byvas niekde v inej galaxii ? :zg282:
martincichy
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Civic je dobra volba.

Pozri aj toyotu auris. 1.6 je vyborny motor. Valvematic ma inu prevodovku ako dual vvti. Je lepsie odstupnovana.

Neviem, kolko eur chces do toho dat. Ale pozri si toyotu prius alebo auris hybrid. Zaujimava volba. Na tvoje jazdenie by stacila aj druha generacia s motorom 1.5

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných