HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa G-Power »

No CB650f je určite lepšia volba pre teba a že to je 4V to je iba výhoda, to ked bolo to dobre starané to musí vydržat 40-50 tisic. Ale poviem ti jednu vec aj tak, máš neskutočne malý rozpočet. Rátaš výbavu? prilbu, oblečenie to máš dalších možno 1000 eur dalej dalších 1000 eur na prípadný servis to vždy treba mat bokom, lebo nič nie je 100%. Sme tu na firme viacerí motorkári akurat sa o tom bavíme, s týmto rozpočtom sa nedá kupit motorka žiaľ..
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

G-power viem, ze je to maly rozpocet, ale na zaciatok investovat velke prachy do prvej moto, kazdy mi hovori, ze to je len odrazovi mostik. Ako ja som nedavno predal skuter, cize mam poriadnu vyklapacku LS2, bundu, rukavice, cize uz len obuv a nohavice. S tym servisom mas pravdu, len clovek stale dufa, ze ked kupi, necakaju ho vacsie opravy, ako olej a filtre, pokial inzerujuci ma uvedene pravdive info. A co sa tyka tych km, to myslis vazne, ze 40-50 tisic a potom su to črepy? Ved jazdenky 60% maju cca takto najazdene
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa G-Power »

Ak teda máš nejakú výbavu tak v pohode, kto sa staral dobre o motorku nebol k nej k*k*t, dobre ju zabehol, dodržiaval servisné intervaly, netankoval nekvalitný benzín tak do 50 tisíc ho žiadny servis okrem výmeny oleja,filtrov, platničiek nečaká.. a kludne aj viac km. Može vydržat nemusí, vo firme je Harley Davidson za 18 tisic už to bolo 5x v servise čo tam je niečo s elektrikou. Takže uzavrel by som to tak ze CB650f je fajn, ale je dost možné že do jari zmeníš názor možeme sa stretnut na jar v BA na výstave motocyklov, sadneš si, poobzeráš a ujasníš si to :)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa martincichy »

Na rozpočet sa vykašli. To sú len krčmové reči. Trebae len hľadať. Ja som kúpil slušnú motorku za 2 tisícky a za dva roky som do nej okrem oleja nedal nič. Splnila účel - rozjazdila ma. Išla preč. Na Vianoce bude nová.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako som už písal nepýtaj sa či je lepšia motorka A, alebo B, alebo C

Každý motor sa inak správa, preto ti hovorím reálne si vyskúšaj jazdu na radovom 4 valci, na radovom dvojvalci a aj na vidlicovom dvojvalci.
Ja som mal ako radový 4 valec, tak aj vidlicový dvojvalec a aj vidlicový 4 valec, jediné čo som nemal bol radový dvojvalec a klasika 4T jednovalec a to je asi aj jediné čo by som nechcel...

Bola tu spomenutá aj Moto Guzzi, aj ked je to staršie, tak taká Breva 750 kde je obyčajný vzduchom chladený motor, si myslím by tiež nebola zlá volba, máš kardan, neriešiš reťaz, neriešiš vodu a tiež si myslím že to je typ motorky čo si nekupujú mladý pajáci, ale ludia čo majú vyšší vek a iné rozumové zmýšlanie.
Problém je asi v tom že to má seriovo 35,5kW, ale krútiaci moment má položený výrazne nižšie, je to taká motorka pre turistiku, kde by som predpokladal lepší stav aj napriek veku a vraví sa že sú neskutočne pohodlné...
Jedna 750 je na bazoši, možeš vyskúšať či by to bola tvoja šálka kávy, za mna je to totálna klasika, na dnešnú dobu doslova retro
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa tom2014 »

Pozdravujem, odporúčam Yamahu XJ6. Na rozjazdenie super je to 600-ka. Tieto mašinky toho zvládnu neskutočne veľa. Nejaký ročník 2013 by si vedel zohnať do tvojho rozpočtu. Skús pozrieť, v autoškolách sa často využívali a mali naťahané 90 000 - 100 000 a išli furt (bežný servis). Nájdeš nejakú s 30 - 40 000 km. Držím palce a veľa šťastných km.
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

POWER: ten napad s motosalonom sa mi paci, len kedy ja si budrm moct kupit novu moto 😅, asi tak skoro nie.
MartinCichy: aku moto si mal na rozjazdenie za 2 litre? 😮
Tom: Yamaha XJ6 vobec som ju este nevidel. Aky vysoky je tam posed? Na foto vyzera dost nizko. Ale inac velmi fajn tip 😉 Paci sa mi
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa martincichy »

Moto guzzi nevada 750. Pozri brevu. Je vyssia. Motor identicky. Motor motorky je automobilovej konstrukcie. Vyhodou jeho riesenia je, ze servisne ukony su pristupne a nikto sa pri tom neonadava.
AR156
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.06.2010 20:32
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa AR156 »

uwa0907390236 napísal: 16.10.2022 21:20 Caute vsetci. Na jar si chcem kupit moju prvu motorku. Poradte mi kludny 2V s priaznivou spotrebou, dobrym a cenovo dostupnym servisom, idealne do cca 3500 - 4000€.Velmi sa mi paci Honda CB500F, avsak mam obavy, ci mi nebude mala pri mojej vyske 183cm. Na inych forach ludia pisu o nej rozne veci. Niekomu velkost staci hoci ma 185cm a niekomu nizsiemu zase je mala. Potrebujem niekoho co ju realne ma a jazdi na nej denne. Co sa tyka vykonu, na zaciatok mi bude 35kw stacit. Pripadne mi poradte vhodne alternativy co najblizsie k CBcku. Pozeral som aj skrtene MT-07, ale rozpocet mi to nedovoli.
Zdravím ťa,ponúknem ti alternatívu,ktorá je určite viac,ako len alternatíva.Vlastním hondu CBR 600 f4i s ročníkom 2006.V 2014 som ju doviezol z Talianska od prveho Majitela,ked mala moto cca 19 000 km.a teraz má poctivých,serióznych zhruba 31 000 km.Jazdil som na nej normálne v podstate len 2 sezony,raz z toho som bol na nej v chorvátsku,a potom len asi 4 krat ročne po cca 30 km.Udržiaval som ju poctivo,pretože som predpokladal,že dalšiu sezonu bude na moto viac času.Nebolo.Je to vynikajúca motorka,má centrálny stojan,kultivovaný 4 valec,vyzerá ako superšport,ale jazdí sa posedom skoro ako na naháčovi.Dám ti ju za 3200 eur za prepokladu,že nebudeš zjednávať z ceny.Na internete ju nemám,fotky porobené nie sú,a ani sa nechystám.Ak sa na nu prídeš pozrieť,podla mna lutovať určite nebudeš.Odpíš mi len,ak by to bolo pre teba zaujímavé,ak to pre teba zaujimavé nieje tak ti prajem vela štastia pri výbere.Poradím ti,aspon tolko,že 2Valec naozaj nekupuj.Je to strata času.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ty kokso to sú rady🙈😂😂😂
Kúp si rovno 1000, potom budeš meniť …..
Vidím samého odborníka…..

Len tak okrajom sa opýtam kto mal dlhšie motorku ako dva roky??😂😂

Mňa vtedy už prestane baviť a skúšam niečo iné. A tak poznám XY ľudí.

Kľudne kúp CB500. Je to dobrá a spoľahlivá motorka. Slabá? Voľakedy sme sa vozili na 350, čo mali výkon ani nie 20KW….. a sme tu.

A rada že kus si radšej CFMoto650??🤔😂😂😂

Jaaaaaaj kam to spejeme - samý odborník.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa kirke25 »

To AR156:

CBR600 je presne to čo chce - vydojený SS..😂😂😂😂😂

Ako som pisal vyššie, každý sa chvíľku povozi a chce skúsiť niečo iné.

Ale AR156 sa chytil príležitosti a predáva mi svoj cukricek🛵😜
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa autolaik »

Len tak okrajom sa opýtam kto mal dlhšie motorku ako dva roky??....

Tak asi ja,nerad sa lucim do zakupenym. Skuter 300 cca 9 rokov a stale je doma, honda deauville 700 4 roky a honda crosstourer 1200 2 roky. Miesta v garazi dost a vyhoda ze mam dvoch synov, tak si to striedame kto na com pojde .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik rátajú sa aj Pionieri a 250ky?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som bol asi hlúpy alebo staromodny. Keď som mal 15 rokov tak som si pionierov doniesol na káričke zadarmo od jedného ddula tu v dedine a rovnako pred pár rokmi si ich už na dvoch káričkách odvážali chlapci od susedov.
No a 250ka skončila takto Obrázok :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných