Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa martincichy »

Riesil som teraz jedno auto, ktore snimac teploty nema na hlave valcov, ale v plastovej krabicke pri termostate. Motor sa nezohrieval podla budikov. Chladic studeny. Vrchna hadica tepla az horuca a nic. Kurenie islo slabo.

Vadna vodna pumpa. Po vymene, vsetko tak, ako ma byt. Preto je dolezite ohmatat motor, hlavu valcov. Vody je dufam dost a je to odvzdusnene.
lt.laci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01.07.2012 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa lt.laci »

Je tu niekto kto vlastní takéhoto Accorda? Páni, ďakujem za rady ale niektoré reakcie sú akoby ste ani nečítali čo som napísal už skôr. Nie je problém kúrenie, ale motor je studený a nezohrieva sa. Áno je studený aj na pohmat, áno aj ručičku sledujem, áno termostat je vymenený a áno pozrel som aj ten originál, neviem čo sa na ňom dá vyčistiť, keďže bol čistý ako kristove ľavé oko, nie auto nemá prídavné kúrenie :)
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa hrascho »

Ja mám tú istú Hondu a podobný problém, mne sa zohreje na cca 76 stupnov a regeneracie nepriebehajú. Už som skúšal 2 termostaty, aj originál Honda, žiadna zmena, všetko ostatné mám v poriadku. Keď dám nútenú regeneráciu musím dosiahnuť teplotu 78 stupňov, aby sa spustila. Keď je leto tento problém nemám, auto regeneruje normálne, len keď sa ochladí. Keď som čítal zahraničné fóra tento problém má 90% Accordov a nikto to nevyriešil, jedine, že DPF OFF a spraviť soft. Kto jazdí dlhé trasy tento problém nemá, dlhá trasa sa myslí 200km a viac.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa seven549 »

ved ti kazdy pisal ze aj novy termostat moze byt zly.mne tak padol termostat originalny po 4 rokoch.v zime ako teraz auto akonahle zastavilo alebo slo dole kopcom teplota padala na 60 celzia.

teploty motora ---chladic,hlava valcov,blok motora su rozdielne je to chladenie motora.vacsinou voda je dole v chladici studena ochladena ide do bloku motora potom do hlavy valcov a odtial uz horuca spat do chladica.nic ine v tom nieje.

termostaty su napr aj tri druhy u fordu.ma to rozdele na skandinaviu europu a afriku.preto sa podla vinka to neda pomylit pokial ide o autorizak.vedia podla vinka do akej zeme bolo auto ako nove poslane na predaj a v akej je.

ako to ma honda netusim no zrejme kedze sme v eurpe tak dostanes ten termostat spravny no nemusi byt.

databazy odkial ma kazdy info napr cislo dielu a pod vypisuju tiez len ludia aj dnes niekto doma to robi ma to ako vedlajsiu pracu doplnanie databazy. a ten dotycny moze byt vyuceny hocico.preto sa stavaju take chyby.

tie hondy sa uz nevyrabaju cize nikto nekontroluje hlavne druhovyrobu ci to slo spravne.

najlepsie zistis ci je termostat ok -- daj termostat do hrnca s vodou teplomer a meraj kedy sa to otvori.ak sa otvori pri 60 celzia tak vies ze tak bude na tom aj motor.
lt.laci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01.07.2012 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa lt.laci »

Ďakujem za info. Nevedel som o tom že toto trápi väčšinu accordov. Pominulé roky a v podstate aj donedávna mi auto kúrilo úplne normálne, čiže si myslím že aj motor sa ohrieval tak ako by mal. To až teraz teda posledné týždne asi... neviem sám kedy nastal ten zlom že auto začalo aj slabo kúriť. Ja jazdím často aj dlhšie trasy, lenže ak sa motor nezohreje po 40 km nad 78 stupňov tak sa nezohreje ani po 200 km, potom je to jedno aká dlhá je trasa. Termostat ktorý som tam teraz vymenil, mal na tele vyrazenú teplotu 78 stupňov, takže pri takej by mal otvárať. Chápem že môžu existovať rôzne termostaty do tropických oblastí ale toto asi nebude ten prípad.
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa hrascho »

Originál Honda termostat má otváraciu teplotu 78stupnov. S originál termostatom Honda po 112 km jazde bola teplota motora 77stupnov, po vjazde do mesta stúpla na 82stupnov. To sa bavíme o teplotách vonku okolo 5 stupňov. Najazd 225000km. Ešte som sa dočítal, že DPF v Honde sa skladá z oxidacneho Katu a DPF a keď ten oxidačný nedosiahne určitú teplotu, tak DPF nepustí regeneráciu, nezávisle od teploty motora. V lete mi regeneruje aj keď nemá motor ešte 70stupnov. Čiže chyba môže byť v samotnom DPF.
lt.laci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01.07.2012 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa lt.laci »

No niečo na tom bude čo píšeš. Napr ja som za 6 rokov ani raz nepostrehol kedy vlastne DPF regeneruje a či vôbec. Proste nijak som to nezistil. Ani spotreba vyššia, ani dym z výfuku, jednoducho nič. Iba keď to dám vynútene tak vtedy cítiť väčší smrad. Je možné že sa mi ten DPF neregeneroval oveľa dlhšiu dobu tak je teraz upchatý (po troch rokoch znovu). Teraz ale naspäť k tej teplote, ja som nedosiahol ani tých 70, konkrétne nameraných 61 stupňov po cca 20 km, iný deň (bolo vonku chladnejšie) tá istá trasa 20 km a teplota 58 stupňov. Motor chladný aj na pohmat, to je jedno či hlava či chladič, potrubia všetko "chladné" tak akurát na ohriatie rúk, takže nejaká chyba tam bude.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa martincichy »

Skus karton pred chladic
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa braga »

ta ista motorizacia pri nedokoncenej regeneracii spusta cistenie DPF pri studenom motore , cudoval som sa ale mne to robi
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa braga »

lt.laci napísal: 23.01.2022 15:13 Ďakujem za info. Nevedel som o tom že toto trápi väčšinu accordov. Pominulé roky a v podstate aj donedávna mi auto kúrilo úplne normálne, čiže si myslím že aj motor sa ohrieval tak ako by mal. To až teraz teda posledné týždne asi... neviem sám kedy nastal ten zlom že auto začalo aj slabo kúriť. Ja jazdím často aj dlhšie trasy, lenže ak sa motor nezohreje po 40 km nad 78 stupňov tak sa nezohreje ani po 200 km, potom je to jedno aká dlhá je trasa. Termostat ktorý som tam teraz vymenil, mal na tele vyrazenú teplotu 78 stupňov, takže pri takej by mal otvárať. Chápem že môžu existovať rôzne termostaty do tropických oblastí ale toto asi nebude ten prípad.
len o to ide ze za celu zivotnost je otazne co tam kto lial za vodu do chladica , moze byt na nom vodny kamen a uz neplni ulohu pre ktoru je urceny
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa peterson999 »

Martincichy ti poradil stare dobre riesenie, daj karton pred chladic ale nezabudni ze ho tam mas a nezabudni sledovat teplotu...
Davnejsie som toto urobil na TDCi motore ked ma prestala bavit hra s termostatmi a podobne sa motor nehrial. Cim vacsia zima tym vacsiu plochu zakryt. Asi by som nezakryl uplne celu plochu.
Mas na Accorde spodny kryt motora ?
Ak chyba, aj to moze ochladzovat motor pocas jazdy prudenim vzduchu. Dnesne diesle pracuju efektivne, preto sa dlho ohrievaju. Stary Mercedes komorkac sa aj na mieste ohreje podobne rychlo ako benzinak. Ale to uz pre CR motory neplati. Preto ta Mazda 6 2.0td mala pridavne kurenie - pride mi to strasne kontraproduktivne komplikovane riesenie ale funkcne aspon chvilu...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zakryť chladič nie je riešenie príčiny ale dôsledku.samozrejme že sa nikdy nepodarí vyriešiť problém ak nemáte jasno v tom ako a na akom princípe celý malý a velký okruh funguje.
Podmienka dobrej funkčnosti je až do času potreby chladenia velkým okruhom jeho tesnosť.Pokiaľ ma pamäť neklame má Honda termostat v takej odnímateľnej komore na tri skrutky z nej ide hrubšia spodná chladičová komora.Tento okruh musí byť perfektne uzavretý,to sa dá kým je hadica dole overovať.Spúšťačom pre pootvorenie termostatu je prúdenie v malom okruhu čo je ohrev radiátora kúrenia a spätne tam je nejaký výmenník paliva.Až keď sa v tomto okruhu dosiahne teplota otvárania termostatu tak k tomu dôjde.
Takže riešiť zakrytie chladiča je skôr o tom že motor ako celok tratí menej tepla prechodom prúdu vzduchu.Špekulovať o vodných čerpadlách atd je strelba na nesprávny terč.Riešiť treba termostat a nepriechodnosť pre vodu pokiaľ je uzavretý.
Dpf pokiaľ by malo stanovený limit teploty a ten je o nedosiahnutý o 5-10 °C je najmenej upraviť signál na danú požiadavku.Ale to je tiež len klamanie pre prípad núdze.
u motorov kde je vodné čerpadlo súčasť rozvodou a teda mení sa s nimi,je nutné sledovať u motorov s takýmito problémami aj medzeru lepšie povedané vzdialenosť lopatiek od náprotivnej plochy v bloku.nesmierne na nej záleží,a hlúpa neznačková pumpa ma stála nové tesnenie hlavy na Rovere.Predošlý majiteľ kúpil prvé hovno čo sa namanulo po ceste.Velká medzera nevytvorí okruh kúrenia (môj prípad) a motor vyvrie po troch minutach,malá medzera tlači príliš veľa vody do okruhu a termostat neustále otvorí a zatvorí skokovo,až sa "unaví" a klakne.
lt.laci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01.07.2012 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa lt.laci »

Takže malá aktualizácia. Auto bolo dnes v jednom bratislavskom servise ktorý sa špecializuje na japonské autá. Výsledok - všetko je v poriadku. Merali, skúšali, jazdili, atď. a neprišli na nič nezvyčajné. Bolo mi povedané že auto nemá žiadnu chybu. Podľa nich je teplota v norme, a teda aj s dovetkom že to je u accordov normálne a známe že sa veľmi ťažko zahrievajú. Kúrenie vraj tiež OK, no ja som si istý že auto určite kúri horšie než pred pár týždňami, aj cestou do servisu dnes (100 km) som si musel zapnúť vyhrievanie sedačky aby mi v aute nebola zima a to som sedel ešte aj vo vetrouke. Takže ja už vážne neviem čo si mám o tom myslieť. Nechcem tým povedať že sa mýlia ale na druhej strane aj ja som si istý že to celkom OK nie je. Však prečo potom aj to DPF do toho, zjavne neregenerovalo určitý dlhší čas.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase nič si nemalujme.Servis veľmi dobre vie že niečo nie je v poriadku.Má dve možnosti.Ísť do hladania kde môže byť hladanie chyby dlhé a pracné.Ešte aj overovanie či vada trvá alebo je z istotou odstránená je samostatná kapitola a vždy je to čas,čas,čas.Potvrdí to každý mechanik,existuje hranica od ktorej dobre vie,že už ide bezplatne a prišiel na hranicu platiteľnosti.A to ešte scenár že sa neodstráni porucha úplne to úplne zabetonuje a ide druhá varianta.Je to v poriadku.To prvé môže skončiť vysoko konfliktne,to druhé nie.
Takže mýliť sa nemýlia,nie sú z jahody padnutý,len nezobrali na seba vec a z toho im nehrozí nič.Ja som si vypočul v rozhovoroch z mechanikmi nespočetne krát,ak by som to mal robiť,musela by dole palubovka,prevodovka atd muselo x a y vecí...to smrdí velkým prúserom,kto by to zaplatil,nie som blázon sa hádať z niekým.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord VIII g - nezohrieva motor

Príspevok od používateľa peterson999 »

Opat ma mhlavaty PRAVDU

Poradim ti, kedze spominas BA, skus japgarage aspon zavolaj co ti povedia ci to poznaju
Ak nie, zavolaj AUTORIZAK a zisti tam.
Pytaj sa, informuj sa.
Poviem to takto - viem odhadnut zhruba aky si zakaznik a aj zhruba odhadnut co by bolo na teba privela.
Inymi slovami tvoj problem sa samozrejme da vyriesit, otazka stoji ci to vies zaplatit.
Info z fora mas zadarmo a asi preto si tu.
Dal som ti info co mas robit a to zadarmo a nielen ja.
Cize bud pochopis a urobis co pisem, ak nie tak nie.
Prespokladam ze si si ani nedal namahu vyskusat karton. Je to riesenie kto to chce mat zhruba zadarmo.
Ak by som mal pocit ze si solventny tak by som ti to vyriesil. To je prudko nepravdepodobne, som realny, uz som tu chcel pomoct ludom a zbytocne som otravoval a stracal svoj aj inych cas... Zakazku som nevybavil lebo pani si myslia ze ked je forum zadarmo tak aj diely aj praca mechanika je zadarmo rovnako. Ak ked som socialny typ cloveka, moji "kolegovia" uz socialni nie su. Mne netreba ani zarobit a staci mi ze som sa dozvedel informacie. Ale mechanici takto uz nerozmyslaju a potrebuju zarobit aby prezili.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný