Honda Accord 7g, 2,2 iCTDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 7g, 2,2 iCTDi

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Zdar,
Otazka, pri akceleracii, ked to natiahnem na 3000 otacok, citim nieco spalene.
Co by to mohlo byt?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nahraj ten smrad a uvidĂ­me
lajko22
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 01.06.2010 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajko22 »

hááádam, deravý pletenec výfuku pod motorom?
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Fuuha tato skvela japonska hracka sa pokazila? Neverim...a smrdi to ako co, ako ze hori plast?, alebo akoby spalena spojka? Mozno si mohol napisat akym druhom prevodovky ta samohrajka disponuje
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

az "nieco" hori ze to v kabine citis, tak staci otvorit oci, na aute to musi byt aj vidiet
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

keyness napísal:Fuuha tato skvela japonska hracka sa pokazila? Neverim...a smrdi to ako co, ako ze hori plast?, alebo akoby spalena spojka? Mozno si mohol napisat akym druhom prevodovky ta samohrajka disponuje
A Ty máš aký skvost keď urážaš Hondu?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Napíš toho viac, detailnejšie. Lebo jedna veta a jedna otázka nestačí.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

pepo64 napísal:
keyness napísal:Fuuha tato skvela japonska hracka sa pokazila? Neverim...a smrdi to ako co, ako ze hori plast?, alebo akoby spalena spojka? Mozno si mohol napisat akym druhom prevodovky ta samohrajka disponuje
A Ty máš aký skvost keď urážaš Hondu?

Mercedes e43 amg 2018, okrem ineho
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapi, kedy pochopíte , že či je to Tata Nano , alebo Lamborgini Urus - stále to vyrábajú rovnakí ludia na linkách. Bohužial ich IQ sa pohybuje okolo 35 a tomu zodpovedá aj kvalita.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Oco len si zabudol napisat,ze do toho drahsieho sa vacsinou daju kvalitnejsie materiali a kontrola je viacstupnova oproti dielom montovanych do lacnejsich aut.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Honda je dobra, ale pokazit sa moze aj kolajnica.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

keyness napísal:
pepo64 napísal:
keyness napísal:Fuuha tato skvela japonska hracka sa pokazila? Neverim...a smrdi to ako co, ako ze hori plast?, alebo akoby spalena spojka? Mozno si mohol napisat akym druhom prevodovky ta samohrajka disponuje
A Ty máš aký skvost keď urážaš Hondu?

Mercedes e43 amg 2018, okrem ineho
Aha takže Mercedes sa pokaziť nemôže že?Len nechápem načo sa teda na Mercedesy vyrábajú náhradné diely a prečo existujú značkové servisy, žeby len kvôli výmenám brzdových platničiek a oleja?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mjato napísal:Oco len si zabudol napisat,ze do toho drahsieho sa vacsinou daju kvalitnejsie materiali a kontrola je viacstupnova oproti dielom montovanych do lacnejsich aut.
No sklamem tvoje očakávania.Subdodávatel je tlačený automobilkou k čo najnižšej cene a preto základný material je lacný. To je najlepší názov čo ma napadá pre totalnu kopu hnoja z ktorej máme vyrábať.
Vyrábam vo firme ktorá dodáva aj na najmenšieho a aj najdrahšieho z portfolia DAS auto. A môžem ťa uistiť, že material je rovnaký (rovnako biedny). lol
Niekolko stupňová kontrola??? ten chudák čo nabíja automatickú linku nemá ani šajnu ako má výsledný produkt vyzerať. Má sice kontrolné prípravky , len bohužial s nimi nevie pracovať.
Druhostupňová kontrola spočíva v tom , že firma ktorá má všetky ISO a ešte aj neviem jaké certifikáty naberie ludí z úradov práce a ukáže im ako majú kontrolovať. Ten človek rozozná či je tam zvar , lebo to videl na fotke.Ale ak je zvar nekvalitný , porový alebo prepálený to už nemá šancu spoznať. Rozozná či je tam nit alebo skrutka, ale či spoj drží ? kdeže tak ďaleko jeho schopnosti nesiahajú. Robot mi dáva na linke asi 3000 skrutiek za smenu. Každú jednu odmeria momentom a ak ju pretočí zastaví a pýta sa ma čo ďalej - OK alebo NOK - môžeš tri krát hádať, pretočenie je volným okom neviditelné. :40bd: :40bd: :40bd:
A ešte aby zadávatel nebol navysoko ,že on má HONDU , robil som v dvoch firmách ktoré dodávali tejto značke a bol to grc na grc. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem ako je to konkretne u koncernu, avsak viem, ze inde to prebieha tak, ze zhruba kazdy 20ty kus sa z linky berie a robia sa testy, aj destrukcne. S tym nemaju ludia na linke nic spolocne, robi sa to extra. Kazdy jeden spoj, zvar a podobne je peverovany, zrovna tak aj tvarovo (3D). Su testy, kde nema vplyv ludsky faktor, kedze sa robia na robotoch. Roboty na zvarovni si po kazdom odzvaranom aute kontroluju elektrody (prechodovy odpor) atd..
Na spominanych zvarovniach, pracuje mozno tak 50% poctu ludi aky bol pred cca 10 rokmi. Ludska praca sa minimalizuje, teda aj ludsky faktor, chybovost. Kvalita je predovsetkym zavisla od subdodavatelov a na poziadavkach od automobilky.
Existuje nieco ako planovane zastaravanie...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík - dojdi kuknúť lol čo tu budeme polemizovať ako nemožem ovplyvniť kusy čo idú na metalografiu a na 3D merania :40bd: :40bd: Môžme pokecať aj o NOK strategii alebo výbrusoch zvarov, a podobné veci :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní